Fulguleti de noiembrie-decembrie 2006 (32)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mami_n-d_06 spune:

TOATE MAMICILE SUNT INVITATE SA-SI POZEZE BBul SI SA PUNA POZE IN ALBUMELE: BB-ii de Paste, BB-ii dormind, Degetul buclucas.

Poftiti va rog!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebinuta spune:

quote:
Originally posted by Ralumat

Scuze....era poza pe privat. Acum merge? costumase TCM

Raluca lui David Calin (28.11.2006)
luna a patra



Eu i-am luat o jachetica de blugi si niste bluzite. Au preturi f rezonabile. Jachetica fost 13ron si bluzitele 10ron. Si am si niste body-uri 6 buc cu 18 ron.

Bebinuta de Ada(30 nov)
poze Ada
varsta Ada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirona spune:

salutare,
dupa ideea Fatimei toate mamicile au parola - asa ca poftiti si puneti poze in albumele comune.
Daca mai sunt idei si de alte albume ... spuneti-le.

sa puna careva un link si cu ceea ce doriti sa mai fie pe prima pagina - sunt cu Kara in brate si nu prea pot cauta. -ici la toate

un si un pentru sarbatoritii zilei de azi.


Miro si Karina Ioana (3 noiembrie 2006) I,II,III,IV,V, VI, - filmuletze Karina www.dropshots.com/new.php?userid=121067&cdate=20061201&cimg=0" target="_blank">1,www.dropshots.com/Mirona1" target="_blank">2
am o nepotica talentata si o burtica in amintire

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns auras_v spune:

ralumat cauta alt preot ,eventul mergi la alta biserica ...am intilnit un preot care nu a vrut sa mi-o impartaseasca pe kiki pt ca mincase (copilul avea 1 an ) si am mers in aceeasi la alta biserica si mi-a impartasit-o...e absurd sa ceri unui bb sa nu pape dim
kokorina nu-ti face griji in legatura cu performantele lor , fiecare copil isi are ritmul lui ,unii se intorc mai devreme ,altii mai tirziu ...kiki pina la 6 luni nu facea nimic ...unde o punea acolo o gasem iar de la 6 luni la 6 luni si jumatate a invatat se se intoarca de pe spate pe burta si invers si sa stea in fundulet fara ajutor ...si e nascuta la termen ,fara nici o problema de sanatate ...multi pupici frumosilor tai ...kiki e indragostita de ei...gemeni ,asta era visul ei
ralumat forte frumoase costumasele ...sa le poarte sanatos David...eu ma asteptam sa-l vad imbracat deja cu ele in poze ...dupa m-a gindit ca probabil n-ai avut timp sa le speli
asiza si voua si la cit mai multe nopti ca asta

apropo de spalat voi spalati azi lucrusoare de bb ...la mine sau cam adunat ...marti erau doar citeva ,ieri am spalat perdele si lucrurile cristinei si citeva deale noastre iar pina simbata e cam mult ...stiam capt bb se poate spala

AURAANCA-ALEXANDRAsi CRISTINA-IOANA
poze ANCUTA
slide ANCA
virsta ANCA
site fulguleti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ralumat spune:

quote:
Originally posted by roxanica2006

Buna dimineatza, mamici si bebici!!!
La multi ani tuturor sarbatoritilor!
Ralumat, de ce ii pui lui David numai o masura de cereale, cand pe cutie scrie ca treptat trebuie sa ajungi la 7-8 linguri??? ti se pare prea mult? Ca si eu am dilema asta. stii eu am facut masuratorile, si o cupa din aia de la lapte praf e o lingura (nu linguritza) plinaaaaa, cu varf. David al mei nu e constipoat de la cereale si papa bine.

Am 4 luni !!!

ROXANA si DAVID MIHAI (20.11.2006)

poze David Mihai
www.geocities.com/mami_nov_dec_06/" target="_blank">David si prietenii lui




Ii pun o masura ca sa nu ma simt foarte vinovata. Ca doctorita a zis sa nu-i dam nimic pana nu se vindeca. Dar eu vreau sa dorm noaptea, iar firele ii vor cadea abia peste o luna. Pana facem iar urocultura, iar daca o fi nevoie, cistografie...face baiatul 7 luni!Despre masura- pe mine ma enerveaza astea cu lingurile, asa ca m-am apucat si am masurat cu cantarul de bucatarie. Zice cantarul ca o scafa de la laptele praf are 5 g de praf de ala de orez de la Nestle. Atat i-am pus timp de 4 zile, cica sa-l adaptez. De aseara i-am pus 2 scafe. Diseara schimb Nestle-ul. Sincer eu mi-as dori sa ii dau cu lingurita, in concentratia de pe cutie- dar mi-e frica sa nu o dau in bara si sa ma certe pediatra.

