Copilul meu, grav bolnav

Raspunsuri - Pagina 28

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns misulescum spune:

Draga Ingres daca mai ai putere ,si trebuie sa ai ,roaga-te la Dumnezeu
neincetat ,El nu te va lasa prada deznadejdii ,e alaturi de voi ,
si va va ajuta,sunt convinsa.
Orice ar s-ar intampla in lumea asta mare ,legatura dintre tine si Mihaita ,nu va fi rupta de nimeni ,acolo unde vei pasi tu va pasi si
el ,inima ta va bate si pt.puiul tau care nu mai este.
As vrea sa fiu langa tine sa te imbarbatez ,sa te sustin ,ca stiu ca durerea e imensa .
Suntem cu sufletul langa tine ,sa te ajutam.

Doamne ai grija de Mihaita ,acolo unde e!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina023 spune:

Draga Ingres,

De cate ori citesc aici plang. Durerea ta ajunge si la noi si incerc sa ma gandesc ce ar putea sa te ajute. Ce cuvinte te-ar mangaia putin in momentele astea. Si cred ca ar trebui sa te gandesti la cat de mult te iubea Mihaita. In mod sigur el nu ar fi vrut ca tu sa suferi atat. Incerca sa-ti amintesti asta.

Ma gandesc...cred ca ti-ar usura putin durerea si daca ai povesti despre Mihaita. Cum era el cand era mic, ce boacane facea, ce "vorbe de duh" a spus cand inca nu vorbea bine, poate daca ne-ai povesti despre el ar fi ca si cum ai fi iar putin langa el. Daca gresesc si asta ti-ar face mai mult rau...te rog sa ma ierti.

Dumnezeu sa-l odihneasca pe Mihaita!

Alina 9+ si Luca nazdravanul (14 Feb 2003)

poze Luca nazdravan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hcclara spune:

draga Ingres,

ma gandesc des la tine, la suferinta prin care treceti...si eu sunt de parerea alinei , sa vii si sa stam de vorba, sa nu te inchizi in tine, vino si povesteste-ne despre mihai asa cum era el,... nu vreau sa te intristez si mai tare, imi dau seama cat e de dureros, suntem aici toate sa te ascultam si sa plangem impreuna...
te imbratisez cu drag, claudia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingres spune:

Va multumesc frumos...
Imi amintesc cu placere cu cata dragoste l-am crescut pe Mihai, cum de la maternitate m-am dus direct acasa(locuiam pe atunci in Turceni, la bloc, in apropierea parintilor mei), cum mi-l scaldam singura si cum dormeam cu cartea "Mama si copilul" sub perna...
Pentru ca imi era asa de drag, ii ziceam "dulceata".
Primul cuvant pe care l-a spus Mihai, parca il vad... era in bratele tatalui meu, era bolnavior, avea febra,era imbracat cu o salopeta matlasata si o caciulita bleu cu fular, iar tata iesise cu el la poarta sa ma intampine(nu mai tin minte unde fusesem plecata) si cum m-a vazut, a intins manutele catre mine si mi-a zis:"doceato"...
Asta a fost primul lui cuvant...am fost atat de fericita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingres spune:

Astazi cred ca am plans mai mult decat in oricare zi...l-am sunat pe Dragos Argesanu, sigur l-ati citit sau poate chiar il cunoasteti :
"Are 37 de ani, multe fire albe si un temperament dificil ...de catalogat. Atipic, chiar si pentru un paranormal. S-a născut pe 8 decembrie 1968 la Belgrad. “Tata a lucrat în Serviciul de Informatii, mama a fost contabilă si activistă de partid”. Absolvent al Facultătii de Medicină, Universitatea Vasile Goldis – Arad. Maestru Reiki in mai multe sisteme. Pasionat de artele martiale, box, diverse domenii neconventionale si in general de lupte - indiferent ca-s pe taram material ori spiritual."
Am copiat aceasta descriere...noi, dupa ce-am aflat diagnosticul lui Mihai si dupa ce doctorii dupa a doua operatie nu ne-au mai dat nici o sansa, am incercat aproape orice...reiki, clarvazatori...si desigur era pomenit in multe manastiri din tara, acolo unde auzeam, acolo fugeam...
Si l-am sunat astazi pentru ca il cunostea foarte bine pe Mihai si il si indragea, l-am sunat sa imi spuna, de ce a trebuit sa moara copilul meu??????????
Mi-a spus ca asa si-a ales el ca spirit...pentru a evolua...si ca mereu va fi o punte de legatura intre noi, pentru ca ne-am iubit foarte mult...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tzuni spune:

ingres, citesc tot ce scrii!

