Bucurii de sept-oct 2006 (58)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ancaMT spune:

buna fetele,
avem si noi mucisori, cred ca sunt la moda un ultima vreme, si nu vrem sa ramanem in urma.
INTREBARE: si voi, cele cu muciosi, intampinatzi dificultati mari la mesele de mancare in perioada asta, ca eu innebunesc, nu mai am rabdare deloc, manjim tot si in gura intra ff putzin, se lasa cu tzipete...

pupici si sanatate multa la copilutzi..


ANCA, mami de LUCIANA MARIA (18.09.2006)
poze
varsta noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mexxa spune:

Saluare...
Aseara am ajuns si noi la casuta noastra...a fost taree frumos, ne-am plimbat, am urcat pe muntele Rarau...cred ca o sa devina un alpinist Sebi deoarece a fost indragostit de aerul de munte.
Prima noapte a fost mnai dificila deoarece nu conostea locul si a dormit numai la mine in brate,pe burta mea..sa ma simta langa el.
Diseara voi pune si cateva poze.

Nu am citit nimic..promit sa recuperez tot.
Multi pupici si sanatate!!


^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
, mamica de Sebastian-Mihai ( 10.09.2006 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns usorlili spune:

Fetelor, va pupam si noi.
Am avut si noi vaccinul de 6 luni ieri. Tudor a fost super-ok. La 1 minut dupa vaccin radea de zor cu taxu. Si urmatoarele zambete le-a tras asistentei care-si strangea trusa de seringi. Deci baiatul meu uita repede sau iarta repede


quote:
Originally posted by anangel_lexi
Eloise, e posibil ce spui tu, dar Maria nu plange doar in carucior, plange cum da cu nasul de cineva necunoscut, indiferent daca e la ea acasa, intr-un loc strain sau pe strada



Lexi, tot ieri, la vaccin m-a intrebat asistenta (pediatra, cam cu rol de doctor pediatru in Ro) daca Tudor a inceput sa se sperie de necunoscuti. Exact cu o seara in urma mi-a tras o repriza de urlete cand a vazut o amica de-a noastra. El nu prea facea asa cand vedea necunoscuti. Asta se petrecea la noi in casa. Mi-a fost asa ciuda pe el. Exact cum spui tu ca-ti pica rau. I-am povestit asistentei despre incident si mi-a zambit (gales) si mi-a spus ca ccc "copilul evolueaza bine". Adica cica ar fi normal la varsta asta sa se sperie de diversi. Asa ca eu zic sa nu-ti faci probleme ca se sperie fata cand vede straini. Iar cu urlatul in carut, cred ca ar trebui sa mai perseverezi (asa cum zicea si Andra). Probabil ca nu prea a fost invatata in carut iar informatiile noi primite de afara o obosesc, o streseaza.


...si totusi exista iubire...

TUDOR (29.09.2006)
Uite ce mari ne-am facut!
www.totsites.com/tot/tudor" target="_blank"> Avem si site

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MamiLili spune:



Iashu e pe receptie? Cine vine maine la o intalneala?

Andra, ca intotdeauna, pozele voastre sunt suuuuuuper!!! Mi-a crescut inima cand am vazut meleagurile bucovinene. L-am vazut si pe Vladut diversificat cu miel .

Fetele amatoare de manastiri...aveti aici un ghid de nadejde. Poate veniti la vara in vizita la SV.

Andra, eu n-am numarat linguritele de supa, i-am dat cat a vrut prima data (cu toate astea cred ca n-a depasit 5-7 lingurite).


**************************************************
Lili, mami fericita a lui Mathias (17.10.2006)
Mathias' site ... coming soon!!!

www.geocities.com/bucurii2006/informatii.html" target="_blank">Bucuriile au site! Inscrie-te si tu pana pe 15 aprilie! Mai sunt 4 zile...grabeste-te!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MamiLili spune:

quote:
Originally posted by eloise
Am si eu niste intrebari. Pentru tuse ce se poate da la bebelusi?

Stodal ai incercat? E homeopat. Si indicat in orice tip de tuse. 3 lingurite/zi.

**************************************************
Lili, mami fericita a lui Mathias (17.10.2006)
Mathias' site ... coming soon!!!

www.geocities.com/bucurii2006/informatii.html" target="_blank">Bucuriile au site! Inscrie-te si tu pana pe 15 aprilie! Mai sunt 4 zile...grabeste-te!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beatrix spune:

...Multumim fetele de urari!
asa ca va oferim o buata de tort virtuala si de baut ce vreti voi!
bucurii: Ioana, Radu Andrei, Dragos Andrei,Erik, sa cresteti mari, sanatosi si voinici!

Multa sanatate bucuriilor bolnavioare si sa se faca bine cat mai repede! Imi pare rau ca n-am reusit sa citesc din urma, dar promit s arecuprez maine dupa sedintza! Am intrat acum repede cat sa va multumesc de urari!



Beatrix si Eric

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eloise spune:

Lili multumesc de info . uitasem de Stodal, si doar am in casa. Din fericire n-o sa mai fie nevoie. Cred ca tusea tot din cauza mucisorilor. Am venit acum de la pediatra si totul e bine, in plamanutzi nu se aude nimic, gatul nu e rosu, copilul se prezinta bine din toate pdv si nimic nu indica o raceala serioasa. Mucii am reusit sa ii rezolvam temporar cu batista bebelusului ... nu va spun cu ce racnete si zbierete...dar si ce recolta bogata ...m-am speriat cat poate contine un nasuc atat de mic!

Andra si www.babiesonline.com/babies/v/vladutz/" target="_blank">Vladut (14.10.2006)
Cum a venit pe lume Vladut
puiul meu creste...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufymic spune:

!

Am revenit pe meleaguri aradene....pe care maine le parasim iarasi pentru cateva zile....
Am fost azi la vaccin, ambii pitici au fost cuminti si fara reactii adverse(cel mare a facut vaccinul de 2 ani jumate iar Nicolas pe cel de 6 luni).

toti bolnaviorii din trupa bucuriilor si sa va treaca repede bebelusi scumpi!



Eu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns matahut spune:

Crisnemes, chiar vroiam sa te intreb cum iti mai petreci noptile . Eu clac usor pe urmele tale, Maruca cred ca tare ar vrea sa doarma cu sanul in gurita. Spune-mi, te rog, cum ai rezolvat pr daca ai rezolvat-o!!!!!

Marina, mamica Anei (21.05.03) si a Marucai (29.09.06)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns matahut spune:

Pupam si noi toti "mucosii" si le uram sanatate!

Noi tocmai ne-am intors din Gradina Botanica, unde a fost superb, ca intotdeauna. Doar un lucru m-a cam desumflat....De la 1 mai se scumpeste biletul de la 2 lei la 5 lei. Abonamentul lunar in schimb va fi 40 lei (fata de 20 lei acum). Mi se pare oricum mai rezonabil decat biletul. Of, sa dai 10 lei ca sa mergi cu familionul in GB , clar, nu ne vom permite acest LUX prea des. Eu totusi ma gandesc sa imi iau abonament, daca merg de 10 ori intr-o luna imi scot banii, dar eu sper sa merg de 20 de ori.
Gata, am fugit, de cand e Ana in vacanta abia de mai intru. Intru, citesc repede, scriu repede si fuuuuuuug.

Marina, mamica Anei (21.05.03) si a Marucai (29.09.06)

Mergi la inceput