Bucurii de sept-oct 2006 (55)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Monique_new spune:

Buna dimineata. Buna cafeluta Cristina. Citesc si eu din urma si revin......caut sa vad si eu poza cu "un tort" super.....poate vreau si eu reteta

Uraaa a iesit soarele sper s anu mai ina vijelii sau ploi .

www.totsites.com/tot/cosminutza" target="_blank">Pagina mea
POZE COSMINUTA
www.dropshots.com/day.php?userid=233103&cdate=20070121" target="_blank">Filmulet

Monica si bebe Cosmina (13 septembrie 2006 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xandrutza_76 spune:

buna dimineata! saru`mana de cristina!
roxanae, felicitari pentru progresele lui reby!
alina, am vazut pozele adelinei; e o scumpica

mamilili, daca nu sunt prea indiscreta, in ce zona vei sta in suceava?


la multe lunite Matei, Maria, Tudor, Antonio, Sofia si Ovidiu!


alexandrina, mamica si raluci (03.08.1997) si narci (21.09.2006), ingerasi
poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monique_new spune:

Lili....incearca pe site-ul www. litaf. ro...vezi ca au si produsele iglesina si cica sint unic distribuitori....acolo am vazut scaunelul pe care il vrei...suna si vb cu ei, poate il au.La baby expo nu ai gasit?????

www.totsites.com/tot/cosminutza" target="_blank">Pagina mea
POZE COSMINUTA
www.dropshots.com/day.php?userid=233103&cdate=20070121" target="_blank">Filmulet

Monica si bebe Cosmina (13 septembrie 2006 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaGoji spune:

La multe luni si ani pentru Matei, Maria, Tudor, Antonio, Sofia, Ovidiu!
Roxanae - cate realizari!!! Felicitari pentru mama,tata, dar si bada, dada mersul de-a busilea!
Alina Morostes - felicitari si pentru cel de-al doilea iepuras! si pentru funduletz!Vazut si pozele - ai doua comori minunate!Mi se pare ca seamana mult Dragos si Adelina. Cel mai mult m-a frapat bavetica CURATA a Adelinei cand manca cereale. Bravo! Asa-i sta bine unei fetite

Mami de Vlad (17.10.2006)
Poze
www.totsites.com/tot/vladic" target="_blank">Paginuta mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monique_new spune:

Mirabelacplssss vreau si eu reteta de tortttt.....ca de piscoruti crema si fructe am inteles....mai in amanunt te rog...un PM daca vrei sa nu faci pofta la fete

www.totsites.com/tot/cosminutza" target="_blank">Pagina mea
POZE COSMINUTA
www.dropshots.com/day.php?userid=233103&cdate=20070121" target="_blank">Filmulet

Monica si bebe Cosmina (13 septembrie 2006 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramomar spune:

Neata,

Cristina, tare buna e cafeluta de la tine (cu formula) binenteles

Gety, am vazut in cap. trecut intrebarea ta, iar rasp este : da Patricia a dormit in acele pozitii; acum nu prea mai doarme, dar se intoarce asa sa ma caute prin camera.

Ignatica, Marina si Pufymic, multa sanatate puiutilor mici!

lilina, vazut un Vlad petrecaret si tare frumos.

Alina, mama, tu esti bihoreanca? Felicitari pentru dintisor si statul in fundic al Adelinei. Am admirat-o din nou in poze, e frumoasa foc; si ea si fratiorul ei

roxanae, felicitari pentru realizarile lui Reby. Ce bine sta cu kg la cele 6 luni

Mirabela, felicitari pentru tortul lui David. Da-ne si noua reteta mai detaliat


***************************************************
mami fericita de PATRICIA MARIA (06.09.2006)
***************************************************

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirabelac spune:

Alexutza si restul fetelor care doresc reteta de tort e foarte complicata... trebuie sa fii experta in domeniu ca sa-ti iasa bine ... da' hai totusi sa va spun: cel mai mult timp o sa-ti ia deplasarea la magazinul din colt, cumperi 2 creme pt. prajituri dr. Oetker (de care-ti plac tie), un pachet de 400 gr. piscoturi (Savoiardi am fol eu, sunt bune si ieftine), fructe (babane, kiwi, compot de ananas) iti mai trebuie lapte 500 ml si zahar 8 linguri, cu care faci crema. Pui in tava un rand de piscoturi in forma care o doresti, (trecute in prealabil prin zeama de la compotul de ananas dar f. putin ca se moiae prea tare) apoi crema si fructe si repeti figura: piscoturi, crema, fructe. E simplu si delicios, dureaza cu totul ca 30 min, in afara de timpul petrecut la cumparaturi . Pofta buna!

Am si o reteta mai complicata, adica cu crema diplomat facuta in casa, daca vreti v-o dau si pe asta, e naturala, insa e mai greu de facut. Cum doriti.

Ignatica sanatate multa si sa speram ca nu veti mai sta in spital.

festina am inteles, dar nu e iradiant pt ei asa de mici?

roxanae si mamicile care nu au trimis datele pt. site, va reamintesc ca le puteti trimite pe bucurii2006@yahoo.com


Mirabela, mamica fericita de David Stefan (21.09.2006),
www.totsites.com/tot/davidstefan" target="_blank"> site-ul nostru si povestea nasterii.
www.geocities.com/bucurii2006/informatii.html" target="_blank">VREI SA-TI INSCRII BUCURIA PE SITE?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutza_26 spune:

Buna dimineata si de la noi!

Cristina - buna cafeluta
Mirabela - sar'na de reteta.da pare super complicata dar speram ca noi ucenicele sa ne descurcam...voi pune niste poze vineri - sambata cand facem petrecerea de 6 luni si astept pareri si comentarii, bine?

Noi ne pregatim sa plecam la vaccin - Doamne ce emotii pot sa am...sper sa nu-i transmit si lui...tineti-mi pumnii!!!

Mamica fericita de GABRIEL (30.09.2006)
PRINTZUL

Pupici si bebici sanatosi si mancaciosi!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramomar spune:

alexutza, tinem pumnii sa treceti cu bine peste vaccin. Nu avea emotii ca trece. Si eu am avut ceva emotii sapt. trecuta(caci asa sunt mamemele, nu pot fara) cand l-am facut, dar Patricia nu a avut nici o treaba, a plans cat a fost acul in piciorus, dar acasa nu a mai avut nici o problema: nu a facut febra, a dat toata ziua din picioruse, nu s-a rosit.
multi pentru gabriel sa fie cuminte.

Mirabela, multumim de reteta. Daca ai timp si chef da-ne si reteta cremei mai complicate.


***************************************************
mami fericita de PATRICIA MARIA (06.09.2006)
***************************************************

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanae spune:

'Neata!
Cam tarziu dar abia am treminat de hranit bebelina ca Diana nu s-a sculat - a ramas la vechiul program.

Cecilia,Xandrutza,Cristina,Ramomar

Mirabelac sper sa le trimit la timp nu ma pot hotara la poza dar pana atunci o fac sigur.

Cristina multumim de cafea.

Mergi la inceput