Raluca lui David Calin (28.11.2006)
luna a patra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_deju spune:

'neata fetili!! ne-am trezit, ne-am sucuit, si acu' roadem un soarece... foarte frumos.. am citit de bebeii vostri, nu mai nominalizez, ca sa nu supar pe cineva daca uit sa mentionez :) super bebei, sa va traisca... as povesti si eu, dar.. n-am ce :) motanu' e de o lenevie crunta, inca nu face nimic spectaculos, da' pana la urma, vb lu' mama "lasa draga, ca intr-o zi o sa-l lasati in patut, si il gasiti topaind prin camera" :)))) cea mai tare faza cu motanu' pana la ora actuala: s-a prins ca poate sa-si dea babetica peste fata.. probabil mai dureaza vreo doua luni pana se prinde ca poate sa si-o si ia de-acolo, pana atunci urlam ca s-a facut deodata intuneric :)))))
cu astea ale bisericii... nu le am de nicio culoare.. dar ma gandesc ca poate popa se referea la mama cand zicea "pe nemancate"... pai cum sa tii bebeul flamand???? iar asta cu spalatu' rufelor... pai nu le spal io, spala masina, asa ca se iarta :))) si la mine e un ditamai teanc de spalat, de-ale motanului, si nu pot sa le las nebagate in seama pana dupa paste, ca ramanem la fundu' gol :))
in rest, toate bune si frumoase... vremea e cam de doi lei, dimineata a plouat, acu' vad ca mijeste niste soare, nici nu stiu unde sa scot copilu' la aerisit..
v-am pupat, si revin pe mai incolo :)

Deea, mami de Eric (15.12.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ralumat spune:

quote:
Originally posted by auras_v

ralumat cauta alt preot ,eventul mergi la alta biserica ...am intilnit un preot care nu a vrut sa mi-o impartaseasca pe kiki pt ca mincase (copilul avea 1 an ) si am mers in aceeasi la alta biserica si mi-a impartasit-o...e absurd sa ceri unui bb sa nu pape dim
kokorina nu-ti face griji in legatura cu performantele lor , fiecare copil isi are ritmul lui ,unii se intorc mai devreme ,altii mai tirziu ...kiki pina la 6 luni nu facea nimic ...unde o punea acolo o gasem iar de la 6 luni la 6 luni si jumatate a invatat se se intoarca de pe spate pe burta si invers si sa stea in fundulet fara ajutor ...si e nascuta la termen ,fara nici o problema de sanatate ...multi pupici frumosilor tai ...kiki e indragostita de ei...gemeni ,asta era visul ei
ralumat forte frumoase costumasele ...sa le poarte sanatos David...eu ma asteptam sa-l vad imbracat deja cu ele in poze ...dupa m-a gindit ca probabil n-ai avut timp sa le speli
asiza si voua si la cit mai multe nopti ca asta

apropo de spalat voi spalati azi lucrusoare de bb ...la mine sau cam adunat ...marti erau doar citeva ,ieri am spalat perdele si lucrurile cristinei si citeva deale noastre iar pina simbata e cam mult ...stiam capt bb se poate spala

AURAANCA-ALEXANDRAsi CRISTINA-IOANA
poze ANCUTA
slide ANCA
virsta ANCA
site fulguleti



Hai ca m-ai speriat. Credeam ca e sarbatoare azi, ca eu sunt deja la a doua masina si mai am in plan vreo 2.....ce sa fac, daca am doar cateva haine, trebuie sa le spal.....Dumnezeu sa ma ierte, dar am eu pacate mai mari decat vanitatea de a fi curata.....Dar sa stii ca in calendar nu e nici macar cruce neagra.

Raluca lui David Calin (28.11.2006)
luna a patra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ralumat spune:

A_deju, nu s-a referit la mama....ca pacatoasa de mama n-a tinut post nici macar o zi, ce sa mai merg sa ma impartasesc????/ A zis "cum se trezeste, vii fuga cu el la biserica, inainte sa manance". "Aha, sigur, ca mata dormi la biserica, sa vin eu la ora 6....". Lasa ca il duc hranit si ii spun ca a mancat... Apropo de impartasit. Anul trecut a fost prima data dupa vreo 6 ani cand m-am spovedit si impartasit. Nu tinusem post, ca eram graviduta. Insa dupa explozie, m-am gandit de foarte multe ori ca poate Doamne-Doamne m-a ajutat ca era impartasita......

Cine intreba de TCM? Eu merg cel mai des la 2: unul e langa biserica de la Piata Muncii (vis-a-vis de intrarea in parcul 23 August) si unul pe Vatra Luminoasa, un pic mai sus de piata volanta. Mai stiu unul pe Mosilor, 2 la Unirii, si mai sunt.....

Raluca lui David Calin (28.11.2006)
luna a patra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanica2006 spune:

Ralumat, , nu am stiut ca David nu are voie sa pape mai mult.

Am 4 luni !!!

ROXANA si DAVID MIHAI (20.11.2006)

poze David Mihai
www.geocities.com/mami_nov_dec_06/" target="_blank">David si prietenii lui


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doradora spune:

a deju hai ca m-am distrat teribil cand am citit ca e bebe de o lene crunta!ce sa zic, si a mea isi conserva energia...

super costumasele de la tcm! eu am luat 5 body maneca scurta pe la 350.000 si acum au adus sac de dormit tot cu vreo 300-400.000

multumim de fisiere, sa le umplem pana la refuz!

chris + alexandra
varsta alexandra
poze bebe alexandra

bebeii nostri

Mergi la inceput