_
Tzuni mic si drag si scump si grasunel si... pisicos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreeaben spune:

Draga Ingres,e nemasurata durerea ta, stiu foarte bine!inteleg bine ce simti pt ca si eu am suferit piederea asta,desi la mine nu au fost decat zile de viata nu ani alaturi de copilasul meu.la ineput simteam o groaza mare de a iesi in lume nu puteam sa ma uita la oameni de parca as fi facut ceva rau,uram tot ce ma inconjura ,desi ai mei incercau sa ma ajute cum puteau.incet,incet,dupa mult timp am inceput sa realizez ca viata mea TREBUIE sa mearga mai departe pt ca NU AM DE ALES.iti sun asta pt ca stiu ce greu ti-e.dar incet incet va deveni o povara mai putin dureroasa si nu acum ,la inceput,ci dupa muuult timp!un sg lucru trebuie sa te mobilizeze cand nu mai poti:fiica ta si sotul care te au pe tine stalpul familiei,si care asteapta de la tine putere,desi e greu sa le arati asta,incerca.Mihai ar fi vrut sa fii tare si sa ai grija de ei in continuare si sa nu plangi!

te imbratisez cu drag si iti dau din puterea mea sa mergi mai departe!!!

Andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariarusu spune:

ingress mi ai salteaua pe care i-ai luat-o lui mihai?
daca da sa sti ca am citit la umanitare ca un baiat marian (-subiectul lui e la prima pagina de la umanitare , puteti intra sa cititi si voi -) ar avea nevoie de o astfel de saltea , nu vreau sa te superi pe mine ca am indraznit sa te intreb , dar daca vrei sa i-o dai , am sa vorbesc cu fetele sa ti-o platim , facem cumva sa iti trimitem banii....ok?


ce ziceti fetelor ne mobilizam ?
astept raspunsul vostru si va pup

ingress te rog nu mai plange imi fringi inima

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingres spune:

Salteaua pe care eu am primit-o din Italia a avut 8 taieturi pe care sotul meu le-a lipit si salteaua este folosibila.
Daca o doreste asa, eu i-o dau cu draga inima, si desigur nu trebuie sa-mi dati nimic pentru ea.
Sa imi trimita adresa si eu o expediez.
Mihai din pacate a folosit-o foarte putin...

Dragele mele, va rog sa imi spuneti daca stiti de unde vin visele?????
Pana acum l-am visat pe Mihai de 3 ori:
-in prima noapte am visat ca eram intr-o incapere cu cineva, si deodata filele dintr-o carte au inceput sa se "frunzareasca"...si cartea se misca pe masa...persoana respectiva s-a speriat si a fugit, dar eu am ramas si am zis, Doamne, asta e Mihai...
- a doua noapte l-am visat cu mama, il ducea mama in spate si urcau un deal in Vulcan unde am locuit eu cu parintii mei pana la vreo 10 ani si eu am vorbit doar cu mama...
-iar azi noapte l-am visat atat de fericit, alerga si se juca cu fetite, iar mie imi era frica sa nu cada...

Ieri plangeam si m-am rugat si am zis, Doamne, macar de-as stii ca e bine...Mihai, macar de-as stii ca esti bine, mama...
Si azi noapte l-am visat asa frumos...

Imi este foarte greu, dar desigur...intre noi va fi mereu o punte de legatura.
Te iubesc, puiul mamii...
Va rog sa ma iertati...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Criss75 spune:

quote:
Originally posted by ingres

Va rog sa ma iertati...




Pentru ce sa te iertam Ingres? Iti intelegem durerea si incercam sa fim alaturi de tine.

Mergi la inceput