Mamici de martie-aprilie 2007 (28)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Rebiana27 spune:

Fetelor, nu stiu ce sa fac, scurgerea mea a capatat o nuanta maronie! S-a mai confruntat vreuna dintre voi cu problema asta? Care o fi cauza?

Rebiana 36+ Luca Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olga_stan spune:

buna! ma inscriu si eu in clubul burticilor si proaspetelor mamici. sunt o graviduta in 37 saptamani si proaspata mamica a unei fetite de 2 ani, pe nume Iosefina Maria. se pare ca bebelusa este tot fetita si DPN este 4 aprilie.
felicitari proaspetelor mamici!
sarcina si nastere usoara viitoarelor mamici!
olga37 saptamani, DPN 4 aprilie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rebiana27 spune:

Buna, Olga! Bine ai venit printre noi! Avem DPN-urile apropiate! Sa ai o ultima parte de sarcina usoara si o nastere fara complicatii!

Rebiana 36+ Luca Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madybulancea spune:

Paula75 bine ai revenit...cine era pana la urma de garda cand ai nascut???am fost si eu in spital in perioada in care erai tu acolo si am vrut sa te caut dar am zis k nu vreau sa deranjez si mai ales k trebuia sa intreb pe toata lumea...imi pare bine k esti bine...sa iti traiasca fetitza...eu mi-am schimbat doc k aia la care eram era o p....
poate mai revii si mai scrii...


Mady31+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Rebiana ar putea fi bucati din dpoul gelatinos,mai ales daca s-a modificat si consistentza,oricum nu trebuie sa te ingrijorezi pt ca in multe sarcini se intampla sa se elimine dopul si apoi sa se refaca.Incearca sa stai in patutz.

Andra ,mamica lui Robert , a Mariei si 38+ Eduard Ionutz album no1 album no2 albumul no3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sherbi spune:

buna ziua, gravidute si mamici!

eu m-am trezit pe la 12, dupa o noapte partial nedormita. nu stiu cum e la voi, dar eu ma odihnesc mult mai bine dupa ce se da sotul jos din pat, dupa ora 8 mai precis. cred ca am loc sa ma rostogolesc si in plus de asta, cred ca ma ajunge oboseala acumulata peste zi si peste noapte. chiar i-am propus sotului sa ma lase sa dorm singurica pana nasc.
eu azi mi-am finalizat bagajul de spital, cam mare ce-i drept: o geanta pt. mine, una pt. bb, una mai mica pt cosmetice si alte maruntisuri. si in plus de asta, o sa mai am un bagaj de completare care o sa ramana la sot, sa-mi aduca pe parcurs.
multumesc ALIA RO pt. raspuns. multumim si mamicilor care ne impartasesc din experientele de nastere si de proaspete mamici.
eu una am senzatia ca timpul trece mai greu ca niciodata, banuiesc ca nu sunt singura in situatia asta.
inca nu am reusit sa amenajez camera copilului, din lipsa de mobila care e comandata, dar nu e gata.
ei bine, v-am plictisit destul.
mai spuneti si voi cum suportati perioada ramasa pana la marea zi...
pupici!

36+ bb david

violeta patrichi
http://pg.photos.yahoo.com/ph/vioserban_79/album

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kmi78 spune:

BUNA FETELOR!!!! CE DOR MI-A FOST SA INTRU PE FORUM.

suntem si noi acasa de ieri si e asa de bineeee.... groaznic in spital , eu care nu am mai fost internata niciodata;

MULTUMIM PENTRU GANDURILE VOASTRE inca nu am reusit sa citesc din urma dar abia astept, si poate reusesc tot azi sa pun poze cu papusica mea TIMEEA; acum doarme , e cumintica cu conditia sa nu-i fie foame; eu am laptic dar nu cat sa o satur si ii dau si completare iar cand e satula doarme si cate sase ore;

am vazut ca nu au fost foarte multe nasteri cat am lipsit; FELICITARI SI DE LA NOI PT PROASPETELE MAMICI. SA TRAIASCA BEBEII !!!!! numai SANATATE BUCURII SA NE ADUCA SI SA AVEM TOATE PUTEREA SA-I CRESTEM SA FIM MANDRE DE EI!!!

MA INTORC SA MAI CITESC CAT MAI POT . MULTI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ghibuadina spune:

RALUALEXANDREI ti-am trimis mail din nou

Despre pompita de nas si eu am una din aia sub forma de para din cauciuc insa aia nu trage decat ce este la suprafata.
Azi-noapte m-am confruntat pt 1 data cu nasucul infundat, Alexia a fost cam agitata, am reusit sa scot ceva dar prea putin, caci in continuare fornaie.azi i-a luat taica-meu batista bebelusului si il astept ca e in drum spre c-ta.Am vazut la o prietena de-a mea cum se procedeaza si e chiar eficient!!!Trage mucisorii si din adancimi lasand nasucul liber.

adina, proaspata mamica si printesa ALEXIA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cria_bv spune:

Kmi78 bine ai revenit acasa si abia astept poze cu minunea ta.

Cria32+ cu Vlad

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amma23 spune:

Ciao, fetelor
Rebiana si eu am scurgere maronie, dar nu in fiecare zi.Cica-i normal in ultima luna.Sa nu fie culoarea sangelui ca atunci exista riscul sa fie de la placenta, Acum e de la col, iti dai seama ca apasa copilul pe el si de asta.
Kmi, bine ai venit acasa. Ce copila cuminte aia, cuminte si in burtica si afara.Abia asteptam poze cu minunea si povestea nasterii.

Eu sunt lenesa de nu se poate, as dormi in continuu, dar nu reusesc sa ma odihnesc, incep durerile de solduri, spate, burta. Nu mai e mult. Tocmai m-am trezit si dorm de la 12. Ar trebui sa mai fac cite ceva prin cas,a da' n-am nici un chef.Ma mobilizez maine, dupa ce vin de la doctor.

Mergi la inceput