pete rosii cu varf alb solzoase pe fatza la sugar

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Genie spune:

Ceva asemenator de ceea ce descrieti voi are si fetita mea :pe obrajori are o iritatie si pielea foarte uscata, se intinde pana aproape de urechiuse. Initial a avut o astfel de roseata pe frunte, i-a aparut cam pe la 2 luni. Intre timp a disparut de pe frunte si s-a mutat pe obrajori. Ea are acum 7 luni si medicul ne-a prescris Advantan Milk si Zyrtec picaturi pt 2 saptamani. Advantanul am observat ca ii rezolva problema doar pe moment, dupa ce nu-i mai dau reapare si e mai accentuata. De aceea am renutat la Advantan si am ramas in continuare cu zyrtec.
Diagnosticul pus de medic a fost de diateza exudativa.
Chiar nu stiu ce sa mai fac, probabil ca o si mananca, oricum am oboservat ca obrajorii ei frig cand e foarte rosie...

Genie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oltica spune:

aceeasi problema o are si baietelul meu in varsta de 9 luni. aseara i-au aparut multe bubite de culoare rosie cu varf alb pe tot corpul. am sunat imediat pediatra si i le-am descris, problema e ca fiind plecata 2 zile nu am reusit sa ii fac baita, asa ca am aflat ca se numeste sudamita, si e provocata de transpiratie.i-am facut imediat baita si l-am dat cu aloe vera gel si i-au mai disparut. am repetat si in seara asta , am sa vad maine cum e

Mergi la inceput