Bucurii de sept-oct 2006 (52)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Monique_new spune:

tanima_i2002cred ca ne-a facut tutunaru ceva ....sa nu raminem cu burta
Haideti mai fetelor ca o sa va reveniti. Cind o sa alergati dupa pitici o sa fiti in forma.Lasati-o pe columbenica . Mie oricum nu-mi place de ea cum arata parca e un schelete............are solduri late, le avea si inainte picioarele alea fara nici o forma si lungi . In fine mie nu-mi place.

www.totsites.com/tot/cosminutza" target="_blank">Pagina mea
POZE COSMINUTA
www.dropshots.com/day.php?userid=233103&cdate=20070121" target="_blank">Filmulet

Monica si bebe Cosmina (13 septembrie 2006 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GETY spune:

Ramomar, nu ne putem lasa pe o ureche si sa spunem "cine ma iubeste, ma iubeste si asha".
Monique, gata, o lasam in pace, ca, decat sa stea, sa ma exprim frumos, cu o persoana de varsta lui Iri si sa am banii ei, mai bine lipsa. Poate nu ma crede nimeni, dar asa simt. Daca imbatranim si ne incretim, sa o facem impreuna.
Eloise, sa vii cu vesti bune de la dr.


GETY, MAMICA DE MARIA DIANA (09.10.2006)
VARSTA MARIA DIANA
POZE MARIA DIANA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GETY spune:

Mirabelac, ti-am trimis link-ul de la filmuletzul Mariei.

GETY, MAMICA DE MARIA DIANA (09.10.2006)
VARSTA MARIA DIANA
POZE MARIA DIANA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns microbu spune:

Neatza!

sarbatoritilor de azi!

Gety nici eu nu am primit decizia, insa banii da.
Am intrat in CIC cu 9jan si am depus pe 18jan dosarul pt indemnizatie. Am sunat la Directia de munca si mi-au spus ca trebuie sa merg la posta pana pe 25mar (prima luna si apoi vine postasul cu banii) si am trecut ieri intr-o doara (de obicei dupa 15 vin banii la posta) si am avut noroc. Mi-au dat indemnizatia pe feb, restul de pe jan si alocatia copilului. Chiar sunt curioasa cand primesc totusi decizia...

Ma duc sa fac ceva de nmancare si apoi plecam afara, vad ca nu prea bate vantul azi.



Sandra
gargaritza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GETY spune:

Sandra, eu am primit-o prin posta de la Oficiul de aici din Iasi. Cand am depus dosarul cu actele de la servici, in jur de 10 ian, am depus si un nr. de cont sa-mi vireze banii acolo. In schimb, luna trecuta, postarita mi-a adus cei 480.ooo pt. nov.+dec. si cei 2 mil. ai Mariei pt. ianuarie. Inseamna ca dosarul cu actele completate de la servici sunt pt. cei 6 mil.?

GETY, MAMICA DE MARIA DIANA (09.10.2006)
VARSTA MARIA DIANA
POZE MARIA DIANA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MamiLili spune:

BUCURII!

La multi ani Flavia Ramona!

La multi ani Alinache!

La multe lunite BUCURIILOR de 14!

Susa, frumoase poze, mie-mi plac mult cele cu diferenta de generatii. Se vede bine si dintisorul. Zi varsta la care a iesit ca sa va trecem in listuta.

Eloise, nu stiu ce sa raspund la intrebarea ta. Insista totusi cu tel la pediatra. Astept vesti bune!


**************************************************
Sanatate la mamici si bebici!
Lili, mami fericita a lui Mathias (17.10.2006)
Varsta lui Mathias
www.paperboy.nl/?PID1=6%20EZ5%40I%3A5%5FE%5F%2BV%3B%3D%3AC1%3A%5CYZP98D%5CHE%40%20%20%0A" target="_blank">Pinguinul jucaus

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GETY spune:

Merg sa-mi verific si eu cardul astazi.

GETY, MAMICA DE MARIA DIANA (09.10.2006)
VARSTA MARIA DIANA
POZE MARIA DIANA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns matahut spune:

Salutare!
Of, cat ati scris.De o ora tot citesc, iar eu am voie doar o ora pe zi pe net! Asa mi-am impus eu ca sa mai apuc sa fac si altele (de ex, ieri am inceput sa zugravesc....)
Andra, nu cred ca sarbatoritul are ceva. Probabil o micuta viroza cu mucisori. SI am mea e cu mucisori, aziparca e ceva mai bine. A tusit ieri de vreo 3 ori, dar tot din cauza lor, fiindca o inecau. Treaba cu rosu in gat e ....relativa. Si la Maruca s-a uitat dr data trecuta cand a facut febra si mi-a zis: Pare un pic rosie...dar...nu stiu, poate asa e ea, nu m-am mai uitat pana acum in gatul ei . Si daca e un pic rosie, ce? E de la viroza, o sa ii treaca, totul e sa nu aiba puroi pe amigdale.

Fetelor, moralul sus, o sa scapam de kg la un moment dat. Eu la 2 ani dupa ce am nascut-o pe Ana intram in blugii pe care ii purtam in clasa a 7-a!!! Ii pastrez special, ca etalon . Dupa aia am ramas din nou insarcinata, am pus vreo 16 kg in a doua sarcina, am dat jos 11, am mai pus 2 kg dupa ce am nascut (eu dau vina pe Bucurii...) si acum am 7 kg in plus, dar....nu prea se vad (asta si fiindca sunt destul de inalta - 1,75). De 2 saptamani m-am apucat de ceva sport, am niste exercitii dintr-o revista Mami pentru proaspete mamici, nu sunt foarte dificile, imi iau cam 10-15 minute. Nu risc sa ma apuc de cine stie ce (ca am si exercitii mai complicate, un fel de abdomene), ca totusi alaptez si desi nu prea cred ca ar avea vreun efect negativ, totusi...nu risc. Merg cel putin o ora jumatate pe zi (de multe ori si 2, 3), incerc sa stau si sa merg dreapta (si asta e un exercitiu bun pentru muschii burtii). Daca stau dreapta nu se vede nici urma de burtica! Dar cele 7 kg...se simt, le simt eu!!!! SI le simt in jurul braului, unde ar trebui sa mi se inchida fustele, dar nu o fac

Gata cu pauza, ma duc la trafaletul meu

Marina, mamica Anei (21.05.03) si a Marucai (29.09.06)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GETY spune:

Ne pregatim si noi de plimbare.

GETY, MAMICA DE MARIA DIANA (09.10.2006)
VARSTA MARIA DIANA
POZE MARIA DIANA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns matahut spune:

Flavia, Alinache, LA MULTI ANI, fetelor, de fapt, mamicilor, sa fiti sanatoase si sa va bucurati de Bucuriile voastre!

Marina, mamica Anei (21.05.03) si a Marucai (29.09.06)

Mergi la inceput