haine second hand

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alexas spune:

si eu cumpar si sunt de buna calitate de multe ori fata cele noi , si gasesti lucrurii frumoase

mami de miruna si andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danamiha spune:

nikole, te muti in Brazilia? Of, mor de invidie, vreau si eu, ai o minune de baietel, de fapt sunteti o familie asa frumoasa

P.S. Imi pare rau ca sunt asa departe de tine ca poate imi erau bune mie blanurile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikole spune:

Citat:
citat din mesajul lui danamiha

nikole, te muti in Brazilia? Of, mor de invidie, vreau si eu, ai o minune de baietel, de fapt sunteti o familie asa frumoasa

P.S. Imi pare rau ca sunt asa departe de tine ca poate imi erau bune mie blanurile




Daaa, de ce nu...nu am realizat ca voi pleca anul asta, altfel le-as fi lasat in tara, si eventual le dadeam cuiva care chiar se bucura de ele.
Am dat una la SH, una i-am dat-o unei tinere domnisoare de aici, din familia sotului, iar cu una am ramas ca nu mi-au primit-o la SH, e un pic inglabenita la guler, si din pacate nu poate fi curatata...asta din cauza ca a stat intr-un dulap vreo 2 ani, am acoperit-o eu, dar gulerul a ramas un pic pe afara, si s-a ingalbenit.
Oricum mai am multe de dus, ca nu iau cu mine decat 4 mari valize cu hainele cele mai bune, de vara,cateva hainute lui Kevin, ale sotului, si...cardurile.



Plecam in decembrie in state, si apoi spre Brasil.
Am emotii drept sa spun...om vedea ce ne rezerva viitorul, tot am colindat pana acum, a cam venit timpul sa imi gasesc locul...
oricum abia astept, numai palmieri am in fata ochilor...simt pana si caldura soarelui...

te astept in vacanta...sa mergem la plaja in Copacabana

Nikole, mami lui Albastrel
"To born, to live, to die, to reborn and to keep progressing. That is the law"
Allan Kardec

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tecky spune:

Eu nu m-as putea imbraca de la seond-hand.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielac spune:

Citat:
citat din mesajul lui b.nica

Eu nu cumpar haine second-hand dar as vrea sa stiu daca este o modalitate de a dona haine pe care nu le mai port.
Am o groaza de haine pe care nu le mai port si nu stiu ce sa fac cu ele.
Hainele copiilor pe care nu le mai poarta, le dau medicului de familie pt. cei care nu au posibilitati.


exista un topic la umanitare unde daca doresti poti face donatii de hainute!

uite aici:

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=134666&whichpage=1

multumim daca doresti sa n-i te alaturi!


PUTERE si IUBIRE pentru pretioasa Emma, in fiecare zi, ora 13.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns TweetyGeo spune:

Eu am intrat intr-un SH, cand a inceput sa apara si la noi, la sfatul unei prietene. M-am izbit de un miros puternic si de zdrente aruncate pe jos. Am zis ca nu mai calc niciodata pe acolo.
Dupa vreo 5 ani am plecat intr-o vacanta in Germania si ce sa vezi: coada la SH. Hainute frumoase de firma, spalate, calcate, puse frumos pe umerase. Mi-am luat de acolo un geamantan intreg.
La intoarcere am zis sa intru si la noi, poate s-a mai schimbat ceva. De unde! Am dat de acelasi miros urat si de zdrente. Apoi am aflat ca hainele sunt sortate la venirea lor de vanzatoare si prietenele lor si apoi se pune la raft ce ramane. Daca as gasi ceva frumos as lua, nu mi-e scarba, le-as baga la masina de spalat. Dar nu gasesc. Ce e mai frumos sunt marimi mari.
Plus de asta sotul nu ma lasa sa intru in magazine SH si nu prea am cand sa intru singura. Cu ala mic nu as intra ca el pune mana pe ele si apoi mananca cine stie ce. Nu intelege ca nu are voie sa puna mana pe ele sau sa nu bage mana in gura dupa ce le atinge. Iar singura nu prea sunt. Sunt legata de fi-miu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lara_c spune:

Nu as cumpara niciodata.Daca nu mi-as permite, as cumpara mai putine.Decat 10 rochii purtate de altii, mai bine 1-2 de calitate si noi.Cand eram adolescenta , mama nu ma lasa sa imprumut niciodata haine de la prietene (era la mare moda atunci...) si nici acum nu as face asta.
Daca doriti haine de designer, sunt alte variante, netul,magazinele cu reduceri uriase din unele tari (de ex TK Max in UK), outlet villages etc.Gasiti haine de designer chiar si la 30£.

Lara
Erinn's mummy
http://picasaweb.google.com/LovelyLaraUK/Wedding?feat=directlink
http://picasaweb.google.com/LovelyLaraUK/ErinnKendall?feat=directlink
http://picasaweb.google.com/LovelyLaraUK/AroundTheWorld?feat=directlink

www.onetruemedia.com/shared?p=7a28966e1c7a95b174b0df&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">My stars

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pitzinuca spune:

dap, acolosha la tine GB...
nu mai da sfaturi pe care nu toata lumea le poate aplica.

b

"Fericirea nu are valoare daca nu e impartasita."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellej spune:

Citat:
citat din mesajul lui pitzinuca

dap, acolosha la tine GB...
nu mai da sfaturi pe care nu toata lumea le poate aplica.

b

"Fericirea nu are valoare daca nu e impartasita."


Si tu acuma, in loc sa taci si sa iei notite te legi de amanunate

Mare e gradina lui Dumnezeu si multe animale sunt in ea :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamaria spune:

ba eu cumpar. si pt MOI, si pt kupii, si pt HUSBAND (mai rar ca barbatii nu-sh de ce le poarta taaare urat; asa ca greu gasesti ceva purtabil )

sigur ca au un miros de dezinfectant, dar eu zic ca e de preferat sa miroasa a asa ceva decat a jeg
cand ajung acasa le bag la masina de spalat, cu cocolino... si sunt ca noi!

sa ma scuze cine zicea ca poti gasi tzoale convenabile chiar si cu 30 de Lire sterline poate asta e accesibil prin alte tari dar eu dau poate pe trimestru suma asta asa ca... n-are rost sa discutam!

ca o recomandare, eu am gasit un magazin SH la tara (o comuna din jud Olt) si acolo gasesti o goaza de lucruri, la preturi mult mai mici ca la oras (fuste la 1-2 lei, pantaloni la fel - cat face asta in Lire?!)

Ajutati-l pe Razvan sa lupte cu o boala necunoscuta!

ANAMARIA, mami de 2 baieti ca in filme:

Nascut pe 4 iulie (2000)
si
Vineri, 13 (iunie, 2003)

poze cu frumosii mei (si nu numai )
************************
Doar pentru ca cineva nu te iubeste asa cum vrei tu,
nu inseamna ca nu te iubeste cu toata fiinta sa!

Mergi la inceput