Mamici de martie - aprilie 2007 (32)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns karla32 spune:

Hei, mamici si burtici! Ce liniste pe aici! Ce ati patit de sunteti asa tacute? Nicio veste, nimic, nimic?!

Eu sunt si mai racita ca azi dimineatza! Imi vine sa urlu! De doua zile nu am iesit din casa si se cunoaste!
Maine ma duc la eco. Saptamana trecuta bebe avea BPD-ul cu cateva zile mai mic! Sper sa mai fi crescut un pic intre timp... Mi-e cam teama...

Raluca 37+ cu Luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellamiss spune:

Roxi,bine ai revenit!Sa-ti traiasca bebelul.Abia astept sa vad pozele.te pup

ELLA 37 sapt.
http://bd.lilypie.com/4WaLp2.png
http://community.webshots.com/user/mihaela160705

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amma23 spune:

Bine ai venit Rares Theodor.Sa fii sanatos, iubit, fericit.Si tie mami sanatate multa, laptic din belsug si sa va bucurati de minune
Nu pot sa cred ca nu o sa ne dai detalii, asa ca ...asteptam.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amma23 spune:

Arrisa, ce fata faina ai. Ptiu sa n-o deochi.E si lungana, ca asa pare. Multi pupici pe fundic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kmi78 spune:

Intru si eu rapid inainte de somnic, doar seara mai am timp ca peste zi nu prea reusesc sa intru, am avut si azi o zi grea pt ca manca destul de putin dupa care dormea tot la fel adica 30 sau 40 min; nasol ce sa mai zic si singura fara ajutor; nu stiu ce sa-i fac cand mananca asa de putin si adoarme la san, incerc sa o trezesc apoi mai trage de 2 min si iar adoarme, e tare greu;

Roxana bine ati revenit, cum a fost in spital? pt mine alea 4 zile parca au fost o luna; chiar rapid s-a intamplat si la tine si fiind si noaptea nu prea am fost pe faza cu galeria, asa se intampla intotdeauna , tu care ai facut la toate fetele , ne-ai lauat prin surprindere; sunt curioasa de povestea nasterii tale; asteptam si poze cu Rares;

Amma cred ca te-ai referit la scutecele de unica folosinta de la HAPPY, eu din acelea am si le iau de la SPAR din Alba iulia si sunt pe raft cu pampersi , hartie igienica ...

afara inca nu am iesit nici noi doar pe balcon si azi ceva nu i-a convenit ca a inceput sa se maraie poatee am prea infofolito;
Voua va stau bebei cuminti in patut cand sunt nu dorm??? a mea nu mai vrea dupa ce ca sunt aproape numai eu cu ea toata ziua imi face acum si figura asta si doar nu am vrut sa o invat in brate si nu cred ca are nici colici doar suportabil; dar cand e treaza trebuie ori sa mancam ori sa o tin ridicata , cred ca nici nu e bine pt coloana vertebrala
pt colici i-am cupmarat si FLATULIN un gel cu care ii fac masaj pe burta, e impotriva balonarii;

FELICITARI DOINA , DANA , ELA , ALIA NUMAI BUCURII SA VA ADUCA BEBICII SI MULTA SANATATE VA DORESC!!!!!!!

MIHAELAA TU NU TREBUIA SA NASTI ? aveai acelasi termen cu Roxana parca ; asa ca pt tine;

de asemenea si pt JAANA SI ELENAGIULIA , sper sa nu fie prea tarziu niste fetite:

asa multe ar mai fi de zis, dar ma duc si eu la somn ca tati si Timeea deja dorm , de parca ei ar fi cei mai obositi, uf....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arissa spune:

Mihaelaaa, eu cred ca esti foarte aproape! SI pe mine m-a durut la ultimul control. Pana atunci nu. Tot asa, eram dilatata 2 si ceva.

Amma, saru'mana. S-a nascut lunguta, 52 cm. Are cu cine semana, ca taica-su are putin peste 1,95.

Eu as vrea sa o scot putin afara saptamana viitoare, dupa ce face 2 saptamani, dar inca nu stiu...unii zic ca nu e bine, altii ca nu conteaza. Oricum, intentionez sa o duc la doctor sa o cantareasca, sunt tare curioasa cat a luat in greutate si daca ii prieste laptele meu. Asta dupa cate probleme mi-am facut cu laptele, care a venit greu la mine. Acum beau ceai de chimen si anason si vad ca are un efect super, imi curg sanii in apropierea mesei, ceea ce n-as fi crezut.

Noapte buna, merg la soomn ca fata mea doarme si vreau sa prind si eu putin somn pe langa ea.

www.flickr.com/photos/11053824@N00/" target="_blank">O minune mica-Maya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LuizaS spune:

Dragele mele

Asta este prima noapte acasa de dupa nastere
Pe 25 martie de Buna Vestire la ora 15.40 s-a nascut David Matei feciorasul mamii.
Nu am avut timp sa va spun iar listuta cu numere de telefon am uitat-o acasa pentru ca eu credeam ca va mai sta in burtica macar o saptamana dar puiutul meu a fost dornic sa ne cunoastem.S-a nascut la 38 saptamani si 5 zile, a avut la nastere 2800 gr, 49 cm si a primit nota 10!

Am sa revin cat de repede pot sa citesc din urma
Felicitari noilor mamici si puiutilor care s-au nascut intre timp!
Sa aveti bebei sanatosi si mancaciosi !

Pun cateva poze cu feciorasul mamei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alia_ro spune:

pt mamicile cu epiziotomie

M-am uitat si eu la cusatura si mi se pare ca nu e simetrica, o labie e umflata si e ceva ca o galmita, ma rog si pielea e despicata in locul respectiv...sa fie un fir rupt sau dr. nu si-a dat silinta??? Am iesit acum 3 zile din spital...Sa ma duc la ea si sa-i cer sa mai puna un fir? Sa sa raman asa? Nici io nu mai stiu ce sa fac. Imi aduc aminte ca atunci cand ma cosea parca zicea ceva ca nu e cum trebuie cusatura de la prima nastere si ca ea incearca sa remedieze.

Va pup si pt fetele care urmeaza sa nasca

Alia, puiul Alexis si argintul-viu Vladut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paxela spune:

alia daca ti se pare ca nu e in regula mergi si intreaba , mai bine intrebi acum decat sa regreti ca nu ai facut-o, daca nu doare sau nu deranjaza probabil e doar o problema de estetica dar cel mai bine mergi si vorbeste cu ea



Alexa, Ana Delia(13.03.07) si Silviu Ionut( 27.11.04).......poze, poze2006, Poze printesica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alia_ro spune:

paxela, intr-adevar, e putin dureroasa, poate e normal avand in vedere ca sutura are 5 zile dar e si o problema de estetica, chiar daca e ascunsa eu stiu ca e acolo si ca ceva nu e in regula...poate are si dr. dreptate, ca la prima nastere nu a fost facuta corect. In orice caz o voi suna sa o intreb daca se mai poate 'repara'.

pup

Alia, puiul Alexis si argintul-viu Vladut

Mergi la inceput