***** Mamici de Mai - Iunie 2007***** (31)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns IULIABRAILA spune:

andrada, m-ai bagat la idei cu :"baietelul nostru tot baietel a ramas". adica si dupa echo morfo la 24 de sapt tot mai este vreo indoiala? ca la noi dr a zis si aratat ferm: iote alea, alea....si a incercuit pe echo, cind ma uit la inregistrare imi sare in ochi din prima.
si este medic super bun.
valeu, parca i-as vedea moaca lu' sotulica, daca la urmatoarea echo, ii zice altceva...nu de alta, da inca nu se poate obisnui cu ideea CA ESTE BAIAT, abia se obisnuise cu chestia ca este fata....
IULIA

24+ cu bebe FLORIN MARIO

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andradap spune:

Iuliabraila... 1,374...atata are ... Dar poate fi eroarea aia de 100-150 de grame +/- ... poate de fapt are doar 1,2 Kg

Nu ma speriati voi asa usor... Am adoptat pana la urma (in urma acestor masuratori!!! ) epidurala...dar NU renunt la nasterea naturala!!!

www.youtube.com/watch?v=a7DNziZantk" target="_blank"> EU si TATI de Antonio

BEBE
Andrada 28+ cu Antonio

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andradap spune:

Iuliabraila, ultima eco facuta de mine, fusese pe 29 dec. la POP...adik atunci cand aveam 20 de spat. si 5 zile... Si de-atunci pana ieri... nu am mai facut nici-una... Eu sunt convinsa ca din fata in baiat se mai schimba , dar daca a apucat sa-ti zica BAIAT.. asa ramane!!!

www.youtube.com/watch?v=a7DNziZantk" target="_blank"> EU si TATI de Antonio

BEBE
Andrada 28+ cu Antonio

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IULIABRAILA spune:

apropo, tot de greutate, la echo l-am intrebat pe dr daca va fi mare al meu....greu de estimat la 24 sapt, asa ca imi spune: iote io, am avut 4,6 kg, si am 1,65, maica-mea zicea ca o sa fiu"mare", na.
io ii zic: domnu dr, asta nu ma sperie, al meu, adica 1,73, dar 70 de kg a avut 5 kg. nu ma sperie ce o sa fie dupa...pe mine ma sperie cu caratu...burtii....offff !!!!!! si cu dormitu ! si cu intorsu!
vai viata mea.....pina la epidurala Andrada, mai este.....
ASTA IN GLUMA NORMAL, NU ESTE DE SPERIAT....
IULIA

24+ cu bebe FLORIN MARIO

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andradap spune:

Oricum... eu am din dec. programarea la Dr. Pop pe 1 martie... I-am zis si doctoritei si a zis ca foarte bine.. si sa-mi faca si Doppler sa vedem si IR-urile ()cum mai sunt... Deci cat de curand il vad din nou... pe Antonio, nu pe Dr. !!!

www.youtube.com/watch?v=a7DNziZantk" target="_blank"> EU si TATI de Antonio

BEBE
Andrada 28+ cu Antonio

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sobi spune:

buna fetele!

mamicile noi, bine ati venit! sa ne scrieti mai multe despre voi...

legat de nume, pe micul shobi o sa-l cheme Vlad. cam simplut dupa gustul meu, insa sotul a tot insistat.

eu ma duc sa-mi pregatesc o salata verde cu rosii, o sa monopolizez toata bucataria la servici... asta e.

pup fetele!

Andreea 22+

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andradap spune:

Iulia... al meu are si femurul lung... deci sigur o sa semene cu sotul..... Hai sa ba zic cat am cantarit si ce lungime am avut la anstere eu si sotul:

EU: 3.250 gr, 50 cm... o piticanie Si acum am 1,62 m

SOTUL: 3.950 gr, 56 cm... OM in toata firea! Si acum are 1,86 m

www.youtube.com/watch?v=a7DNziZantk" target="_blank"> EU si TATI de Antonio

BEBE
Andrada 28+ cu Antonio

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dideip spune:

Buna gravidutele, ce mai faceti?
Am intrat acum fara sa citesc celelalte pagini din capitolul trecut dar promit ca dupa ce scriu acest mesaj le citesc
Am fost la medic si bebeul meu este bine in ciuda faptului ca mami este cam nevricoasa el isi vede de treaba lui.
Andrada fii draguta si uite-te si pe datele mele care sunt:
Craniul la sanul stang(ce inteleg din ce a scris doctora )
DBP-72(28S+6Z)
CC-260,7(28S+2Z)
CA-254(29S+4Z)
FL-54,8(29S)
BLF???-144
LA normal
Placenta grII
G=1417
Cam asta sunt datele scrise de Doctora mea.


Paula29+


poze

poze bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IULIABRAILA spune:

si cu sexul apropo:
varul meu, la primul copil , fericit nevoie mare....va avea baiat, dupa echo 1, echo 2, echo n, la internare in maternitate, inainte de cezariana....
sta pe hol, naste nevasta, iese dr: aveti o fetita super. var-miu- domnu...io am baiat. nu domle, este fata! nu domle, este baiat !
cestii...pina la urma: "MI-ATI INCURCAT COPILUUUUU!!!!!!!"
noroc ca fusese singura cezariana in ziua aia, altfel nu ar fi crezut niciodata.
ce vrei, mai sper si io....
IULIA

24+ cu bebe FLORIN MARIO

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IULIABRAILA spune:

eu aveam placenta de 2,05 cm. ce grad este asta, ca nu a scris si nici nu a zis nik ?
IULIA

24+ cu bebe FLORIN MARIO

Mergi la inceput