Miresici frumoase de 2007 (4)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andreea81 spune:

Daii, nu fi suparata...daca vin io, fac cat 10 persoane!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea81 spune:

Aaaaaa, si pt. Josefine: CNP-ul meu este 28106155228XX si grupa sangvina este 01.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daii spune:

M-am linistit! Multumesc DUAMNA, o sa ma bazez pe tine!

http://daisyPath.com/days/070825/0/1/+1/1.png"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns josefine spune:

haha, sunteti haioase cu CNP-ul:)) Ah, si Andreea pe 15 iunie facem petrecere de ziua ta, nu?

Daii, imi pare tare rau, trimit delegati daca vrei.

Multumesc pentru raspunsurile detaliate. Eu intreb ca am fost doar la o nunta, cea a verisorului meu si nu prea stiam eu la ce sa ma uit atunci. Mare nunta ai avut, dar fain ca ai avut sala cu tinerii si sala cu cei in varsta. Mai am doua (cred): marturiile tu ai dat doar la doamne? La barbati nimic? Ca la asta ma gandeam si eu, una de familie sau la fiecare?. Si le-ai pus pe masa sau ai dat la plecare? Scuze ca nu ma mai opresc din intrebari, dar omul cat traieste invata.

Noi astazi am umblat toata ziua, am fost intai in apaca, sa ne uitam dupa costum. Am mai scris eu ca anul trecut si-a luat sotul costum hugo boss cu 5 milioane de acolo, pe care l-a purtat la civila, dar anul asta nu am gasit nimic. Am fost si prin Unirea, a probat vreo 2 costume de la Alb si Negru dar nu prea erau numarul lui. Asa ca am ajuns pe Victoriei, tot la Alb si Negru si a gasit ceva care sa ii placa. Ma bucur ca am scapat. A, si ne-am luat si verighete simple, tot din Unirea:)

Va pupez cu drag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns josefine spune:

Tot eu, sa ma opreasca cineva ca sunt cam "vorbareata" astazi. Dar nu sunt mereu in starea asta.

Daii, ai aflat raspunsul scolii de dans?

Andreea, mi-e si rusine sa te tot bat la cap, oamenii se duceau si lasau plicurile in casuta sau vi le dadeau voua? Vreau sa vad placecard-urile voastre, cum sa nu, ca si noi vrem sa le facem tot singuri. Fantana de ciocolata si noi vrem (bine, mai mult eu), dar trebuie sa trag o linie sa vad cat am cheltuit pana acum, ca parca au luat-o razna costurile. A avut multi amatori fantana?

A, si sa mai zic ceva, mi-e drag orasul Piatra Neamt, iar apa de la chiuveta era foarte buna si cred ca inca mai e. Am fost la o olimpiada acolo si a fost cu noroc:) Si mai am si cateva rude, dar pe la Bicaz.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea81 spune:

La multi ani de 1 iunie, dragi miresici!!!!!! Ce, noi nu suntem copii..mai mari, cu rochite de mireasa si pantofiori albi(sau crem dupa preferinta???!!!)
Josefine, draga mea, sa nu te superi pe mine si pe Daii, da' asa suntem noi mai...sugubete!!!!(adica mai spirituale!!!).
Si poti sa-mi pui cate intrebari vrei tu...deci: la plecare, unii oamenii lasau plicurile in casuta, dar majoritatea ni le-au dat in mana , ca sa ne mai felicite inca o data:))), adica cum s-ar spune, am facut 2 bai de multime: una la primire, alta la plecare:))))). Fantana a avut super mari amatori, in special copii, dar au fost si adulti(care au mai apucat)...Cu marturiile am facut in felul urmator: pentru k nu am mai avut cocarde( si nimeni nu le-a dus lipsa), ca sa aiba si donsoarele mele de onoare ce sa faca(adica sa se simta si ele importante),la venire, asteptau familia in sala(la intrare s-ar fi facut super mare aglomeratie) si dadeau cate o marturie in mana la doamne, urandu-le "bine ati venit, petrecere frumoasa, speram sa va simtiti bine, bla bla, bla", dar tu poti sa le pui deja pe mese.
Si acum, daca imi permiteti, as face o anti reclama celor de la Alb si Negru: costumele lor de mire, care sunt si cam scumpe (noi am dat 16 mil.), SE FAC CA NAIBA!!!!! sE IMBOTESC, DE PARCA AR FI NISTE CARPE!!!!!

