Miresele anului 2006 (74)

Raspunsuri - Pagina 28

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

offf si-am uitat ce era mai important

am inceput o cura de slabire "personala"
adika ieri salata cu branza toata ziua...si pe post de desert salata de fructe...am luat Aly niste capsuni din spania...dulciiii de imi trebuia apa dupa ce le mancam!

azi dimineata un iaurt...la amiaza mancare normala...si seara o sa bag iar o salata de fructe

sa vedem ce-o iesi...doar ca in timpul serviciului nu imi permit sa nu mananc...dimineata si seara ma pot abtine!

referitor la concediu eu am 30 zile lucratoare + 5 zile(pt ca nu sunt platita pe ore ci pentru munca pe care o fac...si normal stau minim 10 ore/zi)...si zilele libere pe care le au nemtii si sunt ceva de groaza...atatea zile libere au!!! plus liber intre Craciun si Revelion. (ce nu au ei e a 2-a zi de Paste si 2 ianuarie...aste nu sunt libere)


Daca vrei sa fi iubit, iubeste !!!
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip
Wedding picture!
Starea civila
Honeymoon


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Krelia !!!
Aly ai dreptate. nu se paote face nimic fara sacrificii. doamne ajuta sa fie bine.
Oana spor la cura de slabire.

la prob. bb2 am vorbit cu Clau si am ajuns la concluzia ca mai asteptam putin. a vazut si el si a auzit ca e foarte greu cu 2 copii mici, si nu vreau sa ajung la nebuni, sau sa incaruntesc inainte de vreme.
asa ca.....

si eu m-am bagat in fructe. azi dupa ce venim din parc, trecem prin piata sa ne aprovizionam. cu toate ca mai am jumate de ananas in frigi, dar vreau capsuni . sunt bune cu smantana si zahar. si se duce naibii cura de slabire.





_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze Marco, filmulete Marcowww.dropshots.com/ioana_purdea" target="_blank">(1),www.dropshots.com/giova2" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)
nunta noastrawww.youtube.com/watch?v=wKLkV7KmSYQ" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Kreliut Herzlich Willkommen!

Gio....ce baiat frumos ai!!!!...de unde a mostenit ochii aia mariiiii, frumosiiii si albastriii??
Pozele sunt misto de tot...cred ca v-ati distrat super fain!
...dar poza cu doza de bere e MORTALA!!!
Ii place berea? nu e prea amara pentru el??

E super bebe-lu tau...chiar ca merita sa mai faci unu...ca vad ca va iese treaba foarte bine!

- si mie imi plac capsunile cu iaurt


Daca vrei sa fi iubit, iubeste !!!
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip
Wedding picture!
Starea civila
Honeymoon


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Oana, marimea de la mine, culoarea de la soacra. toata lumea zice ca seamana cu ea, caci si ea e blonda cu ochii la fel ca piciul meu.
Ii place berea, dar cine ii da? asa putin de gust. in poza, astepta saracul sa mai picure ceva...no way.

pe maine, caci de masi stau mult ajung sa dau eu .


_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze Marco, filmulete Marcowww.dropshots.com/ioana_purdea" target="_blank">(1),www.dropshots.com/giova2" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)
nunta noastrawww.youtube.com/watch?v=wKLkV7KmSYQ" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Gio hai ca am ajuns sa dau eu cafeaua. Pentru tine cred ca trebuie un expresso dublu .
Adaug si niste croissante fierbinti, tocmai scoase din cuptor, ca azi e o zi mai speciala: 10 luni de cand am spus 'da'.
Onutz ce de zile libere ai... bravo tie. Succes la cura (da auzi, dimineata trebuie sa mananci, e cea mai importanta masa a zilei, seara e aia care trebuie sarita cu gratie). Si eu tot imi spun ca incep... dar nici vorba, nu stiu ce-i cu mine, numai la dulciuri imi sta gandul. Si musai sa ma mobilizez ca acusi acusi plecam la mare si n-am nici un chef sa-mi expun celulitele. Cat despre capsuni, am luat si straineze, si de-ale noastre, au fost abia ametite cu gust de capsuni. Asta e, mai astept, daca-s mofturoasa.


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

Recently become Mrs. Perfect

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

neatza miresici !

Gio....mah, mie mi se pare ca seamana cu tine....are el ceva din ma-sa ....chair daca are ochii albastrii ...oricum, e super tare gagiu'... (gata cu laudele, ca se invatza!)

onu'...Danke sehr, mein Schatz!

Aly...tot cafeu bun faci, observ

fetelor...daca nici azi nu ma "rezolva" rds...cred ca inebunesc...e a 4 oara cand vin...sper ca de data asta sa fie si ultima ca nu-i mai suport....si mi-am tot luat la pauze din zile.....pt ei..si tot degeaba...

pup


E mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:


Aly mersi de cafea.
Krelia asa-i ca seamana cu mine?.
si terminati cu laudele ca si asa e un rasfatat si un smecher fara pereche.

L-am dus la gradi si nu i-am mai dat suzeta, incercam sa o luam doar la somn. a plans putin.

Ma bag la , azi nu mai am scapare.

o zi buna va doresc si multa racoareeeeee.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze Marco, filmulete Marcowww.dropshots.com/ioana_purdea" target="_blank">(1),www.dropshots.com/giova2" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)
nunta noastrawww.youtube.com/watch?v=wKLkV7KmSYQ" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Aly...dimineata beau un Optiwell...un iaurt cu fructe care cica taie senzatia de foame...la amiaza pap normal...si culmea seara pe la 9 ma apuca foame...in cel mai rau caz bag fructe si un iaurt!(Doamne da sa ma tina numai o masa pe zi...si in rest iaurt cu fructe)

Ma cantaresc saptamana viitoare

Kreliut...si noi am avut probleme cu RDS...si am alergat dupa ei de parca ne dadeau net pe gratis!

Gio...sa stii ca si mie mi se pare ca seamana cu tine, serios!!!...am intrebat de ochi, ca sunt albastrii(boala mea)...dar in rest e tot ca tine...pana si parul mai incolo cred ca i se va mai inchide putin!


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.



Noi 2...
...si o clipa din viata noastra!

www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Oana pai Clau cand era ca el era blond deschis-deschis. zici ca era alb. nici eu nu am fost inchisa la culoare, saten deschis, asa ca piticu ne mosteneste. mai mult pe tat-su', da' nu ma supar.
sunt curioasa cat ai dat jos dupa o sapt. de cura dintr-asta.

Vai ca nu mai pot....mai am putin si am terminat.
as mai avea de calcat, poate mai apuc, sa vedem.


_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze Marco, filmulete Marcowww.dropshots.com/ioana_purdea" target="_blank">(1),www.dropshots.com/giova2" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)
nunta noastrawww.youtube.com/watch?v=wKLkV7KmSYQ" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Oana sper sa reusesc sa ma mobilizez si eu intr-un final. La mine e problema dupa ce ajung acasa, ca la servici nu pap mare lucru, dar acasa tot gasesc cate ceva bun de rontzait. La mine e si baiul cu stomacul, ca nu ma pot risca sa fac iar gastrita. Cand isi cere 'drepturile' musai sa i le dau, si mai e si pretentios (adica nu se multumeste cu orice).
Gio ce harnica esti, poate vii si la mine, ca mie nu-mi arde de nimic. Tot imi propun ca fac si dreg si aiurea.
Azi macar am motiv, ca trebuie sa ma duc la cursuri si pe urma sa ajung si la doctorita de familie cu rezultatele de la analize.


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

Recently become Mrs. Perfect

Mergi la inceput