Miresele anului 2006 (73)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

quote:
Originally posted by ooana

quote:
Originally posted by Alynutza

Mda, numai ca eu nu mai am opshpe anishori de ceva vreme... Si nu ca n-as avea timp dupa nastere de sauna, fitness cu antrenorul personal si masaj cu maseurul personal, dar imi lipseste bona personala .


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

Recently become Mrs. Perfect




pai spune asa, daca asta e problema...ne-o veni o idee, ca doar nu te-om lasa acu la greu...

...da fi si tu de treaba si invita-ne si pe noi la fitness daca tot ai antrenor sau la un masaj...

...sau bebe-ul il putem lasa pe rand la cate un sot, al meu, al tau...poate se mai ofera careva de pe aici si noi...gagicile fitness si masaj impreuna...si individual cate un dosar de divort


Daca vrei sa fi iubit, iubeste !!!
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip
Wedding picture!
Starea civila
Honeymoon









Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

Recently become Mrs. Perfect

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

Ah...stai calma ca nici io nu le calc...de aia am si ales variantea "cearceafuri cu elastic"...si...lenjerie creponata ...

(da' mie mi-a fost rusine sa recunosc..sa nu ziceti ca-s puturoasa

(camasile lui n-am incotro..oricat as evita masa aia de calcat...odata tot ma lovesc de ea )

quote:
Originally posted by ooana
io am alta problema... ...de ce trebuie sa le calci???
nu vad ideea, rostul, importanta...ca doar dupa ce te asezi pe ele in juma de ora sunt la fel!

Eu am lenjerii creponate cu cearceaf...si celor care nu sunt creponate le-am cumparat cearceaf cu elastic...si cu asta basta!



E mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

al meu sigur poate face pe bona...ca-i plac copii sii ii place sa stea/joace cu ei...numai ca....ar trebui sa s einventeze copii care s anu trebuiasca scutece curate ..atunci ar fi perfect...asta cica nu face...eh..las ca-l vad io......]

quote:
Originally posted by ooana

pai spune asa, daca asta e problema...ne-o veni o idee, ca doar nu te-om lasa acu la greu...

...da fi si tu de treaba si invita-ne si pe noi la fitness daca tot ai antrenor sau la un masaj...

...sau bebe-ul il putem lasa pe rand la cate un sot, al meu, al tau...poate se mai ofera careva de pe aici si noi...gagicile fitness si masaj impreuna...si individual cate un dosar de divort



E mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Io clar nu sunt sotia perfecta...
...adica in timpul saptamanii nu gatesc...pai pentru cine???, cand eram acasa lucram pana la 6-7...cand vi stoarsa ca o lamaie la ora 8 seara numa de gatit nu-ti mai arde ...asa ca de gatit doar in weekend
...la curatenie vine "tanti-a mea" de 2 ori pe luna pentru probleme mari...restu rezolv eu tot in weekend
...calcat tot in weekend...6 camasi pentru fiecare...cate 1/zi plus una de rezerva (pana si perdelele le-am luat din alea care direct din masina de spalat le agati la geam si nu necesita calcare)
...costumele sunt duse la curatatorie de cine apuca si cand apuca

...si cam asta e...din pacate aici in programul asta un bebel nu are loc...cand om gasi timp intr-o zi cu soare, cine stie


Daca vrei sa fi iubit, iubeste !!!
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip
Wedding picture!
Starea civila
Honeymoon


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Eu am lenjerii fitoase si scumpe si asta din cauza de una bucata cumnata care e cu una bucata italian si au firma de asa ceva in Sebes.
Am si perne inguste de la ei, pilote, tot, tot.
Eu una urasc lenjeriile creponate, asa ca...nu am.
Calc rar, cam odata/luna. clau nu foloseste zilnic camasi, lenjerii am multe, asa ca nu e nevoie.
Mancare fac cand e nevoie, curat odata/sapt.
Geamuri nu spal, chem pe mama la asa ceva.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze Marco, filmulete Marcowww.dropshots.com/ioana_purdea" target="_blank">(1),www.dropshots.com/giova2" target="_blank">(2)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)
nunta noastrawww.youtube.com/watch?v=wKLkV7KmSYQ" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

ce-mi place ca ne-am conformat toate la sobect ...eu fac aia..eu nu fac aia..eu am aia..e nu am ia ...super tare!
eu nici azi n-am fost perfecta...i-am luat la al meu mancare de la cantina ...si in timpul meciului am dormitat .....asa ca, s-a descurcat omu'

cam tarliu

pupi la fete, pe maine!


E mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Din nou la apel cu cafeluta
Uff fetelor...uitati-va si voi cu ce ma ocup la ora asta...tema la germana, ca maine ma duc la cursuri ...da in 10 minute "parchez" ca nu mai pot de somn!

Aly, vezi, de unde saracie sa fiu o nevasta buna ...daca eu am tot alte ocupatii ...cand eram acasa eram tot asa, atunci eram cu masterul ...cand sa mai fac de mancare si curatenia...face "sufletu"
...sau mai bine sa zic mersi ca m-am maritat, ca nu ma mai lua nici dr...acu


Daca vrei sa fi iubit, iubeste !!!
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip
Wedding picture!
Starea civila
Honeymoon


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Neata!
Oana, merci de cafelutza, iar ai fost prima, mai lasa mai si pe altcineva
Ieri n-am mai apucat sa intru pe dc, dar m-am uitat si eu peste ce ati scris si ca sa ma bag si eu in seama, trebuie sa va spun ca in privinta curateniei, fac eu si cu sotzul, nu mi-ar placea sa-mi faca altcineva pt ca nu-s sanatoasa daca nu pun eu mana si fac asa cum imi place mie
Geamurile tot eu le spal, oricum se spala super ushor deci n-am o problema cu ele
In privinta lenjeriei de pat, eu am lenjerie creponata luata din Metro de mai bine de un an si inca n-am avut probleme de genul intrat la apa sau spalacit sau dimnensiuni care nu pusca. Le am de 2 ani si avand in vedere ca le schimb tot la 3 sapt- o luna, n-am avut nici o treaba. E drept c-au fost din alea mai scumpe

Cu calcatul, sincer nici mie nu-mi place sa calc, cat pot fug de masa de calcat, noroc sa sotzul nu prea poarta camasi, doar asa din cand in cand, in rest o data pe sapt musai sa-mi calc hainele de clinica, cu alea n-am ce face, da in rest sunt happy ca n-am de calcat.
Si nu stiu pe nimeni la care sa-i fie draga masa de calcat, asa ca....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

'Neatza si de la mine. Mai tarzior azi, dar ma scuzati, a fost cu motiv serios.

Fetelor, se pare ca eu sunt iesita din comun, ca mie imi place sa calc. Ba cand ma apuca harnicia si cheful, clac si budi si sosete, asta ca sa vedeti ce zuzu sunt. Camasi calc, n-am ce face, asta e daca una bucata sotz din dotare trebuie sa se prezinte la job la costum si cravata. Mama ma punea mai demult sa calc eu camasile tatii, cica eu le calc mai frumos.. Lenjeriile creponate nici mie nu-mi plac.

Acuma... mi-e si rusine sa spun, dar mie mi-ar place un program de 4 ore, si restul sa am timp sa gospodaresc. Sa stau doar acasa cred ca as bolunzi de tot de cap, toata ziua as freca si-as lustrui. Iar la gatit... pai m-a scos berbantul pe sus din bucatarie pe un 12 noaptea de-un Craciun, ca eu nu mai terminam cu prajitureala {:I]


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

Recently become Mrs. Perfect

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Pai in cazul asta...si in asentimentul tuturor, cred...am putea sa o declaram pe Aly "Gospodina sefa "


Daca vrei sa fi iubit, iubeste !!!
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip
Wedding picture!
Starea civila
Honeymoon


Mergi la inceput