Fulguleti de noiembrie-decembrie 2006 (28)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mirona spune:

Bambo si eu ma inscriu la clatite ... pt mine putin mai prajite - mama ce mai faceam la ele in sarcina - cu doua tigai ... mama mama ce dor mi-este. Asa ca pana o sa reusesc din noi aceasta performanta ... baga si la baba vre-o doua cu dulceata de caise. Hmmmmmmm ce bune le-ai facut. TNX.

Ruxandra ia inca o intrebare de la mine. Stiu ca nu e voie prea devreme lapte de vaca - fiindca ar contine io stiu ce ... dar branza de vaci cum o facem? Nu tot din lapte crud? La care se adauga acel calciu lactic? Care e faza? Mi s-a propus Dorna rosu. Tu ce stii despre faza asta?

Laura pupici la cuscra. pupici si la ginerica. Nu sunt eu experta in cereale - dar sfatul meu este sa incepi cu o masa la care e piticul cat de cat activ - incerci in bibe cu putin lapte. Apoi, a doua zi la urmatoarea masa ... asa pana ajungi la pen-ultima masa si tot marindu-i doza.
Ideea e sa incepi cu orez simplu - fulgi de orez - pentru ca daca incepi cu cele ce contin ceva fructe - risti sa nu le mai accepte pe cele simple.
Eu deschid cate doua cutii diferite odata. Le tot alternez si papa fetita fff bine. A papat si cu lingurita si cu bibe .... cel mai mult mi-a papat 200 ml de cereale cu bibe. Trebuie sa-ti notezi cand ai deschis cutia - odata deschisa - in trei saptamani trebuie aruncata - egal daca ai consumat-o or ba.
Mai multe nu stiu ce sa-ti spun - poate mai vin si alte fete cu idei. pe voi.


Miro si Karina Ioana (3 noiembrie 2006) I,II,III,IV,V, - filmuletze Karina www.dropshots.com/new.php?userid=121067&cdate=20061201&cimg=0" target="_blank">1,www.dropshots.com/Mirona1" target="_blank">2
am o nepotica talentata si o burtica in amintire

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chinico spune:

Vazut motorata..

Intrebare.
De ce incercati sa le dati copchiilor sucuri si cereale si alea alea cu bibe? In final vor manca toti de toate cu lingurita, nu e mai usor sa ii obisnuim de mici mici mici mititei?
Intreb.

chinico de Bea (13.12.2006) shefa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aka spune:

salutare
Bambo mai terminat cu clatitele tale. Mi s-a facut o pofta...Si e prea tarziu sa ma apuc de copt.
Admirat motanoratza si iepuroratza. Tare haiosi amandoi .
Panaa poate scapati fara internare. Pupici la iepuroratzushca .
Multumim pentru urarile de ieri si pentru raspunsuri. Ma gandeam ca poate sunt eu deplasata cu vizitele in fiecare luna la pediatra, dar vad ca asa se procedeaza. Am fost ieri la doctor, avem 5.800kg la 3 luni. Suntem sanatoase tun si continuam cu lapticul de la mami. Apropo de dormit, Cristina nu a dormit niciodata atat cat scrie in carti. Acum doarme cel mult 2 ore ziua, si nici alea legate. Cel mai mult doarme 1 ora la 12, in rest cate 15-20 min. A inceput sa se trezeasca dimineata la 7 dar se culca seara pe la 10, dupa o repriza puternica de plans.

Ma duc si eu la nani. Noapte buna .



Monica de Maria Cristina (20.12.2006)

Maria Cristina luna 1, luna 2, luna 3

printesa noastra
www.geocities.com/mami_nov_dec_06/" target="_blank">site fulguleti


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirona spune:

quote:
Originally posted by chinico

Vazut motorata..

