Pregnancy pillow- aveti/ati avut?

Pregnancy pillow- aveti/ati avut? | Autor: ilenutza

Link direct la acest mesaj


As vrea sa stiu daca o astfel de perna chiar ajuta in sarcina la dormit mai bine.Eu as vrea sa imi confectionez una, poate gasesc model pe net.

Din reclame pare perfecta dar as vrea sa stiu opinii obiective!

Pun aici un link ca sa stiti la ce ma refer http://www.walmart.com/catalog/product.do?product_id=1811702

Ile 21 si Victor ( 22 dec 2005)
www.onetruemedia.com/shared?p=249f1383b4fbe02ba8eea5&skin_id=0&&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Noutati

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mamii spune:

pare grozava perna ....eu dorm cu o pernita intre picioare nush d c ....asha dorm cu ea...bo dar eu normal dorm intr.o parte nush ce sa iti zic .....dar cred k e tare mishto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

Pe la 8 luni eu dormeam cu 5-6 perne in jurul meu!

Ile 21 si Victor ( 22 dec 2005)
www.onetruemedia.com/shared?p=249f1383b4fbe02ba8eea5&skin_id=0&&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Noutati

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

Eu nu am pus decat una, ca nu am avut burta mare

Felicia si Ilinca Teodora "duracell" (15 noiembrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina78 spune:

buna! e grozava, eu o am din luna a 4-5 ( e adevarat ca acum arata ca un caine mort de la atatea utilizari) ! pe mine m-a ajutat mult de tot , iti schimba calitatea somnului, o poti pune si invers- cumva sa iti sprijini burta pe ea!
daca te pricepi nu e asa mare chestie sa o faci dar vezi cu ce o umpli, a mea are vatelina si s-a tot tasat dar de cand am luat-o numai cu ea am dormit!
bafta la confectionat ( cat mai repede)!

Culmea sarcini? Doi lei sa faca un tauras!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

Madalina, ma bucur ca este asa folositoare!

Ai timp sa imi dai si mie cateva detalii despre ea: din ce este confectionata( material), dimensiuni si eventual o poza.Eu am cautat un tutorial pe net dar pana in prezent nu am avut noroc.

Ile 21 si Victor ( 22 dec 2005)
www.onetruemedia.com/shared?p=249f1383b4fbe02ba8eea5&skin_id=0&&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Noutati

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina78 spune:

e din material normal, din acela mai tare, de fata de perna ! ca si dimensiuni eu iti recomand sa ti-o faci dupa dimensiunile tale, asta a mea e cam mare( eu am 1.50) si cred ca din cauza asta am stricat-o ca am tot inconvoiat-o in principui , aia in poza ar trebui sa iti vina bine sa o pui *1*sub cap
*2* suport spate sau burta si *3* intre pulpe!
ca si poza, e la fel ca aia, iar de umplutura , e la apreciere ta, daca gasesti niste perne mai ieftine, poti sa folosesti ce e in ele!


Culmea sarcini? Doi lei sa faca un tauras!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina78 spune:

http://www.babyandmeboutique.com/moonlightSlumber.htm
mai uita-te si aici, ca modele sunt destule, imaginatie sa ai!
dimensiune :lungime , 1,5m
latime, ( masurata ochiometric de mine) 30cm+ 30 cm = asta e diametrul
eu am vazut si drepte, si curbate doar la un capat ( ca ciubucele de craciun din tom si jerry)
eu de la asti am:http://leachco.stores.yahoo.net/snoogle.html

Culmea sarcini? Doi lei sa faca un tauras!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina78 spune:

hai ca m-am prin si eu acum! la ultimul site trimis sa te duci la "catalog" , te inregistrezi si poti vedea mai multe produse...
daca esti talentata poti sa faci un "mini bussines" intre gravide,
mie imi mai place si turbanul de par e super comod dupa baie ( nu am de la ei )!
sa imi scrii cum a iesit!


Culmea sarcini? Doi lei sa faca un tauras!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sori1980 spune:

Eu mi-am luat si nu mi-a folosit, mi s-a parut incomoda. Pana in luna a 6-a am dormit cu o perna normala intre picioare, si de prin luna a 7-a am scos toate pernele din dulap si acum dorm cu 2 sub cap, 2 la spate, una sub burta si pe una inalta pun picioarele ca sa nu se umfle. Eu dorm intre pernele astea ca intr-o covata, si mi-e f. comod, dorm bine pe o parte la 8 luni jum de sarcina. Numai ca de atatea perne, sotul nu prea mai are loc in pat .

Sori 35w cu

Mergi la inceput