Baile Herculane - cine a fost recent?

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Rodica spune:

Fetelor, noi am fost la Herculane acum doi ani. Am plecat ca si anul acesta fara nici un aranjament, cu doi copii, pe atunci de 2 si 3ani jumate. Am cautat din casa in casa, la localnici, si ce am gasit o gazda cu un baiat de varsta cu ai nostri. S-au jucat impreuna in curte, am mers impreuna la gratar pe malul raului, mai sus de baraj, ne-au aratat locuri cunoscute numai de localnici, si ne-am simtit tare bine. La strand ne-am balacit cu totii, iar langa Hotelul Roman parca, acolo unde sunt amenajate niste bazine cu apa termala la 40de grade, ne-au spus sa nu bagam baietii ca cica nu-s recomandate acele bai baietilor.... fetele au voie sa intre.
Daca n-ar fi asa departe de Bucuresti....oricum e printre statiunile mele preferate, ca si Baile Felix, care acum sunt foarte aglomerate. La Felix am fost numai iarna, si am inotat in bazin afara, cand ningea, pe 31decembrie...mmmmm super!!!!
Va pup , si balaceala placuta!
Rodica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana M. spune:

quote:
Originally posted by danac

Nr de telefon de la pensiunea cu pricina este 0723818808.Dar sa sunati inainte ca sa aflati ce si cum ca sa nu dati vina apoi pe mine ca nu v-a placut.
Prietena mea zice ca o pensiune buna este si Dumbrava(dar e cam plin vara)tel de la Dumbrava este 0744551765.Incercati si aici.Bafta!



Mercic ! Am notat! m-am uitat cam tarzior pe net si am apucat sa ne rezervam in Piatra Craiului, da' pentru la anu e prima zona pe lista !

Multam inca o data !

Dana M. si Raluca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexis spune:

Multumesc pentru detalii! Eu am deschis subiectul si nu am apucat sa multumesc pentru informatii! Duminica 29 plecam din Buc cu mmasina , intentionam sa dormim pe undeva pe la vreo manastire din Oltenia si apoi sa ajungem luni dimineata la Herculane ca sa aranjam cu cazarea!
Multumim tuturor celor care ne-au trimis informatii!

Alexis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns holdonb spune:

am fost la herculane de revelion ,in iarna asta. era cea mai convenabila oferta.la fata locului,am scartait putin din dinti!
ne-am cazat la hotel minerva, o cladire colosala,asa mi s-a parut!
camera semana cu o gaRSONIERA de batran,asa era de incarcata cu mobilier vechi)totul era ranced,lenjeria slinoasa,la fel si prosoapele de la baie.a trebuit sa ne cumparam noi altele.foarte frig in camera. insa am avut televizor:)) fara telecomanda,si mai mult alb -negru decat color!
deja ma intrebam de ce nu am ramas acasa
surpriza placuta a fost masa de revelion si cina din ziua urmatoare.organizarea a fost ireprosabila.chelnerii deosebit de serviabili si un meniu foarte rafinat.
asadar,pana la urma a meritat sa mergem la herculane.macar pentru seara de revelion.numai pentru asta m-as mai duce acolo din nou.dar sa stau la alt hotel si sa mananc la minerva!:)) statiunea nu are magazine,doar bazare. peisajul e frumos. nu strica sa incerci!

Mergi la inceput