the green mile

the green mile | Autor: osna

Link direct la acest mesaj

filmul e super!!!!!!!este cu tom hanks si dupa o carte de s.king

l-ati vazut?? eu am citit si cartea si mi-au placut enorm amandoua.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns papadie spune:

Super filmul!!!


"Īn afara de constiinta totul e bestialitate" (Camil Petrescu)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emoison spune:

Daaaaaa, l-am vazut acum doua saptamini si am pus caseta de mai multe ori ca tot o inchiriasem pt weekend...sotul si acum cheama hamsteru' "Mr. Jingle"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ela spune:

Daaaa!
Si eu am vazut fimul - nu de curand - si mi-a placut tare mult!
Nu stiam de carte, mersic osna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Flower spune:

Dau si eu votul meu de super film. Cu toate ca are ceva SF in el ( si mie nu-mi prea place genul asta de filme ) , The Green Mile mi-a placut tare-tare mult ! Conteaza , intr-adevar , si cine face rolul principal , iar Tom Hanks nu prea a dat gres !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liviu`s spune:

E absolut superba atmosfera creata in film, la fel si coloana sonora. La mine este in top.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MONAI spune:

Un film intr-adevar exceptional. L-am vazut de nenumarate ori pe HBO cu aceeasi placere de fiecare data. Dupa parerea mea, expresia lui Tom Hanks, dupa ce-i este vindecata infectia e de top. La noi in familie a devenit lait-motiv.
Cand stateam la spital asteptand verdictul in cazul tatalui meu ma gandeam disperata ce bine ar fi fost ca John Coffey sa nu fi murit.
Papadie ne aminteste mereu ca "in afara de constiinta, totul e bestialitate". Asta e!


Sa auzim numai de bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana M. spune:

Un film excelent, sunt o impatimita a lui Tom Hanks, si o innebunita dupa SF, e putin SF, asa e, si-l iubesc (pe film) pentru asta, aproape la fel de mult ca pe "Intalnire de gradul III".

Dana M. si Raluca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana_B spune:

M-ati facut curioasa cu filmul asta, nu l-am vazut pana acum, sta si se pune praful pe DVD in biblioteca. Chiar in seara asta o sa il pun sa il vad.

Oana_B

There is no normal life, just life - Tombstone

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamica dulce spune:

e un film deosebit,mi.a ramas in minte..poate si pentru ca am plans ....abia astept sa.l revad!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yurika spune:

Filmul a fost super!!! l-am vazut si revazut de nenumarate ori
Mi-a placut foarte mult


Yurika&Mark

Mergi la inceput