Mamici de septembrie - octombrie 2007 (13)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Marunzika spune:

cu intarziere pt Irina.c & veroboroda.
sarbatoritelor de azi carpatina, carma, tishka sarcini usoare si bebici sanaotsi-voinici.
nature - condoleante pt bunicul tau!
Ale imi pare rau ca ai trecut prin asa sperietura si ma bucur tare ca bb e bine. N-ai putea sa-ti iei cateva zile libere si sa stai cat mai mult linistita in patut?
RoxanaG sanatate Alexandrei.
La mine nasul tot infundat a ramas si ma chinuie ca nu ma pot odihni bine noaptea, gatul tot cu dureri ca doar de la gargara cu ceai nu putea asa repede trece; iar acum stranut de zor si de la cat ceai si lapte cu miere am baut ar trebui sa fiu o dulce si sa iau si proportii abracadabrante - si nu ma plang la capitolul asta ca deja am 8kg in plus. Vineri am in sfarsit programare la dr (ultima a fot pe 23.02) si nu mai am deloc rabdare, mai ales ca luam si taticul cu noi si sper sa fie totul ok.
Sa aveti o saptamana linistita si insorita!

13+ & 8kg in +



www.wunschkinder.net/forum/ssticker/sstick/19/09/2007/45/11/255/255/0.png" target="_blank">Wunderbaby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns isabeluta spune:

Buna ,
Ale eu te inteleg perfect. Am avut aceeasi problema ca si tine acum mai putin de o saptamana si nu m-am linistit pana nu l-am vazut pe bebe ca misca si nu i-am auzit bataile inimii. Acum sunt bine. M-am linistit!!! La mine era cuplata si cu o tensiune destul de mare pentru varsta mea. Cred ca cel mai bine mi-a facut repausul la pat. Am uzat din plin de aceasta prescriptie a dr. desi la job n-au fost prea incantati.
si La multi ani tuturor fetelor nascute azi!!!!

isabeluta12+
bebita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Katrin spune:

Buna dragelor!

Am revenit si eu dupa muuuult mult timp..in care am fost la dr, unde am vazut un bebe super sportiv..am fost super emotionata..
Am aflat ca toate sunt bune si cat se poate de normale..astept acum morfologia..despre care vroiam sa va intreb..la cate sapt se face?eu mi-am facut programare la 14 sapt fix, fara sa-mi spuna dr meu..Ce stiti si voi? Sunt sanse sa aflam atunci sexul lui bebe?
Alta intrebare..scrisese cineva mai devreme despre zilele acordate pentru analize si investigatii..eu auzisem ca ar fi 1 max 2 pe luna...ar fi super dc ar fi 3!

Va pup si astept sa ma lamuriti si pe mine...care stiti...

Katrin 9+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

sarabatoritelor, sa fiti sanatoase, iubite si fericite!

Sabina, asa mi-a zis tipa asta care promisese ca rezolva, ca nu sunt locuri. Astept un telefon daca in rezolva joi, daca nu il trimit pe sot sau pe tata joi dimineata la 6 fix la usa si sper sa prinda loc. Veeezi ca BB face party? Si al meu tot noaptea se distreaza, sa vezi ce greu ii tinem noi pe acasa cand or creste.

Rox 16+si Alexandra Maria (10.02.2004)

]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumbita spune:

salutare si de la noi, dragi!!!!

iaca si noi prezenti cu capul plecat...ca nu prea avem timp sa intram si sa vb...dar citim, citim ce se intampla cu voi, mai in diagonala...dar asta este...speram din suflet sa ne iertati si sa ne primiti...cu aceeasi caldura.

vad ca numarul baieteilor este mai mult decat covarsitor....eu vreeeeeaaaau fetitaaaa....glumesc, mare parte din mine vrea fetita, dar acum inca un baitel, daca ar fi....nu ar fi bai, normal...tot strumfuletul meu scump si drag este.

ale mi-ai dat emotii....nu mai aveam rabdare sa citesc pana la sfarsit.....ai griga, iubita.....eu zic sa te menajezi cat de mult poti, da-l incolo de serviciu, ai timp dupa de el....acum pentru cateva luni, merita sa stai cat mai linistita. multi de la noi pe burtica si sarcina usoara in continuare si cat mai putine peripetii de-astea.

