Fetelor, cum sa procedez?

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns J G spune:

Crisseis cred ca e mai util ca pentru o perioada de timp sa luati distanta, sa nu va sunati. Dupa ce se estompeaza durerea, resentimentele, poate veti putea deveni prieteni.

J si Carlita Carliontz (05.02.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns A_Iulia spune:

Crisseis, teoretic e foarte buna ideea de a ramane prieteni, insa din pacate nu o vad aplicabila in cazul tau. Iti faci zeci de mii de scenarii legate de el,daca sa-l suni, ce sa faci...probabil in afara de "iubire" (daca asa zici ca simti) s-a adunat si ceva orgoliu (involuntar) ca nu primesti de la el inapoi ceea ce oferi.

Eu zic ca cel mai bine ar fi sa-i explici ca ai nevoie de putin timp pentru tine sa te hotarasti ce vrei sa faci in legatura cu el (daca mergeti mai departe sau nu, daca ramaneti prieteni sau nu) si termen de cel putin 6 luni opreste total contactul cu el. Incearca sa ti-l scoti din minte. Lumea e plina de barbati care merita cu adevarat atentie, important este sa deschizi ochii sa-i vezi.

Adina + Olivia Karla 04.03.2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alma spune:

Nu poti ramane prieten cu un om pe care il iubesti, iar faptul ca tu il cauti si ii doresti prezenta iti face rau. Gandeste-te bine si ia o hotarare in ceea ce va priveste! Mai poti fi cu el o perioada, insa fara sa te gandesti la implicatii de viitor, uneori simti nevoia sa iubesti si sa fii iubita si asta nu presupune neaparat casatorie sau relatie pana la capat. Daca nu poti, e mai bine sa iei distanta, te ajuta si faptul ca nu sunteti in acelasi oras. Stiu ca e greu...

Mergi la inceput