***Cadouri de Paste!***

***Cadouri de Paste!*** | Autor: carissma

Link direct la acest mesaj

E primavara, e soare, toate incep sa se dezmorteasca dupa o iarna...nu foarte grea dar mai bine ca a trecut. Au trecu St.Valentine's, Dragobetele, 1 Martie, 8 Martie, 9 Martie (mucenicii)si incet, incet vin Pastele. Vine iepurasul!?!?
Haideti sa incepem sa ne gandim ce cadouri sa le cumparam celor dragi. Pentru mine e de doua ori mai greu pt ca in 28 martie e ziua sotului, iar in 17 aprilie e ziua mamei. Deci cel putin 2 cadouri trebuie sa le iau "la dublu" (unul de Paste si altul de ziua lor).
Va invit sa va dati cu parerea. Poate gasim impreuna solutii si varinte optime pt a-i multumi pe toti.

O primavara la superlativ tuturor si multe

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns NEM75 spune:

noi nu prea luam cadouri de Paste, decat copiilor, jucarii si hainute. dar se suprapune cu ziua fratelui meu, pt care chiar azi am achizitionat cadoul, nu stiu exact ce e, ceva pt calculator care face conexiune de fire fara cablu. E ceva util lui ce isi dorea, dar binenteles ca nu se poate generaliza, fiecare cu ce-i place . E si ziua mamei, am mai scris parca si la alt subiect, pt ea o sa-i fac un tricou simplu pe care o sa-i imprim un mesaj dragut, ceva de genul "mami te iubesc , chiar daca nu o spun in fiecare zi". mama mea se plange ca nu i se spune destul de des, te iubesc . mie imi place sa aflu din timp cam ce si-ar dori persoana respectiva,si daca sarbatoritul se bucura de cadou, eu ma bucur mai mult ca el ca cineva e happy .... Problema e cu cei care au tot ce isi doresc, si mai au si fite.. Si pt tine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NEM75 spune:

Te poti inspira si de la subiectul idei cadou

Mergi la inceput