Piticlonti de iulie-august 2004 (215)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Nora__ spune:

Daria...de abia acum am realizat ceva.Daca ai facut vaccinul de 2.5 ani...cred ca DTP se numeste,io stiu ca nu ai voie sa intepi copilul sub nici o forma,timp de o luna de zile,din cauza antipoliomeliticului...Nu stiu daca e basm sau nu,dupa ultimele studii,dar si data trecuta si acum mi-a precizat doctorita chestia asta.Deci mai bine amana analizele,ca n-o fi foc.Mai bine intzeapa piticul de pe creier
Super biciclista!!!!

Superbe pozele din Caraibe...vrem si nooooiiiii Asteptam amanunte.

Lia...si Rares a avut stafilococ auriu si noi am procedat asa:o doctorita de la Cantacuzino a luat exudat si a luat si din nas...I-a facut analizele si apoi un autovaccin sub forma de picaturi de pus in nas.Vaccinul era pe trei etape,din ce in ce mai concentrat.Dupa ce am facut vaccinul asta,copilul nu a mai racit asa des.Si e de preferat asa decat sa-i dai antibiotic care de care mai puternic,sa omori stafilococu' si nici nu moare garantat.Eu as zice sa intrebi si sa incerci.Multa sanatate!!In rest...nu ma pricep...(ce o fi aia creatinina?)

Olivia...faine filmele...ar trebui aratate la toti sefii Dar pui pariu ca tocmai cei mai insignifianti si mai fudui s-ar oripila?'Cum adica sa ma dau io in spectacol?Ca io-s femeie serioasa...sau barbat puternic' (sindromul Tarzan)...si sunt cineva...cum sa cant io in fatza lumii?

Ioano.....pe mine cand ma pedalezi,a? Sau te pedalez io prin statie,intr-o dimineata

Nora

Comorile Norei Noutati 2006-2007 www.dropshots.com/Nora" target="_blank">Filmulete 2006

-------------------------
Viata nu se masoara in momentele de respiro pe care le avem,ci in momentele care iti taie rasuflarea!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g_ioana spune:

Neatza,la o cana de ...ceai verde,io pedalai pe jos pana la scoala si-s cu limba scoasa si pentru ca am niste gadilici in gat si in nas mi-am pus de-un ceai hot!
Olivia ieri am avut ore la greu asa ca pe seara mi-am tras sufletul,cupilul nu a ramas fara pizza,io am ramasin pauza de mers la toaleta hraneam cupilulasa ca....
Lia ma bucur ca rezultatele sunt in mare bune,io zic ca se va rezolva si cu mancatul,intreb si io,in somn nu mananca,pentru ca o vecinica,nascuta in aceiasi zi cu mandra mea, a mancat pana pe la un an si jumatate numai in somn iar acu are 18 kg,iar io dupa ce nu a mai alaptat-o,laptele praf tot in somn i l-am bagat,si acum tot asa il bea
Noricico oricand te pedalez ca am antrenament si-n plus m-am dotat cu batiste in fiecare buzunar sa fiu pregatita la intalnirea dintre statii
Mandra mea are in program folosirea unor cuvinte ...tari,de exemplu aseara cauta de zor in cutia cu jucarii,cand am vazut ca o golise toata pe covor o intreb "ce cauti,mama?",raspuns "caut un INDICIU!",sau "mama uite bebelusul meu se PREFACE ca doarme!!!"
hai sa avem o zi buna

www.dropshots.com/day.php?userid=225059&cdate=20061230" target="_blank">filmuletz,gorodeii,
aripile mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nora__ spune:

Ioano...de ce batista,mama draga?Facem pe bocitoarele in statie de fericire ca ne-am intalnit?Sau zici ca o sa ma gadile si pe mine nasul si esti preventiva?
Wow...tare mandra...o faci detectiv.Ai mai putut vorbi dupa asa perle?

Nora

Comorile Norei Noutati 2006-2007 www.dropshots.com/Nora" target="_blank">Filmulete 2006

-------------------------
Viata nu se masoara in momentele de respiro pe care le avem,ci in momentele care iti taie rasuflarea!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roberta04 spune:

Buna dimineata!
Eu smotruiesc de la prima ora, pentru ca azi ne viiiine mobila! Dupa 3 luni!! Yupiii!
GABRIELA, m-ai uns pe suflet cu pozele alea, sunt minunate, ce mai, un vis, nu am cuvinte!! Sa vii si cu detalii despre vacanta!
DARIA, si eu stiu ca nu ai voie o luna sa faci injectii la copil dupa vaccin, asa ca mai iarta un pic fata!
IOANA, faza cu "Indiciul" e de la Miss Mallard (nu stiu daca asa se scrie) si noi suntem din cand in cand ratele detectiv si cautam de astea
OLIVIA, m-ai linistit, daca Matei nu e singurul copil crizat in ultimul timp, inseamna ca asta face parte din evolutia normala, nu? Ieri a repetat o scena de plans "degeaba", a furat-o si el, apoi l-am pedepsit, l-am inchis in dormitor si l-am lasat vreo 5 minute, pana striga la usa sa il iert.
LIA, si tatal meu a scapat de stafilococ auriu doar cu autovaccin, nu cu antibiotice. Sanatate multa la puiuti!