tomasa, am si eu o MARE intrebare. lamureste-ma si pe mine ce legatura este intre nr batailor inimii si sexul bb?

noi am fost miercuri la echo ( am pus un filmult la semnatura)....bebeciosul era f bien....miscacios rau de tot....da din maini, picioare, la greu, se intoarce pe toate partile, e naravs rau de tot....este dezvoltata, daca se poate spune ca 76 grame , e dezvoltat...are 145 batai/minut....i-a masurat circumferinta craniului, femurul....a masurat pe acolo toate cele....nu am raportul echo morfo-fetal la mine, dar.....cand sa vada acolo ce ...are ( bob de cafea/ pastaie?) era cordonul intre picioruse....dar cica a vazut o umflatura si are banuiala ca r fi tot baietel....dar acum , si fetitele au in primele luni labiile mai dezvoltate, deci....nu e sigur.

asa ca daca stiti teste, in afara de calendarul chinezesc, care nu ma multumeste ca rezultat, teste sau orice alte leacuri babesti prin care pot afla ce este, satisfaceti-mi, VA ROOOOOOOOOOOOOOOOOOOOG curiozitatea...

in rest cu sarcina, totul merge prea bine, zic eu...adica cateodata si uit ca sunt gravidoasa.....ma mai solicita sebita al meu cu cele 11 kg ale lui....il iau putin, il pupacesc si il las repede jos...

haideti ca mai vb, sanatate multa, pupici pe burticute si....sa trecem cat mai repede prin odisee...sa ne vedem cat mai repede la mamici de septembrie-octombrie 2007


poze si filmulete cu ingerasul nostru

bumbita 12 + si mami de sebastian(03.01.2006)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumbita spune:

vroiam sa zic ...sa ne vedem la bebelusi de septembrie-octombrie 2007...

tomasa deci? daca strumfuletul meu la 12 + are 145 batai/minut ce este? baietel/fetita? multi anticipat

poze si filmulete cu ingerasul nostru

bumbita 12 + si mami de sebastian(03.01.2006)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Alé, abia acum am reusit sa recuperez din urma si trebuie sa-ti spun ca am stat cu inima stransa cand am citit prin ce ai trecut. Draga de tine. Numai belele. Incearca sa nu te stresezi, sa nu faci efort si sa te linistesti. Bebe este cel mai important in momentul de fata, iar tu stii asta cel mai bine.
Sunt alaturi de tine si iti tin pumnii sa trecu cu bine si de saptamana 17, de care te temi atat de tare. O sa vezi ca va fi totul bine.
Multi pupici pe burtik si ai grija de tine!


Nana, 14+
In asteptarea lui
Bubu la 12 sapt si 3 zile.
Nunta noastra de vis!
Daca incepi sa te sacrifici pentru cei pe care-i iubesti, vei sfarsi prin a-i uri pe cei pentru care te-ai sacrificat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

buna dimineatza burtici

carpatina,carma si tishka sa fiti sanatoase!

danielle 13+
pozici
http://bd.lilypie.com/7dnTO.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

Fetelor, multumesc de urari! Si voua sa va fie bine!

Noi am petrecut impreuna cu prietenii sambata si duminica ... Vineri am fost toata ziua... btw, v-am zis ca de cand sunt insarcinata mi-a crescut "apetitul" de gatit? Toata ziua as face de mancare... noroc ca ma opresc la a face...
Copilul meu a fost super cuminte... vineri nu m-a necajit deloc, deloc... nici tu greata, nic tu oboseala... ce mai, pana nu am trecut pe langa oglinda sa-mi vad proeminenta, si uitasem ca sunt insarcinata.

Imi pare rau de vestile triste.. nature si irina...

Pe-aici au inflorit magnoliile.. sunt asa de multe.. e o placere sa mergi pe afara... Va urez sa aveti o zi minunata

10+
Vestea noastra!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns toma_lly spune:

bune fetelor,

LA MULTI ANI SARBATORITELOR !!

doamne, ce de baietei la orizont...si numai 1 fetita


TOMITZA
14+
bebelushu'

Nunta-11 iunie 2005

Mergi la inceput