Hair stylist bun

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns catrinik spune:

Fetelor, toate care ati fost pe ici, pe colo, nu puteti da niste preturi?
Chiar m-ar interesa si pe mine un simplu tuns.... dar daca e 2 bulioane .....
Cit e de ex un tuns la Cristi Pascu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mussette spune:

buna,
un hair stilist f.bun este Ioana (zisa Lili) de la salonul Ioana de pe N. Titulescu (langa mega Image)

numai bine
mussette

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carrye spune:

Sora mea a platit ultima data la Cristi Pascu 150 lei un spalat, tuns si uscat. Are parul de lungime medie. El a tuns-o. I-a facut un breton de mi-a stat inima. A intrebat-o cum isi poarta parul si ea i-a zis ca nu il suporta pe langa fata (e posesoare de par foarte bogat, nu ca mine) si a tuns-o in asa hal ca i sta parul ala numai pe fata nu. Are un talent omul asta de ma surprinde extrem de placut de fiecare data. Cat despre parul meu, am o culoare de blond dementiala, sunt tunsa exceptional si se aseaza intr-un mare fel cand il usuc. Este foarte sanatos, mi-l taie la varfuri la fiecare vopsire. Isi merita toti banii si putin imi pasa cat ma costa atata timp cat stiu ca ies fericita din salonul lui.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Val_ spune:

Ne pui si noua niste poze cu tine ca sa vedem culoarea dementiala si tunsoarea exceptionala? Pe mine m-ai facut foarte curioasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carrye spune:

http://picasaweb.google.ro/boterson/Par?authkey=5Pym8Q7TdS8
Cand m-am dus prima data la Cristi aveam culoarea parului din prima poza. Apoi am pus poze in ordine, asa cum mi-a schimbat culoarea parului pe parcurs. Saptamana trecuta m-a tuns, nu mai am parul asa lung, mi-a taiat toate varfurile ca erau deteriorate, si il am mai deschis la culoare, insa nu am poze.
Sper ca ti-am satisfacut curiozitatile, Val.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana n. spune:

Carrye,sunt nerabdatoare sa ajung si eu la Cristi...
Ai un blond superb.imi place ca este o culoare discreta.

------------------------

Albume foto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Val_ spune:

Parul tau are o culoare intr-adevar frumoasa. Daca iti faci poze si cu tunsoarea as fi curioasa sa o vad.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laptik spune:

Dragele mele frumoase,

Multumite sau nemultumite, am citit dis-de-dimineata intregul subiect, carese intinde pe 18 pagini. E tare relaxant, la cafea, pe racoare (atat cat se poate).

Ca sa nu divaghez prea mult, eram in cautare de un nou "hairtsylist". Trebuie sa va spun ca dupa luni intregi petrecute citind si "rasfoind" netul, am tras concluzia ca aceste personaje, denumite in RO stilisti, sunt foarte misterioase. Si putine.

Nu vreau sa fac nici un fel de reclama, spun doar parerea unei super-multumite: salonul Cristinei Catana, din sos. Pandurilor, este de departe cel mai aproape de cum ar trebui sa fie un salon de infrumusetare.

Totusi, trebuie sa subliniez faptul ca, in aceasta relatie complicata care se creaza intre cel care are grija de parul tau si persoana ta, rolul cel mai important il ai tu, cea care beneficiezi.

Povestea mea e simpla: imi doream un coafor aproape de casa (stau in zona 13 Septembrie), cu produse bune (au Joico, Wella, Tigi etc), nu neaparat ieftin (asa ceva nu se poate, si ieftin, si mult, si bun, + ca o asemenea gandire este specifica looserilor), cu atmosfera nu de mari fitze si cu figuri de-alea superioare, care sa te priveasca nu ca pe o clienta, ci ca pe sclava lor, in concluzie, imi doream aproape imposibilul.

Si totusi, dupa acele indelungi cautari, am reusit sa dau pe divahair de acest salon. Nu il ridic in slavi neconditionat, are si minusuri, dar care pot fi trecute cu vederea. Adica, daca la unele marketuri nu vi se da bon, pentru ca se intampla sa se strice nush ce la rola, de ce am face fitze la un simplu coafor, nu? Sincer, astea sunt amanunte care nu trebuie sa strice buna-dispozitie obtinuta de-a lungul unei intregi zile.

