Fulguleti de noiembrie-decembrie 2006 (26)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miki04 spune:

Ma abonez si eu pentru plimbarea in IOR.... ieri va spuneam ce ne-a facut socra-miu cu laptele, am fost la farmacie sa-l schimbam si nu se poate ca trebuia sa mergem fix in ziua in care l-am luat niste tampiti, pai daca l-am luat de acolo ce dracu se intampla daca-i dadeam diferenta si ne dadea ce lapte ne trebuia...

Mihaela Stefan Cristian 17.12.2006 si Adita 31.07.2000
slide Stefan
poze
atat mai avem pana la 1 an

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anateo2004 spune:

mormelvio,si eu zic sa il lasi cateva zile in pace si sa incerci poate cu suc de morcov.eu la teo am inceput cu suc de morcov,dupa care am inceput sa-i pun in el suc de mar scazand treptat cantitatea de morcov pana sa ajunga sa bea doar mar.ei cand ajungea la mar il scuipa cat colo.am incercat sa il fac si din mere ff dulci nu il vroia.de fapt nici mar ras nu a vrut,mar a inceput sa manance doar cand l-a tinut singura in manuta.asa ca incearca altceva.despre borcane eu zic sa ii prepari tu legumele initial,pt ca la inceput ii dai cantitati mici si o data deschis nu poti sa il ti decat 24h parca.plus ca trebuie sa ii adaugi treptat cate o leguma ca sa vezi cum reactioneaza.sunt bune mai incolo,mai ales in deplasare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doradora spune:

mi-a placut treaba cu predatul scutecului!

chris + alexandra
varsta alexandra
poze bebe alexandra

bebeii nostri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianocica spune:

pfiu....da' nu zici ca m-am culcat mai devreme un pic...ci ca am dormit o saptamana...eh, si ce bine ar fi...bun, cu d am decis: facem doua saptamani de adormit in brate dar facut program ca lumea (ca pe ala vechi l-a luat gaia...) si de-abia dupa facem militarie pt dormitul fara 'in brate'. a, si aseara a facut febra, la 3 i am pus 1/2 de eferalgan...
dandusa of, naroada sunt...am uitat complet de claudiu epilat... am adormit ca o bleaga...da' lasa ca stiam eu ce stiam...iar s a trezit d la 3.... si la 6...brrr, cum oi fi rezistat atata timp cu programu' asta...imi place ca ti ai revenit. sau mi se pare? cred ca de la intalnirea cu constantencele...ce-ati mai pus voi tara la cale...
donia ia sufla... deci de asta a dormit canadianu' asa bine...ia uite frezii pt doamna



si eu m am rimelat intr o zi, si asa bine a fost...acu' vreo 4 luni....
alexandra, roxanica, amatoarele de dulcegarii...ia uitati, cate un si o
carla uau, masea de minte...ce tare...
kokorina hai mai, ai luat o si cu ca donia...? pai esti pe prima pagina....sau am intles eu prost si nu asta voiai...?
ruxandra esti mortala cu postarile tale la inceput de capitol, mereu in ton cu tema ...zilei...
aka pai eu de cand plang du[pa intalniri de bucurestence? hai, planifica tu...eu zic da...
mormelvio sa ne anunti cand totul e gata sa facem un party...

revin

diana si david din 03.12.06

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinazot spune:

RUXANDRA,mersi!!!Sare am pus un varf de cutit la o oala mare de supa,am facut multa,am pasirat legumele si am pus cantitati mici in pungi zipp la congelator,e f bine asa,se pastreaza super.Azi fac si alta supa cu dovlecei sa le aleternez.

Adina si Alessia Maria(30.10.2006)
Alessia luna 4
Alessia luna 5

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla2005 spune:

quote:
Originally posted by mormelvio

Fetelor..multumesc din suflet pentru urari! Sunt la un pas de a-mi vedea numele pe certificatul de nastere a lui Alin...dar esentialul s-a rezolvat..asa ca timpul le va rezolva si pe celelalte...
Eu reusesc destul de rar sa va scriu deoarece in timpul zilei sunt la serviciu si seara cand ajung abia astept sa stau cu piticul meu si cu taica-su...Abia cand adoarme Alin...daca nu sunt rupta..intru sa va citesc...si cum ritmul vostru e infernal...am de citit din urma tot timpul pagini intregi...
Acum de 2 zile am inceput si noi diversificarea...de fapt a inceput preotul la botez diversificarea cu vin...si noi am continuat cu suc de mere. Problema este ca lui Alin nu cred ca-i place...ca acum cand merg cu lingurita...strange din buze si nu vrea sa deschida gura deloc...nici macar cand vreau sa-i dau picaturile de vigandol...cred ca ii e frica ca-i dau suc de mere...
Ce sa ma fac?? azi abia am reusit cu chin sa-i dau o lingurita..si aia pe trei sferturi a scuipat-o....
Sa incerc cu altceva??? Cu ce?? Eu i-am cumparat din Ungaria borcanase cu diverse piureuri, pe care i le pot da de la 4 luni, ca asa scrie pe borcan,...dar sa incep cu alea??? Daca nici alea nu-i plac??? Ce ma fac??
Astept sfaturi...
Va pup pe toate...si va multumesc ca luati parte la bucuria noastra...

