Mamici de martie - aprilie 2007 (31)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ionelac spune:

buna fetele eu n nu prea am somn.
flopici,vezi ca aceste burtiere le gasesti sigur in piata.eu stau in vrangasi si am gasit aici in piata langa mol care de fapr nu mai este ca a aars.dar banuiesc ca daca stai in alt cartie sa fie si pe la tine o piata din asta cu haine.daca nu tri mite-l pe sot.astea sunt pe mamrimi dar mai bine sa masoare cu un centimetru.eu aveam inainte de sarcina 65 maxim in talie si mi-am luat de 70cm ca am zis sa nu ma strang sa-mi sara ochii.vezi si tu
fetelor care a-ti baut ceaiuri pt.laptic,chimen ,anason,am cumparat si eu dar vreau sa stiu a-ti baut amestecat,sau separat,indulcit sau nu?
cam multe intrebari nu?
va pup si sa aveti somn usor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lili_g spune:

Felicitari tuturor mamicilor! Sa va dea Dumnezeu sanatate voua si la bebici.

Am intrat sa va spun ca fetita noastra Gabriela s-a nascut pe 20 Martie, amandoua suntem bine, ne-am intors acasa. O sa intru intr-o zi sa va povestesc despre nastere.
Suntem o familie fericita cu 3 fetite :)

Nastere usoara celor ce urmeaza sa nasca.

Va imbratisez pe toate.

Lili

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabdyd spune:

Cria ne-ati intrecut ca greutate! Par asemanatoare masuratorile, multumesc, m-am mai linistit.
Sa fie sanatosi amandoi!!!

Diana 35+, mami de Julie , 14.11.2003

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefaniya spune:

Sherbi,mult noroc maine si sa ne aduci vesti bune!

Lili_g, sa-ti traiasca fetitele,sa fiti sanatosi cu totii si sa aveti parte numai de bucurii!

Pentru cele ce vor naste maine

Stefania 38+1 cu Carl

*****BEBE*****

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanici spune:

Felicitari Laura, sa fiti sanatosi si sa va intoarceti acasa repede si degraba. Asa cadou de ziua ta Laura, mai rar

Lili chiar azi ma gandeam la tine cand m-am uitat la listutza.
Bine ati revenit, mult noroc si sanatate micutei


Hai Sherbi!!

noi suntem in ceata....s-au schimbat ceva lucrurile si la mine....
gasesc ceva rozaliu pe tamponel, nu e dopul sigur, ma mai doare spatele si nu mai sunt sprintena....inca nu is sigura ce se intampla...

roxana 39+5 cu Rares Teodor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefaniya spune:

Roxanici eu din cate am mai citit spune ca daca incepe sa curga ceva rozaliu,nasterea ar fi pe aproape in urmatoarele 2 zile.Eu am o carte destul de bogata in detalii si asa am citit.

Si mie azi mii-a curs o picatura de sange dar nu m-am alarmat tocmai pt ca,cica ar fi normal.Maine cand merg la moasa o sa vad ce spune.
Oricum la tine cred ca e timpul,asa ca da-i drumul...

pt voi cele care urmati

Stefania38+1cuCarl

*****BEBE*****

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lili_g spune:

Fetelor ajutati-ma cu un sfat. De 3 nopti nu pot sa dorm. Sunt terminata de oboseata dar mi-a intrat creierul intr-o stare tampita de agitatie. Ma duc la culcare si ochii parca sunt jaluzele...nu vor sa stea inchisi...Bebele sta separat cu tati, e cuminte, mananca si doarme cate 4 ore dar eu nu stiu ce sa fac. Am baut ceai de tei azi dar vad ca nu ajuta. Pot sa iau ceva?

Dati-mi un sfat...

Va pup, Doamne Ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanici spune:

De plictiseala, as'noapte pe la 3 jumate am eliminat si dopul.Phiew, nu se poate confunda...apoi am inceput sa ma distrez cu ceva contractii dureroase.

Acum inca stau sa le numar si astept sa se faca un pic de ziua sa imi sun doctoru'.... care azi nu e in localitate dar mi-a zis sa il sun oricum

roxana 39+5 cu Rares Teodor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madybulancea spune:

neatza fetele....offf ce noaptea...ma simt de parca as fi dormit pe buturugi,asa de tare ma doare spatele...si toata noaptea a fost un chin,mai ales sa ma intorc...hai k va invit la o cafeluta,cine vine???

HAI ROXANICI!!!MULT CURAJ!!!

Mady 33+ cu
maine facem 34 de saptamani...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ElenaGiulia spune:

Roxanici iti tin pumnii multa forta iti doresc ai ca poate azi iti ti puiul in brate,cum te simti ai emotii?
37+ARTHUR
AMR 5 zile

Wolf Elena

Mergi la inceput