Miresici frumoase de 2007 (4)

Raspunsuri - Pagina 25

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns uricarudiana spune:

buna fetelor, sunt noua aici la voi dar imi sunteti foarte dragi. va citesc de ceva vreme si abia azi mi-am facut curaj si timp sa stau de vb cu voi. eu am nunta pe 20 oct. 2007 si desi mai am 2 luni si o sapt. nu am cumparat mai nimic. eu rochia o inchiriez... ce parere aveti?
in rest: ce sunt alea cocarde?pe toate

http://tt.lilypie.com/6XR7p3.png
nimic nu face o femeie sa se simta mai implinita decat un BB...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns canne-marie spune:

Buna si bine ai venit printre noi uricarudiana.
Ce sa-ti sun despre inchiriatul rochitei,este decizia ta.Mie una nu mi-ar fi placut,mai bine o am pe a mea.
Ce sunt cocardele ? Cocardele sunt floricelele de pus in piept pt.inviati.Stiu si mie mi-a fost ffff grau sa ma obisnuiesc cu acest cuvant.
Dar totusi nu ti-ai luat nimic pt. nunta ?


annes

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_da spune:

Buna Miresici!

Eu sunt o miresica de septembrie. Asta dupa ce ca sunt mamica de iunie. Facem in aceeasi zi si nunta si botezul fetitei( 16 septembrie) la biserica Sf Visarion, restaurantul Planet.
Cum stau cu pregatirile?
Destul de prost dar nu ma panichez. Am raspandit deja invitatiile. Suntem f mandri de ele. De fapt este un filmulet pe DVD cu noi si nasii in care spunem textul de pe invitatie. Am facut 100 de DVD-uri cu poza noastra si a Bebelinei pe disc si pe coperta. A avut mare succes. Chiar si cameramanul a zis ca e prima data cand face asa ceva.
In rest ne cautam verighete si costumatii. Nu prea am putut iesi din casa din cauza ca alaptez. Asa ca si cu rochia am probleme. Pe unde am fost am cerut ceva care sa poata fi desfacut usor la bust. Nu prea s-a gasit dar nu disper. Mie mi se pare simplu sa puna fermoare laterale dar croitoresele cred ca nu au imaginatie.

Ceea ce e mai complicat est bugetul nostru restrans. Si orgoliul sotului meu care nu vrea sa imprumute bani de la parintii mei. Eu sper sa rezolvam totul la timp.

Suces la pregatiri dragele mele si nu va stresati. Oricum ziua nuntii e doar a voastra si trebuie ca voi sa va simtiti bine!

Va pup!
Ada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana n. spune:

Salutare fetelor!
Sunt o fosta miresica de 2005.
Apelez la voi ptr o prietena care are nunta in curand (in Bucuresti)si inca nu a gasit pe nimeni care sa se ocupe de coafura.Imi puteti recomanda pe cineva?
Va multumesc anticipat si va doresc la toate Casa de piatra!!!

------------------------
www.arcor.de/palb/thumbs_public.jsp?albumID=3286839" target="_blank">Diverse; www.arcor.de/palb/thumbs_public.jsp?albumID=3219207" target="_blank">Cununia civila; www.arcor.de/palb/thumbs_public.jsp?albumID=3374760" target="_blank">Nunta noastra; www.arcor.de/palb/thumbs_public.jsp?albumID=3545232" target="_blank">Luna de miere-Rep.Dominicana; www.arcor.de/palb/thumbs_public.jsp?albumID=3897115" target="_blank">Cuba; www.arcor.de/palb/thumbs_public.jsp?albumID=4019345" target="_blank">Fuerteventura;

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns josefine spune:

M-am intors:))

Bun venit, miresicilor tomnatice!!

O sa scriu mai multe diseara, multumim de aprecieri.

Daii, nu fi trista, se rezolva, sun-o pe sefa de magazin sau deja ai vorbit cu patronul? Du rochita la o croitoreasa, ti-o poate face, doar nu e asa complicat. Iti tin pumnii.

