mancarime langa anus

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lucianpreda spune:

am inteles acum ca de vina ar putea fi si candida.sotia mea are candida pe care nu reuseste sa o trateze deloc tot timpul recidiveaza si am inteles ca unele dintre simptomele da candidoza la barbati ar fi aceste mancarimi de care va spuneam si mai nou observ o marire/tumefiere a capului de penis si o secretie(branzoasa)care la interval de 3 sau 4 ore de la dus apare din nou si mancarimi usoare la nivelul capului penisului despre candida asta stie cineva cum as putea sa o tratez atat eu cat si prietena mea.va rog nu veniti cu sfatul du-te la medic ca sunt satul de ei si nu rezolv nimik.daca cineva a suferit tratat si rezolvat aceasta problema il rog sa imi raspunda multumesc si sanatate multa



lpd

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alina922 spune:

La candida, trebuiesc tratati amandoi partenerii.
Cel mai bun tratament pentru candida pe care l-am facut a fost cu ovule MacMirror, doua pe zi, profund intravaginal, dupa care stateam jumatate de ora in pat ca sa nu curga. De asemenea, stamicin sau nistatin luat oral, de catre ambii parteneri, timp de 20 de zile. (asa mi-a recomandat mie medicul)
Totusi, eu stiam ca, candida nu se manifesta si la barbat, dar cine stie?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dicirstea spune:

Exista si unguent Macmirror, pentru tratamentul ambilor parteneri. In paralel faceti spalaturi cu ceai de cretisoara sau cu tantum rosa.
Succes.
P.S.
Daca nu trece infectia cu candida la nimic, cred ca trebuie incercat un tratament ptr intarirea sistemului imunitar. Eu personal cred ca e util oricum, si le prefer pe cele naturiste, tot din cauza ca m-am saturat de medici si de tratamente pe ghicite, si pentru ca am vazut rezultate mai bune la tratamente neconventionale.

Mergi la inceput