Si sa ma laud ca Matei e harnic azi, isi cara cuminte jucariile din sufragerie in dormitor si le aseaza frumos, ca sa vina "nenea sa faca frumos in casa la noi", adica sa aiba loc aia cu mobila.
Uffff....si inca astept raspunsul de la banca, masinuta noastra neagra si frumoasa asteapta si ea!

O zi buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

buna dimineata dragelor
Olivia, mda, mica lumea....schimba nick-ul la yahoo . ieri dupa cornulet a fost ok, de azi mai am 6 zile...si-s in target. asa ca sunt multumita, mai ales cand vad cum imi vin hainele . spor si tie daca te apuci.
Gabi vazut cateva poze asa de dimineata..minunat! asteptam cu nerabdare relatarile! (mi-a palcut poza cu "Joe's factory outlet" )
Ioana aoleu. nu prea ti-a tihnit pizza aia atunci . cool faza cu pedaleaza-ma .
Carmen hai ti-ai adunat curajul sa incepi dieta?
Lia, Olivia stie ce zice, valorile crescute individual nu arata nimic deosebit. imi pare rau de infectia reaparuta....nu ti-a mai dat antibiotice deloc? sper sa va descurcati cu imobilizarea gatului cu fasa. eu inca cred ca se va rezolva fara probleme. spor la mancat mai ales!
Robi spor la treaba azi si succes cu mobila. si tin pumnii pentru credit...sa vina cat mai repede impreuna cu masinuta neagra
eu azi plec la medgidia dragelor asa ca nu stiu cand mai intru. pupici! si o zi frumoasa tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g_ioana spune:

Norica si Roberta hai nu o speriati pe Daria degeaba,ca la doi ani juma nu le-a dat picaturici de polio, deci are voie sa o intepe!!!
Hai sa-mi vars oful,am aflat oarecum care este motivul pentru care s-a apucat iar mandra mea de plans,bona are doi baietei de 30 respectiv 32 de ani,care locuiesc cu ea si-s necasatoriti,unul dintre ei se muta la Bucuresti cu serviciul iar ea este terminata,plange non-stop "cum se va descurca baietelul ei singur acolo,cine-i va face de mancare?"..si-mi zice ca intr-o zi a vazut-o si Maria ca plangea...am incercat sa-i spun ca pe mine nu m-a vazut niciodata Maria plangand sau suparata,ca noi discutiile mai aprinse nu le avem de fatza cu ea,...si ca ar fi bine sa incerce si ea sa se controleze...of,of,mai,mai...si cica pleaca pe 30 martie....va dati seama ca va mai boci vreo 2 saptamani dupa ce pleaca...vorba lui barbatimiu parca pleaca in Afganistan...asa ca nu prea stiu ce sa fac..m-am descarcat si io, ca am o inima

www.dropshots.com/day.php?userid=225059&cdate=20061230" target="_blank">filmuletz,gorodeii,
aripile mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Salutari !
Deci cik nu e voie injectii, doar intravenoase 2 luni dupa vaccinari ... io asa stiu. Iar azi i am recoltat sange, dar doar in doua recipiente, apoi kix, nimik. Asa k am lasat o balta. Facem ce se poate si gata, oricum am dus urina si scaun. Mandra nu a scos un sunet, doar io si cele doo doctorite eram varza si taiate ca maioneza. Maine avem rezultatele. Sunt optimista.
Raportam ca a cazut mandra cu bitza ieri seara, dak nu avea casca isi crapa drebla, drept urmare s a suparat si mi a cerut bomboana cu coca-cola A pedalat in draci la magazin.
Cam atat de pe frontul de vest. Sunt tare mandra ea k e cuminte si pedaleaza la greu

Revin mai incolo, doar sa citesc ce ati scris.