Va pup, revin repede;)

ps: da, am avut 2 rochite, una imprumutata, ca mi-a placut prea mult dupa ce o luasem pe a mea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daii spune:

Am revenit si eu.
Maine sun la magazin sa vad daca mi-au rectificat fustita.
Am fost si am vb cu DJ-ul ultimele detalii. Am stabilit meniul, am hotarat cum va fi aranjat salonul, ni s-a dat lista cu ce bauturi trebuie sa mai cumparam, azi am platit restul pt biletele pt luna de miere, si cam atat.
Nu am coafeza si fata care sa ma machieze, nu am lautar din ala cu acordeonul, sa-mi cante si mie cand ies din casa mireasa.
Acum postim ca sa ne putem spovedi wendul asta.
Bubitele de pe fata nu mi-au trecut, sunt tot asa, o sa fiu oribila sau o sa port masca de camuflaj, vorba sotului meu.

Cam astea sunt noutatile.

Nu-mi vine sa cred ca mai am atat de putin. Am obosit rau, sunt sleita de puteri, abia astept saptamana de miere ca sa dooooooooooooorrrrrrmmmmmmmm!!!!!!!!!!!!!!

Pupici

http://daisyPath.com/days/070825/0/1/+1/1.png"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns josefine spune:

quote:
Originally posted by daii

Am revenit si eu.
Maine sun la magazin sa vad daca mi-au rectificat fustita.
Am fost si am vb cu DJ-ul ultimele detalii. Am stabilit meniul, am hotarat cum va fi aranjat salonul, ni s-a dat lista cu ce bauturi trebuie sa mai cumparam, azi am platit restul pt biletele pt luna de miere, si cam atat.
Nu am coafeza si fata care sa ma machieze, nu am lautar din ala cu acordeonul, sa-mi cante si mie cand ies din casa mireasa.
Acum postim ca sa ne putem spovedi wendul asta.
Bubitele de pe fata nu mi-au trecut, sunt tot asa, o sa fiu oribila sau o sa port masca de camuflaj, vorba sotului meu.

Cam astea sunt noutatile.

Nu-mi vine sa cred ca mai am atat de putin. Am obosit rau, sunt sleita de puteri, abia astept saptamana de miere ca sa dooooooooooooorrrrrrmmmmmmmm!!!!!!!!!!!!!!

Pupici

http://daisyPath.com/days/070825/0/1/+1/1.png"




ia-ti zineryt, trec bubitele repede. mai ai timp, se usuca si cad:) si tratamentele cosmetice dau rezultate, cauta o cosmeticiana care sa lucreze cu produse mary cohr, ca fac minuni. da o cautare pe google, sigur o sa gasesti. bubele se trateaza, sau daca nu trec pana atunci, le camuflezi, oricum nu se vad in poze.

fetele, va adaug in listuta, dar maine, azi am spalat rochitele si sunt cam obosita;)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns canne-marie spune:

Josefine, te rog sa faci si la mine modificarea.
Eu nunta o fac in Curtea de Arges,Manastirea Curtea de Arges.
Si eu sunt cam obosita am inceput impartitul invitatiilor si umblatul de colo colo,care te oboseste enorm.
E dar este frumos.

annes

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunshine_rox spune:

buna fetele!
Imi pare rau ca nu am mai intrat de mult dar dupa ce am luat concediu nu am mai avut internet pt ca acasa mi s-a stricat calculatorul si abia acum am revenit la serviciu.
Josefine casa de piatra si copii frumosi, am vazut pozele sunteti frumosi amandoi si prima rochita chiar a fost de printesica.
Sunt fericita ca am scapat si eu de facut griji, a fost frumos, pacat ca s-a terminat. daca imi spune si mie cineva un site unde pot sa uploadez pozele in afara de hi5 v-as fi rescunoscatoare ca pe hi5 sunt mai greu de gasit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunshine_rox spune:

buna fetele!
am gasit o metoda cum sa ma gasiti si pe hi5. puteti sa vedeti pozele cu mine dc vreti la urmatoarea adresa:http://sunshine-rox.hi5.com
pupacesc miresicile

Mergi la inceput