ce sarcini dati copiilor in gospodarie?

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxanal spune:

Maria, 6 ani, isi face ordine in camera, ordine luna, nu gluma..si nci nu ne mai lasa sa intram, ca-i facem deranj..in rest, nu prea am pus-o sa faca ceva, intentionez s-o imprietenesc cu buretele de vase, spre deliciul ei...si mai vedem

Roxana Lilea,mama de 2 ori :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tia spune:

sunt cateva lucruri pe care le face de cate ori ii zic sa ma ajute: pune rufe la spalat, deschide sertarul de la cosul de gunoi si arunca ce i-a cazut din gura isi strange jucariile, dar nu toate, ca intre timp isi pierde interesul. dar eu cred ca este suficient pentru varsta lui, are 1 an si 8 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvana_salajan spune:

La cei 5 anisori ai lui, Andrei strange jucariile din camera lui, si cateodata mai tine de aspirator (ca oricum pot sa mai dau o data dupa el! )Si cam atat. E putin? Eu cred ca e destul deocamdata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kover spune:

na ca aici pot sa ma laud,stam bine la capitolul asta.Robert are 2 ani si 3 luni,si ma "ajuta" la toate.el e responsabil cu spalatul rufelor(bagat si scos haine din masina),ar spala toata ziua vase,matura ,ar vrea si cu mopul sa dea ,calareste aspiratorul,are peria lui pt.covor.la gatit e prezent,curata ceapa, spala legumele,etc.la aragaz nu are acces asa ca atunci cind mergem la casa de joaca,profita de aragazul de plastic de acolo si gateste.si la adunatul jucariilor stam bine.daca ar si vorbi...

Mergi la inceput