Daria & www.webshots.com/user/giulia16" target="_blank">GIULIA_(2004_08_16)
Ekipa albastra: Crystina - Mephala - Khristin - Daria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nora__ spune:

Ioana...n-am vrut sa o sperii pe Daria...dar stiu ca asa mi-a precizat.Nu stiu ce contine vaccinul dar mi-a zis clar sa nu o intzep.Dar fiecare face ce vrea la urma urmei.
Sa speram ca bona a inteles mesajul.Copiii sunt marcati de supararile adultilor sau de cearta.Si mai ales daca ii vede plangand.Si clar e exagerata...mai mult plange pt ea,nu pt fecior,care n-o sa moara de foame in capitala.Dar nah...pleaca copilul si se face ziarist

Asta cu ziaristul vine din alta faza:

Daca mai tineti minte cand George Buhnaci,reporter la Protv a fost retinut de autoritatile bulgare pt ca a filmat nu stiu ce...Si in perioada detentiei,i-a dat pe parintii lui la stiri cum plangeau si se rugau pt fecior.Rares era mic...nu mai stiu cat avea.Stiu ca statea sprijinit de o perna.Cand i-am vazut pe parinti plangand,m-am emotionat si zic husbandului:saracii parinti...stau cu inima stransa.Na...vezi daca s-a facut ziarist?
Sotzul...incepe cu glumitze si se apuca chipurile de bocit:'vai de mine si de mineeee...se face baiatul ziarist...si pleacaaaaa...ce se face mama luuuui...vai de mineeee'(adicatelea facea misto de mine ) Pe mine ma bufneste rasul si arunc cu o perna in el.Dar asta micu'...se uita siderat la tat-su cum face pe jelitoarea...si il apuca frate un plans....de nu stiam cum sa-l oprim
Deci noi ,de atunci,speram ca feciorasul sa nu se faca ziarist

Nora

Comorile Norei Noutati 2006-2007 www.dropshots.com/Nora" target="_blank">Filmulete 2006

-------------------------
Viata nu se masoara in momentele de respiro pe care le avem,ci in momentele care iti taie rasuflarea!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Neata!

Io's intr-o stare de tampeala profunda de la pozele lui Gabi...hehehe
Tare frumoase!!!

Da' le vazu si John si-mi promise solemn ca peste 3 ani ma plimba prin toate insulele pe care vreau sa le vizitez...:))))

Ce aveti frate cu picaturile de polio ca acum facuram numai DTP.
Andries, te-am luat. Eu nu am dus-o la analize pe Maria deloc...o fi bine, o fi rau...nu stiu....
Lio, sanatate maxima. Sa treaca repede!
Roberta, spor la aranjat mobila.
Ioana, supersimpatica Maria...hehehe
Si Maria se supara din cauza ca o vede pe tanti Ioana suparata din cauza baiatului ei. Da' io i-am zis ca sa nu o mai prind ca plange cand e singura cu Maria ca sperie copilul (cred ca m-am ambalat degeaba ca oricum boceste cand o apuca dar macar sa stie ca sunt "contra"...)

Maria ne-a dat trezirea pana in 7, am auzit huruind carutul cu bebe pe grasie, m-a ridicat din pat rapid "mama, mama, am muci!"! Iar apoi ne-a pus in pat, unul de fiecare parte a ei, ne-a pus sa ne invelim, sa inchidem okii si sa sforaim dupa care...ea a plecat ca avea treaba . In sufragerie, unde se suise pe un scaun si aranja draperiile bodoganind "shhh, shhh, n-am boie (voie), n-am boie!"

Si din cauza de muci amanam vaccinul de hepatita A pe perioada nedeterminata...

Noi suntem in meciuri din cauza ca ne cumparam un aparat sofisticat (am pus eu si john banii de pe proiecte, costa vreo 12 miliarde scula si vrem sa luam ceva bengos asa ca seara de seara din discutii despre aparatura o dam in scandal...hehehe...Trebuie sa facem licitatie publica, nebunie...caiet de sarcini...zici ca ne luam fabrica!)

O zi frumoasa la toata lumea!

Monica si Maria Alexandra (02.07.2004)
poze , pozici si poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nora__ spune:

Daria...eu scriam cand ai postat tu.Deci numai intramuscular nu e voie.Oricum...are Giulia probleme de i-ai facut analizele?Ai simtit ceva?Speram sa nu fie nimic.
Bine ca nu s-a lovit tare.Alt copil oricum ar fi urlat de la cazatura,ai copil exemplar

Nora

Comorile Norei Noutati 2006-2007 www.dropshots.com/Nora" target="_blank">Filmulete 2006

-------------------------
Viata nu se masoara in momentele de respiro pe care le avem,ci in momentele care iti taie rasuflarea!


Mergi la inceput