am ramas fara nimic!

am ramas fara nimic! | Autor: viorica avram

Link direct la acest mesaj

Dupa o casatorie lunga de 18 ani in care nu am avut nici un dram de bucurie inafara celor doua fete pe care le-am luat cu mine, am plecat de acasa! fara nimic. intr-o zi m-am urcat in microbuz si am plecat. am avut un divort urat si obositor dar la sfarsit am fost multumita ca am fetele cu mine. acum vreau sa iau si eu de la sotul meu ce cred ca mi se cuvine pentru ca in 18 ani de casnicie eu am muncit intotdeauna.el are o firma mare si eu aveam un bar de care ma ocupam foarte bine si cu banii de acolo intretineam casa si aveam grija de fete pentru ca el avea grija doar de el si de cele cateva zeci de amante cu care defila prin oras.am deschis proces pentru partaj pentru ca trebuie sa-mi intretin fetele si la tribunal el nu s-a prezentat nici odata iar mie judecatoarea mi-a spus ca imi trebuie copii dupa actele de proprietate ca sa poata face partaj si nu chitante de la circa finaciara. cum pot obtine copii ale actelor de proprietate si de unde? a mai trecut cineva prin asta? avocata mea e foarte comoda si ridica din umeri cand o intreb ce sa fac? am nevoie de bani! mi-e din ce in ce mai greu sa ma descurc acum. ce sa fac? scriu pe adresa preitenei mele ca eu nu am cont pe DC dar citesc mereu alaturi de ea ce scrieti si cat de bine ma simt in comunitatea voastra! astetp un sfat de la voi. cu drag M.

Viorica
poze

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lia spune:

...poate de la notariatul unde au fost facute aceste acte de proprietate?
dar de ce nu schimbi avocata,daca e asa comoda?
iti doresc succes in demersurile tale si numai bine tie si fetelor tale!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana Sora spune:

In afara de notariat, incearca oriunde ai mai depus copii ale actelor de proprietate... unde ti-au fost solicitate: banca, telefoane, administratia blocului, cablu...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisseis spune:

Viorica, ce avocata ai? ca le cam stiu pe cele din Galati, crede-ma pe cuvant.
Poate iti pot recomanda pe cineva mai bun.
Lupta pt ce-i al tau, o faci si pt fetele tale.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viorica avram spune:

crisseis, azi am vorbit cu avocata si mi-a zis ca trebuie sa aduc neaparat copii dupa actele de proprietate pentru ca certificatele fiscale nu sunt o dovada in instanta. problema mea e ca nu stiu unde sa ma duc sa obtin copii ale actelor de proprietate. incerc la primarie si apoi la circa financiara.
pe avocata mea o cheama hancu viorica, din cate stiu e o avocata tare buna si mi-a fost recomandata cu caldura. poate are si ea dreptate si asa e legea dar eu nu inteleg de ce certificatele fiscale pe care le-am obtinut nu pot fi o dovada ca eu si foatul meu sot detinem acele bunuri.nu inteleg si pace!

Viorica
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisseis spune:

Pai, nu, pt ca dovada proprietatii se face cu actul de proprietate.Incearca la notariatul unde ai incheiat actul, acolo sigur se pastreaza o copie, ti-a spus bine avocata.
In privinta ei...e ok.
Mai tine-ne la curent.

Mergi la inceput