mamici, ce simptome de sarcina ati avut?

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tzuc spune:

eu am facut doua teste, unul Dr Sigur in a 6 a zi de intarziere si au aparut imedita liniutele, instantaneu si al doilea test Sure check in a 7 a zi si la fel au iesit liniutele...

Simptome...balonari, burta tare, arsuri in piet, dureri de sani, pofta de lamaie...

sa vi se indeplineasca dorintele
Graviduta 5+

"Fiecare om se afla in inchisoarea sa, dar fiecare poate obtine dreptul de a se elibera. Sa nu te opresti niciodata sa te zbati" Buddha

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fify spune:

Karligutza, ce poveste frumoasa.
TZUC..se pare ca esti la inceput de drum. Pai iti doresc o sarcina usoara., un bebe miscaret...si sanatate.
MIRELA, cam aceleasi simtome sunt prezente si la mine. Acum ...nu stiu ce am, dar ma doare capul...si simt o usoara stare de rau.Spre sa fie cu ochisori.
MAI VREAU POVESTI, HAI IUBITELE MELE ...SPUNETI-NE CUM ATI DESCOPERIT O VIATA IN PANTECELE VOASTRE.vA ASTEPT CU NERABDARE NARATIUNILE.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kay spune:

fify, din momentul in care nu am avut menstruatie am stiut ca sunt ! nu ne asteptam sa se intample asa ceva, dar de atunci am stiut ! parca stiam ca un mic ingeras e in mine si creste cu o viteza uimitoare ! si de la 9 saptamani am stiut ca o sa fie fetita, si asa a fost ! simptome imi amintesc doar ca n-am putut sa mananc nici macar o felie de pizza la o petrecere... m-am umflat imediat si eram si balonata... test n-am facut deact la 2 sapt de intarziere si doar ca sa-mi confirme ceea ce stiam deja ! si sper sa fie asa cum vrei tu !

oana22 cuSonia
mami,tati si Sosonica

rosioara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RAMONELLA spune:

Fify,ai facut test?????
Pe mine a inceput sa ma deranjeze fumul de tigara.


http://photos.yahoo.com/ramon_ramonel
Ramonel3+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tanima_i2002 spune:

Ramonella, se calculeaza de la data ultimei menstruatii. Deci nu ai 3 sapt, ai probabil 5.

Mamica lui Rares (15 oct 2006)
poze
Botez

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RAMONELLA spune:

Tanima ultima menstruatie am avut-o in 28 ianuarie.Ciclul meu era de 24 de zile.Dupa calculele mele am 3 saptamani si 3 zile.Ce mari suntem.

http://photos.yahoo.com/ramon_ramonel
Ramonel3+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alealecs spune:

Fify, nu mai sta! fa un test! mie mi-a iesit pozitiv cu 3 zile inainte de CM...hai bafta!!!
Papushicata, la fel si tie! nu mai sta pe ganduri si inearca un test...cine stie...poate e cu burtica.
Succes!
Simptomele mele au fost f aiurea (si inca mai sunt)...am mai scris eu de ele pe aici: sani tensionati, durerori, scurgeri, urinari dese dar pana acum atat. se pare ca urmeaza restul mai incolo....uf!
Oricum, pe langa toate astea, sa stiti ca eu am simtit ca sunt cu bebe...data trecuta in schimb cand a fost extrauterina, am simtit de la inceput ca nu e ok.
bafta fetelor...sa ne batem in burtici!!
Alexandra 4+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns numeioana spune:

Fetelor, ce inseamna durere de ovare in Z4 DPO, in Z16 a CM? Si azi ma doare putin burta... Ati avut asa ceva?


bebe?!



Ioana, cea mai optimista aspiranta

Mergi cu incredere in directia visurilor tale. Traieste viata pe care ti-ai imaginat-o.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fify spune:

Fetelor...nu am reusit sa fac test. Am fost f. grabita dimineata, adica m-am trezit si tzushti la baie.Am uitat de test. Sper sa nu uit maine dimineata. Dupa calculele mele ar trebui maine sau cel tarziu poimaine.Poate e concludent, ca nu vreau sa fie prea devreme. Pup fetele frumoasele si dragutele.Sarcini usoare si sa fiti sanatoase. Iubitele mele, dar nu vreti sa ma agatati in drum spre lista voastra de gravidoase?
NUMEIOANA,eu stiu ca la ovulatie ovarele inteapa. Acum ...nu stiu de ce te dor, ca dupa cum ai spus esti in z16? Sau esti dupa 4 zile de la ovulatie? Poate -ti vor raspunde fetele mai experimentate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fify spune:

aaaaaaaaaa, m-am grabit si am uitat sa va intreb esentialul.Am acum un test barza, caci de asta mi-a luat sotul. Eu nu de asta mi-as fi cumparat, dar...fie. Daca nu sunt multumita de rezultat , ce-mi recomandati sa-mi cumpar in afara de sure check sau mai este unul parca clear blue?Pe astea le iau daca unul din astea ieftine arata pozitiv.

Mergi la inceput