Ce culoare sa aleg pentru restaurant?

Ce culoare sa aleg pentru restaurant? | Autor: innaa

Link direct la acest mesaj

Buna!

Am nunta in august si inca nu am "arvunit" decoratorul. Imi e greu sa ma hotarasc ce culoare sa aleg pentru husele de scaun/fetele de mese.

Localul are peretii galben pastel, perdelele sunt simple tot galben lucios(dintr-un material tip organza) iar draperiile sunt un verde inchis tot simple, fara flori sau alte modele, tot dintr-un material lucios.

Pe jos este un parchet deschis la culoare .

Nu stiu ce culoare sa aleg pentru huse...auriul deja s-a banalizat...iar verde nu am gasit la furnizori decat verdele acela crud...merge oare un grena?

Voi ce parere aveti?

mai precizez ca eu voi avea rochita crem/aurie...in niciun caz alba. si ca nu voi avea baloane pentru ca nu imi plac si prefer cateva aranjamente florale.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns canne-marie spune:

Buna,
si grena este o culoare frumoasa,dar acum te intreb si eu merge totusi combinatia de culori? Sunt c-am multe ( galben pastel, galben lucios,draperii verde inchis lucios), nu stiu ce sa zic ,daca ai vazut vezi ce combinatie poti face,daca nu iti place auriul,cred ca merge si auriul,asta e parerea mea.

annes

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns canne-marie spune:

Am uitat , eu am aranjat cu firma de decoratiuni si le-am zis, sa imi imbrace scaunele in combinatia de alb-auriu si mesele la fel,imi place ff mult culoarea este calda,aveau mai multe huse dar nu mi-au placut culorile.

annes

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pet.cost2005 spune:

Eu am avut la nunta restaurantul amenajat pe bej/grena (huse scaune, fete de masa, draperii etc.) vine frumos ... mie mi-a placut. Si am avut baloane pt. ca aranjamentele de flori cum vroiam initial ma costau prea mult ... si baloanele erau galbene ... dar nu multe ca si-asa nu imi placeau ff mult, preferam florile.

8+
Petronela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns radu300 spune:

inaa, poti sa-mi spui numele restaurantului? Se intamplka se le mai cunosc pe acolo. Oricum, ai grija sa armonizezi culorile, poate ca ar fi mai bine daca ai reusi sa ne trimiti o poza cu localul asa cum arata acum. Portocaliu sau grena o sa dea bine. Dar depinde cat de tare e verdele de la perdele si cat de mult se vede. E posibil sa dea bine chiar un verde deschis si sa armonizeze tot ce ai.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ocebine spune:

Poate culoarea ciocolatei se potriveste tare bine cu galben si face un contrast frumos...grena mi se pare prea banal.

Anamaria

I used to be indecisive, but now I'm not sure.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns innaa spune:

Radu este vorba de un restaurant deschis de curand ..se numeste Casa regala(Regal) si este pe strada Victoriei (vis a vis de Petrom) in apropierea supermarketurilor Interex si Kaufland.

Tocmai mi-a zis cineva pe un alt forum ca cel pe care il alesesem pentru a-mi furniza husele este un farsor si ca a luat de la mai multe persoane avans si apoi nu s-a mai tinut de cuvant. Nu stiu ce sa cred...oare chiar asa o fi? Tipul asta are in centru magazin de flori. Asta inseamna ca trebuie sa caut din nou!

Si o sa ma invrednicesc weekendul asta sa fac si niste poze la local ca sigur mi au scapat din detalii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blanca000 spune:

Buna, eu am avut aranjamentele pe galben, nu auriu, un galben lucios frumos..si la mine peretii erau galbui si parchet pe jos si nu am vrut sa fie o zapaceala de culori acolo si am mers pe ceea ce mi sa parut decent si cochet..

Nunta noastra
Nasi de cununie 2005
Nasi de botez 2006
Nasi de cununie 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns am. spune:

quote:
Originally posted by innaa

Radu este vorba de un restaurant deschis de curand ..se numeste Casa regala(Regal) si este pe strada Victoriei (vis a vis de Petrom) in apropierea supermarketurilor Interex si Kaufland.

Tocmai mi-a zis cineva pe un alt forum ca cel pe care il alesesem pentru a-mi furniza husele este un farsor si ca a luat de la mai multe persoane avans si apoi nu s-a mai tinut de cuvant. Nu stiu ce sa cred...oare chiar asa o fi? Tipul asta are in centru magazin de flori. Asta inseamna ca trebuie sa caut din nou!

Si o sa ma invrednicesc weekendul asta sa fac si niste poze la local ca sigur mi au scapat din detalii.

Mami si Buburuza lui mami







Cunosc persoana despre care vorbesti. Am colaborat de cateva ori cu el. Nu am avut probleme. Apropo, mi-a facut cele mai reusite aranjamente florale!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

noi am avut visiniu cu alb. a fost super, ne-a placut


Ramonika si pisicile Vladutz Bubulina Maritza Fulgushor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olguttza spune:

eu am avut restaurantul tot pe galben si galben-auriu, si am pastrat tonurile: huse aurii, rochie crem, lumanari, buchet si aranjament cu galben dominant, vaze micute maro inchis pe mese, alaturi de sfesnice mici aurii. este pe cat de placut, pe atat de odihnitor, crede-ma!
in album gasesti poze de la nunta mea...

www.youtube.com/watch?v=wsTVfwWlfy4" target="_blank">31+ www.youtube.com/watch?v=9vNE-mRdkBk" target="_blank">

Daca ar fi sa am doua vieti, as trai o singura data.

De la nunta...

Mergi la inceput