Rezultatele au fost uimitoare, dupa fiecare vizita la Florin. Aaa, am uitat sa zic, personalul de la sectiunea hairstyling este reprezentat de doi baieti tineri, super super super: Florin (recomandat la vopsit, este un joicar adevarat, un artist al culorii) si Catalin (cu adevarat stapaneste arta tunsului si coafatului).

Nu pot decat sa va recomand cu multa, multa caldura acest salon.

Preturile sunt destul de mari, parerea mea, dar MERITA. De exemplu, prima oara, cand m-am dus anul trecut, am dat vreo 500 RON, dar mi-am cumparat si produsele pentru acasa de la JOICO (cea mai tare marca de la noi in materie de intretinut si infrumusetat parul).
- decolorat total - de remarcat faptul ca eram NEAGRA la par
- tratament dupa decolorare, de la Joico, in patru pasi (dureaza cam jumatate de ora acest tratament
- vopsitul propriu-zis
- tratamentul dupa vopsire, in care este inclus si datul jos al vopselei + spalatul simplu (acelasi tratament in 4 pasi, dar cu alte produse)
- tunsul
- coafatul

toate acestea au fost vreo 450 RON

Produsele sunt cantarite exact, nu platesti intregul tub de vopsea sau nu stiu cata pudra decoloranta.

Primul rezultat a fost, de la un negru oribil, la un blond bej argintiu, cu reflexe kaki, exact asa cum imi dorisem. In total am stat de la 10 dimineata, la 8 seara, pentru ca totul se face cu multa, multa migala. Important e sa mergi cu inima deschisa, pregatita pentru o exeprienta super, un rezultat care sa uimeasca pe toata lumea. Si apropo de ceilalti din jur: absolut toti cunoscutii care m-au vazut "dupa", au zis ca este cea mai tare schimbare la care puteam sa recurg.

In consecinta, pentru cine doreste sa incerce, mergeti cu sufletul deschis, acolo veti gasi si sfaturile, si produsele, si profesionistii. Sa nu va insele tineretea lor, ceea ce fac acolo nu este o meserie, este arta, iar fiecare clienta este stapana lor pentru cateva ore.

Sper ca nu v-am plictisit. Incerc sa pun un link cu o poza de anul trecut, cam la a treia zi, de cand fusesem la salon. Poate nu e cea mai reprezentativa, pentru ca depinde si cum pica lumina in foto, cert e ca voi continua sa merg la CC.

http://picasaweb.google.com/cristina.arcan/Me/photo?authkey=OcOCwcB52zo#5234990403749747042

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ligeea spune:

eu sunt fan la Centrul Di Donna -pe Calea Dorobantilor , pe langa ASE. E un salon cu produse kerastase si loreal , m-am coafat la ei de ocazie -si cu coc si pe par lung , m-am si vopsit , sunt buni
Ca orice lucru bun sunt si scumpi-un vopsit , suvite , coafat , etc cca 450 lei , un coafat cca 12-140 , coc 250 .
ca nume -Claudiu pentru coafuri moderne , Mihai pt. cocuri sau coafuri montate .
Au si salon de cosmetica cu produse La prairie , un tratament e de la 180 la 350 lei
ca spaga cca 20 lei la coafat , 30 la vopsit si coafat , 20 la tratament
Vin tot felul de figuri mondene-Luminita Anghel, Anna Lesko, si neveste de ministrii , etc dar personalul e la fel de atent cu toata lumea-eu am intrat pur si simplu de pe strada , nu m-a trimis nimeni .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Citat:
citat din mesajul lui Carrye

http://picasaweb.google.ro/boterson/Par?authkey=5Pym8Q7TdS8
Cand m-am dus prima data la Cristi aveam culoarea parului din prima poza. Apoi am pus poze in ordine, asa cum mi-a schimbat culoarea parului pe parcurs. Saptamana trecuta m-a tuns, nu mai am parul asa lung, mi-a taiat toate varfurile ca erau deteriorate, si il am mai deschis la culoare, insa nu am poze.
Sper ca ti-am satisfacut curiozitatile, Val.








Ai o culoare superba, si o tunsoare la fel.

Crinuta si Rayan









Fara Dumnezeu nimic nu e.
http://www.jnsr.be/ro.htm

Mergi la inceput