Nunta in Iasi (22)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Darria spune:

Se practica si in alte localitati, nu dor la is. Nu stiu de ce le place unora sa claxoneze.
Sa stii ca sunt si miri care nu doresc sa se claxoneze la nunta lor, comunica celorlalti dar nu le este respectata dorinta.
Eu am anuntat ca nu doresc si au inteles, nu a claxonat unul.

Si pe mine ma deranjeaza daca imi trezesc fetita. Prin fata blocului nu-mi trec masini cu miri dar mai vine cate unul care prefera sa claxoneze decat sa dea un tel. sau sa mearga pana in bloc, sa-si anunte prezenta. Norocul lor ca nu sunt multi ca altfel ar fi parbrize sparte in zona .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anymony spune:

casa de piatra la miresicile de IASI!!

Si eu sunt impotriva claxoanelor...mai ale4s ca duminica pe sub geamul nostru au trecut 5 nunti si ultima mi-a trezit fetitza. ce sa fac daca stam la 2 pasi de biserica Barboi...

Any si Ioana-Catalina (12.02.2006)

poze Ioana-Catalina

Povestea nasterii Ioanei-Catalina

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=21fc06911023d376aa686b" target="_blank">Iubirea noastra Ioana-Catalina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

vad ca mexxa nu raspunde. o fi in luna de miere?

gata, s-au terminat miresicile pe anul asta? de-abia la anul in mai mai avem pe cineva?
presimt ca moare subiectul asta. imi pare rau...


Ramonika si pisicile Vladutz Bubulina Maritza Fulgushor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mexxa spune:

Salutareeee

Am aparut si eu...nu am plecat inca in luna de miere..vineri plecam
Imi pare tare rau ca nu am mai intrat dar nu mai avem internet acasa si cu toata nunta si am mai apucat sa intru de pe undeva.
Ce pot sa va zic....am avut o nunta superba,de vis. M-am distrat ca niciodata, totul a fost perfect cu exceptia unor comentarii dar care am preferat sa nu le bag in seama.
Aveti aici cateva poze facute de cumatrii nostri.Cele profesionale ajung abia marti in posesia noastra, apoi le voi da spre vizionare


^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
, mamica de Sebastian-Mihai ( 10.09.2006 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulissa spune:

Felicitari si Casa de piatra!

Sa fiti sanatosi si sa va pretuiti unul pe celalalt si pe copilasul vostru!

Va pup si va urez toate cele bune !

iulica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellinia spune:

Sunt si eu ieseanca, cu toate ca nu mai stau in Iasi de cativa ani. Am fost sambata la o nunta in Iasi, la restaurantul "Escape". Cand eram eu in Iasi acolo era un bar cu terasa, acum l-au modificat si are vreo 4 sali pentru nunti, plus restaurant. Ideea este ca i-am dat bila super neagra patronului de acolo. A scos mancare din meniu, din aperitiv, s-a servit o singura cafea, i-a obligat pe miri sa accepte in meniu bere Heineken de la el, dimineata, si nu a baut-o nimeni. Si, la un moment dat, mirele s-a enervat si s-a dus sa-i ceara socoteala si stiti ce a facut dumnealui? Pe langa faptul ca s-a apucat de urlat, a stins lumina si a zis sa paraseasca imediat localul si sa-i dea si banii care trebuiau dati dupa nunta...Pai nu se face asa ceva niciodata! Noroc ca nuntasii nu si-au dat seama, au crezut ca e doar o pana de curent care a durat eu stiu, vreo 2 minute...Ce faza penibila, si ce tupeu ordinar are domnu' patron! Asa ca, pentru viitoarele miresici, daca e pe aici vreun top al restaurantelor am sa trec Escape pe primul loc din coada...N-am mai auzit pana acum asa ceva...in mijlocul noptii sa faca tot el panarama, dupa ce a furat efectiv, si sa aiba tupeu sa te dea afara din restaurant si sa-ti mai ceara si banii !
Sincera sa fiu, am fost la foarte mult nunti da' patroni asa nesimtiti ca asta n-am mai pomenit....

Cristina si Stefan Costin (25.02.2005)

http://www.shutterfly.com/view/pictures.jsp
http://community.webshots.com/user/ellinia_c

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

bina ca ai spus, sa se freasca viitoarele miresici de asa ceva. doamne fereste, cred ca muream cu el de gat, cum sa=ti strice nunta, un nesimit si jumatate este...
nu ma mai duc nici sa beau un suc acolo de acuma...


Ramonika si pisicile Vladutz Bubulina Maritza Fulgushor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MissJJ spune:

Buna fetele!

Indraznesc sa intru si eu la subiectul vostru cu o rugaminte. Eu sunt din Iasi si locuiesc in uk si vrem si noi sa facem nunta in Iasi si vroiam daca puteti sa imi recomandati o firma de incredere de organizat nunti daca ati apelat la vreo una din ele. Sau credeti ca reusesc sa organizez majoritatea lucrurilor de aici sau mai bine apelez la o firma?
Sincer nu stiu de unde sa ma apuc si faptul ca nu am mai fost in ro de vreo cativa ani buni nu prea mai stiu ce s-a schimbat si ce nu.
Daca imi puteti da si mie niste link-uri sau niste sfaturi as fi foarte happy.
Si cam cat de aglomerat este la restaurante cam cu cat timp inainte trebuie rezervat?
Uff am atatea de intrebat dar nu vrea sa va stresez, daca puteti sa ma indrumati la ceva firme sau ceva link-uri as fi f recunoscatoare.

Va multumesc anticipat si astept cu nerabdare un semn de voi. Pupici!

---------------------------------------------
Mada si Arianna Raisa (21.08.2006)
Bebe 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kriss79 spune:

Mada, de regula rezervarea la rest.se face cam cu 1 an jumate inainte, chiar 2..daca vrei o anumita locatie si o anumita data.. e destul de aglomerat.
linkuri cu adrese de agentii full service ti le dau pe PM..ca sa nu fac reclama aici.
Eu personal nu am apelat decat la Preference pt niste baloane si au fost ok..am fost si la casa eva..dar ei ofereau servicii mai mult full service, ceea ce nu ma interesa..si era destul de scump..acum depinde de ce bani dispui si ce iti doresti..
Din ce imi amintesc eu, oana8188 a apelat parca la casa eva pt.o mare parte din org.nuntii..numai ca naste in curand..si nu stiu daca are timp de povesti..
succes si felicitari pentru nunta!



Poze
Cristina fericita de Alessia Stefana (16.10.2007)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mess0804 spune:

quote:
Originally posted by kriss79

Mada, de regula rezervarea la rest.se face cam cu 1 an jumate inainte, chiar 2..daca vrei o anumita locatie si o anumita data.. e destul de aglomerat.



Ma bate si pe mine un gand... insa faza cu rezervarea cu atata timp inainte mi se pare nasoala rau. (off.. eu stiu cate se pot intampla in 2 ani). Oare macar intr-o vineri nu gasesc local pe vara asta? (ca am auzit ca se fac nunti si vinerea cu dezlegare) ce parere aveti?



Daca s-ar crea casa fericirii, cea mai mare incapere ar fi sala de asteptare.

Mergi la inceput