Intrebare.
De ce incercati sa le dati copchiilor sucuri si cereale si alea alea cu bibe? In final vor manca toti de toate cu lingurita, nu e mai usor sa ii obisnuim de mici mici mici mititei?
Intreb.

chinico de Bea (13.12.2006) shefa



he he he - vedea-te-as pe tine sa-i dai cu lingurita 200 ml.
he he he
ii dai cat poate sa pape cu lingurita - si cand se plictiseste - VUP! cu continutu in bibe si mai incerci, sau?

cu lingurita o sa-i dai papa - cerealele merg supeer cu bibe.

ce mai face vomitacila a ta?


Miro si Karina Ioana (3 noiembrie 2006) I,II,III,IV,V, - filmuletze Karina www.dropshots.com/new.php?userid=121067&cdate=20061201&cimg=0" target="_blank">1,www.dropshots.com/Mirona1" target="_blank">2
am o nepotica talentata si o burtica in amintire

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebinuta spune:

quote:
Originally posted by Dbunny

Bamboletta yo vreau 2 cu nutela si frisca.2 cu visine...una cu miere si nuca...2 cu branzae vaci si 2 cu budinca de cioco.... macar sa visez la ele...




Ma abonez si eu, daca mai sunt...., cu nutela si cu branza de vaca si stafide... se poate..

Bebinuta de Ada(30 nov)
poze Ada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla2005 spune:

Fetelor sunteti de coma cu motanoratza si iepuratza! Am citit , am facut burta e ras, am mai invatat cate ceva, va pup si plec la culcare!!!!

carla2005 de Alexandra Maria 16.11.2006

la bunici...sa le fiu de ajutor pe aici


poze Alexuta



"Doar doua lucruri sunt infinite: universul si prostia umana. In legatura cu universul nu sunt sigur."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebinuta spune:

quote:
Originally posted by panaa

quote:
Originally posted by a_deju

va prezentam motanoratza, o noua specie, de renume mondial :)))

Deea, mami de www.totsites.com/tot/ericneamtu" target="_blank">Eric (15.12.2006)
POZE
atat mai avem pana la 1 an
www.rockyou.com/show_my_gallery.php?instanceid=53997601" target="_blank">motanu' mic
site fulguleti



si noi avem iepuratza

Mirela Ana Mihaela 20.11.2006
poze ana mihaela

varsta anei





ce draguti sunt motanoratza si iepuratza. Mai aveti ceva in comun??

Bebinuta de Ada(30 nov)
poze Ada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asiza spune:

Citesc inca de la cap. trecut...deci nu sunt la zi...dar raspund...

Teutz, ce rau imi pare ca aveti probleme de sanatate!!! Osciloccocilum stiu ca e in regula daca iei. Ce probleme ai cu plamanii?
Danutz, tu vrei bataie la ...primul lucru pe care-l faci cand te trezesti...adica nu...al doilea lucru pe care-l faci dupa ce te trezesti e sa mananci, ne-am inteles???? (ca primul e sa te ocupi de copil)...Vezi ca te intreb in fiecare dimineata si iei bataie daca nu!!!! S-poi te poti apuca de orice altceva vrei tu!
Ralumat, imi pare tare rau ca nu a trecut cu antibiotice...insa ai grija mare...ca daca Davidutu' e suspect de hidronefroza, iar cauza se banuieste a fi reflux uretero-vezical...trebuie neaparat sa scapati de infectia asta ca poate fi fff periculoasa...medicul ala la care spuneai ca te duci e nefrolog pediatru? Ca eu asta ti-as recomanda...si banuiesc ca faceti cistografie si voi, nu???? Ati facut vreodata vreo ecografie la rinichi? Cine ti-a spus de reflux? Eu tin pumnii...si va pup tare tare...

Trimit si revin...