AAA, draga DAII, bafta azi le examen!!!!!!
Si Josefine, sa nu dai (si sa nu gresesc), dar te pup de 1 iunie si de ziua ta de 19 mai....Rusine sa-mi fie!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns josefine spune:

La multi ani, la multi ani:) Cum sarbatoriti? Eu cred ca fac de mancare, ca la mine si gatitul e un fel de sarbatoare.

Nici nu am de ce sa ma supar, m-ati amuzat, mai destindem atmosfera.

Cu costumul, ata ete.. Si daca se mai sifoneaza, pot sa spun ca asa e noul trend, nu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daii spune:

Dragele mele, dragi va spun si eu LA MULTI ANI DE 1 IUNIE!
M-am intors de la examen, unde desteapta de profesoara nu m-a primit pt ca sustineau examenul doar cei cu literele de la A la L, cica sa revin dupa ora 2. Parca eram la ghiseu, asa m-am simtit! Ca atare nu ma mai duc, pt ca nu mai pot pleca de la serv.
Josefine, nu am inteles daca ati reusit sa luati costumul de mire sau nu. Daca nu, da-mi un semn ca te pot ajuta. Toti prietenii mei si chiar sotul si-au luat costume de la fabrica unde lucreaza tata.
Scoala de dans mi-a dat raspuns, cica imi pot oferi o pereche care sa danseze 4 dansuri la 140 euro+TVA, 6 la 180, 8 la 1250 si 10 la 300. Fiecare dans dureaza 2 minute. Cum vi se pare?
Fetelor, eu ce fac cu cocardele? Ca le-am luat demult, si voi ziceti ca nu se mai poarta. Marturiile mele vor arata exact ca ale Andreei, iar cardurile de masa eu le voi pune direct pe mese, langa marturii. Iar donsoarele se vor plimba sa conduca invitatii.

Cam atatica.........pt moment.......

p.s: am luat-o si eu pe urmele voastre cu vorbaraia????

http://daisyPath.com/days/070825/0/1/+1/1.png"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns josefine spune:

Daii, si acum zici ca as fi avut pile la costum? I-am gasit pana la urma, am dat avansul la costum si il ridicam peste 2 saptamani, cand e gata retusat. Acum sper sa se comporte bine, ca e de la alb si negru, oricum nu mai putem face nimic. A vrut si papion;)), era asa frumusel imbracat, manca-l-ar mama:))

Ce profa nasoala, Daii:( Iti tin pumnii cand il dai din nou. Mie imi cam lipseste scoala si radeam, ca daca as putea as sta toata viata in scoala. Imi place sa invat lucruri noi si care sa imi placa cu adevarat, ca daca nu imi plac e vai si amar de capul meu. Am si tras niste plansete cu mama la telefon cand trebuia sa invat o materie imbacsita si abstracta.

Am observat si eu ca am devenit mai vorbarete, o fi vremea mai frumoasa. Azi ne ducem la o petrecere de la Orange, cica pentru clienti, cu mancare si bautura gratis. Ce bine, poate nu mai gatesc pana la urma. Am eu ceva cu gatitul, daca mi-e pofta de ceva, fac cu mare placere, chit ca dureaza si doua ore, dar daca nu, nu am nici o tragere de inima si ajungem tot la icre cu lapte (cam asta se mananca la noi, haha) Imi place sa mananc mancare buna, dar parca mai buna e la altii decat cea pe care o fac eu. Am o gramada de povesti haioase cu ce am facut si nu a iesit chiar bine, dar sunt off-topic.

Va pup si va urez un week-end bun si frumos.

edit: acum aflu ca nu e gratis:)) trebuie sa fac ceva pana la urma.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daii spune:

Buna dimineatza, miresici scumpici!
In primul rand vreau sa le urez AndreeiElena, lui GabyHilla si Clau_Geo Casa de piatra, o viata frumoasa si plina de iubire langa sotiorii vostri, incununata cu bebelusi frumosi si sanatosi!

Eu azi am examen, iarasi. Asa ca va doresc de pe acum o zi si saptamana superba.

Pupici

http://daisyPath.com/days/070825/0/1/+1/1.png"

Mergi la inceput