poze

varsta lui Alin









Eu am inceput cu sucul de morcov si Alexuta il accepta bine! De ce ai incepu tu cu merele? E constipat cumva Alin? Sa ti cont de cateva kestii vezi sa nu fie copilu nici flamand nici satul, si nici adormit sau obosit! Adica asa nici prea prea nici foarte foarte ca la zmeu!(asta era vorba maica-mii cand eram eu mica, imi dadea mancarea calduta ca la Zmeu)!Off cu copii astia ne mai aducem si noi aminte de copilarie!

carla2005 de Alexandra Maria 16.11.2006

poze Alexuta



"Doar doua lucruri sunt infinite: universul si prostia umana. In legatura cu universul nu sunt sigur."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana c. spune:

Neata!

N-am mai intrat de ceva timp, v-am mai citit totusi si am vrut sa intru alaltaieri sa scriu si eu ceva dar era trecut de miezul noptii si regula era pana in miezul noptii, asa ca m-am abtinut.

Donia, esti tare, imi place ca esti bine dispusa, sa stii ca se transmite
Miro, am vazut-o pe Karinuta in filmulete, e dulcica foc, a mai crescut, iti dai seama cum a trecut timpul?
Ruxandra, nu stiu daca te ajuta, noi am trecut la Milumil 2 si tot la fel mi se pare ca-i mai gros, fapt concret: Calin manca la o masa cam 150-170ml din Milumil 1, iar acum mananca 120-150ml, rareori 170 sunt curioasa cand il voi cantari cum va lua in greutate. La 4 luni fara o saptamana avea 8 kg si 63 de cm, mi-a spus asistenta ca-i cat un copil de 7 luni, asta este, nu-l fortez si desi luasem cereale, nu am inceput sa-i dau, ca-i destul de grasun, Marius il alinta"Biluta"
Asizuca, tu pe unde esti? Ce mai face Denis?

Multumesc fetelor care-au intrebat de noi:Mirona si Ruxandra. Suntem bine, mancam si ne jucam, uneori mai si dormim, de fapt ziua avem probleme cu somnul, ca doar am mai crescut, noaptea dormim bine.
De astazi vreau sa incep cu supica , am mai avut cateva tentative cand am vrut sa-i dau suc de morcovi dar a fost cam agitat si am renuntat .
Fug ca ma cheama, mai revin.

Roxana,deCalin(9.11.2006),Oana(21.07.97) si Ana-Maria(4.02.02)
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns OanaCat spune:

Neata
La multi ani sarbatoritilor de azi
Sa va traiasca si sa fie sanatosi
Am facut o tare pentru fetele care aseara au facut planton.

la intalnire cu bucurestencele, dar in week-end nu prea am cum.

Ank tu unde stai?

Donia in primul rand felicitari pentru iesire ma bucur ca te-ai distrat, si chestia cu supa da este o aberatie.Poza aia in care zambeste in coltul gurii este mortala m-am chinuit o gramada sa o fac deci merit un premiu.


Am fugit sa pregatesc biberonul







Nicole Oana Cat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana c. spune:

Sa-mi fie rusine, am uitat:
LA MULTI ANI ptr:
Matei de Biabaus
Alexandra de Carla
Maya de Ingeras
Andrei de M-Monique
Alessia de Flory
Ana-Maria de Chani





Roxana,deCalin(9.11.2006),Oana(21.07.97) si Ana-Maria(4.02.02)
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns OanaCat spune:

Fetelor am o intrebare
Am bagat adresa de yahoo photo in profil personal, dupa ce incarc sa-mi vada pozele din introdu mail si ma duc in vizualizare sa verific daca intra in photo ma baga in explorer.aveti idee de ce?Poate am gresit ceva...

Nicole Oana Cat

Mergi la inceput