Miresele anului 2006 (73)

Raspunsuri - Pagina 29

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Lasa ca-ti povestesc eu cum fu la mine cu 'ochii' chiar acum de curand... de-am ramas... masca...


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

Recently become Mrs. Perfect

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Krelia, Gio ...incerc sa fiu mai bine, sunt constienta ca trebuie sa trec si peste asta...dar mai am nevoie de putin timp, ca a trecut doar 1 saptamana!

...Gio sigur va fi super excursia voastra? cred ca am pierdut eu ceva asa ca te intreb: cand plecati?

Kreliut, eu ma refeream la painea aia prajita la punga cu diferite arome, ce se vinde peste tot

Aly...eu asa fac ca si tine, maica-mea zice ca beau de fapt lapte cu cafea...in alta odine de idei nu se compara cu un expreso...de fapt sa fiu sincera mie nu-mi place cafeaua...azi dimineata am baut un cappucino, si nici pe ala nu am reusit sa-l termin...asa ca atunci cand am ajuns la servici m-am dus la aparat sa imi iau o cafea si m-am intors cu o ciocolata calda

...chiar asa unde e Kitzy sa ne explice cum sta problema cu tensiunea

oare Ralu ce-o mai face?...ca tare de mult nu a mai fost pe aici.


Daca vrei sa fi iubit, iubeste !!!
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip
Wedding picture!
Starea civila
Honeymoon


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Eu nu pot sa afirm cu tarie ca nu-mi place cafeaua, dar neagra nu pot s-o beau. Lasa ca si cioco e buna, ca si cioco urca tensiunea. Lasa ca o sa trec si eu pe cacao cu lapte cand o sa fiu , atunci fac front comun cu sotzul, ca el bea cacao cu lapte dimineata.
Ce ma enerveaza pe mine cand merg la analizele astea periodice, ca-ti tot face una alta, dar nu-ti zice nimic: 'doamna, esti beteaga' sau 'doamna, esti bine, n-ai nimic'. Mi-am facut EKG-ul de n-spe ori si tot nu stiu o fi bun, n-o fi bun... Sper ca totusi, de eram pe moarte, catadicseau sa-mi spuna ceva.

Edit: sa stii ca asa-mi spune si maica-mea, ref. la cafea.


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

Recently become Mrs. Perfect

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Ciao! Vad ca ati luat-o pe ochelari si tensiuni. Si Oana cred ca a pomenit ceva de mine
Deci, 12 cu 6 e o tensiune foarte buna, acuma daca sunt mici variatii nu-s probleme, se mai intampla. Oricum, tensiunea luata dimineata e cea mai buna, daca o luati seara, valorile sunt mai ridicate datorate activitatilor de peste zi. Daca va luati tensiunea la un medic poate chiar sa va creasca numai cand va ganditi ca va aflati la medic.

Aly, tensiunea ta e buna, asa ca stai linistita.



Nu lasa pe maine ce poti face azi, ca poate maine nu mai trebuie facut!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Giova, ti-am scris pe PM

Nu lasa pe maine ce poti face azi, ca poate maine nu mai trebuie facut!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Kitzy vorbesti serios? Ca in anii trecuti mi s-a spus ca e prea mica (aveam cam 11 cu 7). De ochelari ce-mi zici? Te pot afecta protectiile aplicate pe lentile in vreun fel? Ca tot simt de parca as avea un pic de cilindru si nu mai am.


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

Recently become Mrs. Perfect

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Aly, stai linistita in privinta tensiunii, la varsta noastra e o tensiune foarte buna.
In privinta ochelarilor, nu prea cred ca protectiile te pot afecta intr-un fel si daca ii simti incomozi, s-ar putea sa fie doar chestie de obisnuinta, dar nu ma bag prea mult in detalii ca mai am inca multe de invatat

Nu lasa pe maine ce poti face azi, ca poate maine nu mai trebuie facut!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

la ora 18 am ajuns acasa. program incarcat am avut.
si cine a umblat jumate din oras cu Mondeo??? JE

Kitzy mersi, ti-am si raspuns.
Oana plecam o sapt. in Italia din 28 aprilie pana in 6 mai. La intoarcere ne oprim si in Austria, ca e musai.
Mergem cu masina si cu marco.


_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze Marco, filmulete Marcowww.dropshots.com/ioana_purdea" target="_blank">(1),www.dropshots.com/giova2" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)
nunta noastrawww.youtube.com/watch?v=wKLkV7KmSYQ" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

e cineva p'aci?

okelariste...tensionate...soferitze...alea alea?

Gio, bravo coana...deci te-ai dat cu Mondeo ...hihihi..
kitzy..aia cu "ganditul la medic" a fost suepr tare, bravo!...si adevarata ca sens, din pacate..pt unii ...deh...mai sensibili....
Aly...cumva vrei sa te duci si a 3a oara la oftalmo? ...cum naiba.."simti: ca ai cilindru?...dk vrei sa te convingi, du-te la un centru sa-ti masore dioptria si poate iti poate spune si ce anume (sfera/cilindru) ai pe ei....mie, ieri mi i-a veerificat si a vazut ca sunt -5..ca eu ii credeam -4,75, ca si pe lentile...dar, uitasem ca de obicei, lentilele de contact se dau cu o valoare mai mica decat ochelarul obisnuit...asa ca...incearca...
oana, pup si eu!

se pare ca mi-am mai revenit..ca ma lansai in vorbe....hai ca mai pastrez si pt maine...pupi si noapte buna!


E mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

'Neatza!
Hai ca dau cafelutza dinainte de weekend.

Soro doamne fereste, cum sa ma duc a treia oara la ofta? Vrei sa ma scoata aia pe usa sa ma trimita direct la 9? Stiu sigur ca e sfera, ca doar lentila veche mi-a dat-o in ambalajul de la asta noua si scrie pe ea -0.5 sfera. Dar dupa ce mi-am zapacit ochiul cu cilindru si pe urma fara ochelari pana mi i-au facut mosmonditii aia... e extrem de posibil ca acum am nevoie de o perioada de acomodare.

Kitzy multumesc de sfaturi.

Gio ce fain ca te-ai plimbat cu Mondeo. Cat despre vacanta, ieri am tot discutat cu sotzul si nu stim ce sa facem cu Italia, ca pe oricine am intrebat ne-a spus ca e foarte scumpa...

la toata lumea.


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

Recently become Mrs. Perfect

Mergi la inceput