Mamici de martie - aprilie 2007 (34)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxygeo spune:

PASTE FERICIT! la burtici si la proaspete mamici!

si cum se anunta bebeii punem majoretele la treaba!

Noi suntem bine...cam obosita ca n-am prea dormit azi noapte din cauza arsurilor...iar azi am stat de am facut sala de boeuf si friptura de miel...de restul n-am grija...pasca si cozonac am cumparat, ciorba a facut mamaia, iar oua ne-a facut socrela

Pupici Sa aveti o seara linistita si luminata

Roxygeo 37+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karla32 spune:


Va pup cu mult drag, fetelor! Acum am reusit sa intru pe forum. Am muncit ca o bezmetica toata ziua!Am plans si am muncit! Cum ma asezam putin imi aminteam ce am de facut maine!!!!!!! Cred ca mi-e frica rau.... Ba nu! Recunosc! Sunt ingrozita! Chiar nu stiu ce e cu mine!

Val,multumesc ptr nr de telefon! Maine cum ma simt in stare iti trimit mesaj...Of! Cand zic maine ma ia cu lesin!

elyanne, vezi ca ti-am trimis un pm. Mi-ar prinde bine niste informatii!

in rest...astept! Va multumesc tuturor pentru incurajari! Va doresc numai bine, sa aveti un Paste plin de lumina si fericire alaturi de cei dragi!




Raluca cu bb Luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arissa spune:

Felicitari anca_anca pentru bebe, sa-ti traiasca!

Doctorita mea nu a binevoit sa apara desi m-am dus la cabinet la ea si a ramas ca vine la spital dupa ce termina programul si nu a mai aparut iar cand a sunat-o sotul nu i-a dat nici o explicatie, doar i-a comunicat ca ea nu vine

Nu pot sa pricep sub nici o forma de ce procedeaza unii doctori asa si nu vin la nastere, daca nu din omenie macar pentru bani, ca oricum i-ar fi dat madalina ceva.

karla, asa am bocit si eu vreo doua zile inainte sa nasc...cred ca astea sunt depresii pre-natale. Curaj, o sa iasa bine. Incearca sa te linistesti dupa ce te internezi, accepta schimbarea care iti va aduce ceva asa de frumos! Pupici


www.flickr.com/photos/11053824@N00/" target="_blank">O minune mica-Maya - 18.03.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanici spune:

Felicitari Magda, Anca ptr bebelusi, sanatate si noroc in viata voua si copilasilor

Karla nu mai plange, hai ca o sa ai un copil luminat...ce iepuras mai frumos ai putea primi?!?! DD o sa te ajute si o sa fie bine

Hai Karla

roxana, mamica de nazdravan Rares Teodor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdutah spune:

Buna tuturor,

vin si eu la raport! Dimineata am fost cu sotul la cumparaturi si apoi m-am apucat de vopsit oua, facut drobul si pasca!
Totul e gata !

Drobul trebuie sa mai stea un pic la cuptor ...dar eu nu mai am nimic de facut! Am sunat si niste prieteni de aici sa ii invit maine la ciocnit un ou ... asta in cazul in care nu ii sun din spital

Momentan sunt bine! Simt cum ma apasa din ce in ce mai mult jos... sa vedem acum daca o sa fie punctual!

Magda ... inca pana luni !??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elpower spune:

Felicitari celor care au mai nascut intre timp si nu am apucat sa le felicit! Va pup si va doresc sanatate voua si puiutilor!

Fetelor voua vi se intampla asa ceva: printesa mea cand papa lapte de la mine cu biberonul sau de la tzitzi e toata ziua nelinistita si nu doarme deloc. Acum la 5 i-am dat formula si doarme linistita de aproape 2 ore. Ce-o fi asta? Ca nu am mancat nimic neindicat. Chiar am mancat nesarat ca aveam un picior umflat si am mancat dietetic. Dar am mancat si niste prune uscate. Sa fie de la astea?

Cand o sa am timp si dispozitie poate reusesc sa va povestesc si eu nasterea noastra. Acum sunt cam depresiva si poate bebelina ma simte si se agita. Acum doarme cu tati si e linistita.

Ieri cand am fost la spital sa-mi scot firele, am fost asa de fericita sa o intalnesc pe Diana Fudulu. M-am bucurat enorm, numai ca nu am avut timp sa stam de vorba ca ma astepta dr. Ce pacat ca am fost in spital in aceeasi perioada si nu ne-am vazut!

Va pup pe toate si fug sa vad ce face piticotul meu!


Ela, mamica de Theodora Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana_jors spune:

Salutare,

in primul rand

Apoi Felicitari noilor mamici!

Inca niste majorete pentru karla, pentru ca pare ca are nevoie de multe:


Eu nu ma laud cu multe chestii gatite, am apucat de am facut curat prin casa... incerc sa nu ma mai fortez prea mult cu activitati fizice, ca nu mai este mult si sa nu-l provoc pe bebe sa vina mai repede

Va las, sa aveti sarbatori frumoase!
Noi o sa lenevim pana mai putem


Diana 37+ cu Mihai-Alexandru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdutah spune:



Sa va aduca iepurasul copii sanatosi, frumosi si cuminiti !!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaanamaria spune:

PASTE FERICIT
cum pot pune si eu poza cu printesa mea la poze cu bebei?
ANA cu MIRIAM RIANA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanici spune:

Fetelor, a nascut BiancaM ieri, am trecut in listuta ce am aflat de la sotul ei.

Felicitari BiancaM bebe sabatos si multe bucurii in viata

roxana, mamica de nazdravan Rares Teodor

Mergi la inceput