Oana cu Denis Cristian (19 decembrie 2006)
Slideshow Ingerasul nostru drag
www.youngnutrition.net/member/tickers/64637/ticker1.png" target="_blank">Varsta Denis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dia1609 spune:

dupa un surf sumar, vorba Danitei.... (ca nu ma mai lasa shefa pe forum, zice ca am prea multe idei )raspund in nici o ordine, nu mai stiu cine ce a intrebata, da' io raspund:
- biscuitii tb sa fie neaparat fara gluten! eu am vazut de la nestle, cu siguranta ca exista si de la alte firme
- tapioca am vazut eu in billa cred, nu mai stiu de la ce firma, da' io stiu ca e un soi de faina de porumb ... deci dc nu gasiti o si bun si porumbul nu? sau nu? habar n-am de fapt....


nici Oana nu mai doarme ziua si prin urmare e franta si f. plangacioasa.. ieri a fost apogeul cand a plans cu racnete de pe la pranz pana la 12 noaptea, dar nu am reusit deloc s-o culc... a dormit ieri o singura ora toata ziua (ziua fiind de la 11 dim. pana la 12 noaptea) ... azi a fost un pic mai bine, dar tot nu am putut s-o culc decat afara.. prin urmare am iesit la plimbare de 2 ori azi, cate 2 ore , da' pt mine asta nu-i o solutie, ca stau la 4 ... sper sa fie mai cooperanta maine, ca altfel imi iau campii
nu stiu cat de coerenta am fost ca-s franta, rupta, cum vreti sa-i ziceti
la toata lumea

Dia de Oana (29.11.2006)



poze OANA
luna 1
luna 2
luna 3
luna 4

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luciaro spune:

Buna,

Si eu sunt in urma cu cititul, am citit doar astea 2 pagini...

Panaa, imi pare rau pt problemele pe care le aveti...dar asa e, branula e o solutie fff buna pt bebe, n-o sa simta decat putin cand i-o pune....apoi fiecare administrare e floare la ureche...si noi am avut... a plans cateva secunde cand i-a pus-o, iar apoi cand i-a scos-o dormea, din fericire... Nu simt nimic la administrarea antibioticului, vezi si tu poate reusesti sa aranjezi cu doctora sa va lase acasa, noi asa ma facut, si am chemat acasa sa ii faca injectiile, ca nu ma vedeam cu copilul pe drumuri la 6 dimineata si 10 seara... m-a costat o gramada, dar asta e...ei sa fie sanatosi! bafta multa si sa treaca repede!

Vad ca toata lumea se plange ca nu mai dorm copiii ziua...ma inscriu si eu...plus ca noi inca ne trezim de vreo 2 ori si noaptea sa papam...Deci ziua se trezeste pe la 9-10 (cu pauze de papa si pana atunci insa) si nu mai doarme decat la plimbare...motiv pt care am inceput sa stam mai mult afara, macar asa sa mai doarma si el... dupa care ori adoarme la 21.30, dupa baita (caz fericit), ori pe la 12 noaptea... Intr-o vreme m-am apucat sa notez cat doarme in 24 ore...concluzia? Doarme fff putin pt varsta lui, dar ce sa-i fac???

Bambo...esti criminala cu clatitele alea... vreau si ioooooooooooo! (baga si tu repede cateva, ca sigur nu mai apuci)

Am intrebat si eu pediatra despre suc... deocamdata suntem si noi la cele cateva lingurite...a zis ca in principiu se da cu lingurita, dar probabil ca voi imbatrani sa-i dau vreo 60 ml suc cu lingurita...asa ca...biberon... Asteptam cu interes sa vedem cum reactioneaza, ca el nu stie decat tzitzi si lingurita...

Intrebare pt Roxana C sau pt alte fete care folositi deja biberonul ala cu lingurita la capat, din Carrefour, de care ne-a zis Madaluta: cum il sterilizati? Merge in sterilizatorul pt microunde?

V-am pupat, noapte buna, fara prea multe treziri daca se poate,

Lucia de Serban-Alexandru (07.11.2006)

Poze

Mergi la inceput