Copilul meu, grav bolnav

Raspunsuri - Pagina 25

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ingres spune:

Dragele mele, asa cum v-am spus, vineri dimineata la ora 6.00, Mihai a plecat impreuna cu sotul si fratale meu la Timisoara. La ora 12.30 s-au prezentat la centrul medical de care va vorbeam, iar la ora 12.45, Mihai a decedat in timpul investigatiilor prin biorezonanta.
Eu asteptam cu sufletul la gura vesti...in seara dinaintea plecarii am colindat prin toata Craiova dupa hainute din bumbac si deschise in fata pana jos, intrucat il imbracam cu mare greutate cu altceva, iar in casa il tineam mai mult in pijamale. Cu mare greutate am gasit ceva adecvat in Real, i le-am cumparat si m-am indreptat cu mare dragoste spre Mihai la tara, undeva la 50 km de Craiova.
Alta data cand ii cumparam hainute se bucura foarte mult, pentru ca intotdeauna m-am straduit sa ii cumpar lucrusoare frumoase care sa-l bucure...
Am ajuns la tara pe la ora 21.00, am intrat in camera la Mihai si era cu ochisorii deschisi, si parca avea un zambet pe fata... L-am pupat pe obrajori si am inceput sa vorbesc cu el...nu a reactionat nicicum, i-am spus ca i-am cumparat haine frumoase, ca urmeaza sa plece la Timisoara si ca sigur aceasta este sansa noastra...
In putin timp a adormit si eu am ramas cu inima franta si neputincioasa langa el...
Aceasta este ultima mea imagine cu iubitul meu baiat...
A doua zi, eu asteptam vesti...la ora 12.45 telefonul a sunat si sotul meu disperat ma anunta ca Mihai a decedat.
Eram pe strada...tocmai iesisem sa imi cumpar un covrig, cand am auzit... am inceput sa plang in hohote si am facut cale intoarsa...
Dragele mele, eu am sperat , am sperat ca o nebuna, pana in ultima secunda...Nu am fost de acord nici sa il imbalsameze, nimeni nu intelegea de ce...le-am spus doar atat: "nu vreau!"
Dar eu am sperat, am sperat, am sperat...am sperat ca e moarte clinica si Mihai isi va reveni in ultima secunda...
Dar...din pacate...ieri mi-am inmormantat baiatul langa mama mea...
I-am pierdut pe amandoi...
Sambata dimineata am gasit in cutia postala o felicitare venita din Irlanda, de unde a fost Mihai anul trecut in tabara...Am fotografiat-o si o puteti vedea si dvs in album.
Am inlemnit de durere si eu si sotul meu, felicitarea venise sa-i ureze "La multi ani!"
Simt o durere fara de sfarsit...il iubeam enorm, il divinizam...cand era prin clasa a VI-a eu aveam munca de teren si puteam sa mai fug in pauze pe la el la scoala. Cand venea acasa imi spunea:"mami, eu stiu cand tu vii la mine la scoala...", "de unde stii Mihai?", "simt, cum ma uit pe geam, cum te vad venind..."
Doamne l-am iubit atat de mult incat simt cum ma topesc de durere...
Sambata l-am tinut in Craiova, au venit fostii colegi cu d.na diriginta, care il pupa intruna si nu se mai oprea din plans, copii la fel...vecinii, prietenii...apoi sambata seara l-am luat pentru totdeauna din "casa lui a primitoare" cum ii placea sa spuna si l-am dus la Turceni,in casa parintilor mei, unde Mihai toata copilaria lui si-a petrecut-o aici intrucat aici am locuit pana la 12 ani ai lui Mihai.
A venit lume foarte multa...
A fost jale mare...
L-am rugatpe Mihai sa vina sa ma ia si pe mine... sa fim din nou impreuna...
Nu pot trai fara el, nu pot...mi-e asa de dor de el incat ma sufoc...
Am sa va pun in album si ultima fotografie pe care i-am facut-o lui Mihai...
Va rog, rugati-va pentru sufletul lui Mihai...
Va multumesc din suflet pentru toate mesajele...va multumesc, dar va rog sa ma credeti ca nu pot trai fara Mihai, Doamne, nu pot,,,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingres spune:

Imi pare rau, si felicitarea si fotografia, sunt mai mari de 100 de bytes, daca ma puteti invata altfel sa le postez, astept...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nora spune:

Dumnezeu sa-l odihneasca-n pace!

Imi pare rau de tot si ma rog sa-ti dea Dumnezeu putere sa mergi mai departe...

Mama a fost operata pe 24 aprilie de glioblastom (tot tumora cerebrala de grad mare) si doctorii i-au mai dat 1 an de viata. Si eu sufar mult, dar suferinta ta trebuie sa fie nesfarsita... Dumnezeu sa aiba grija de tine, de sotul tau.

Noracu Andrei (20aprilie'99) si Victor (12iulie'01)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

ingres, , ti-am trimis pm... incearca sa-ti faci cont pe www.webshots.com sau pe-un site asemanator

tzucurei de tzucurei 1, 2, 3,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina023 spune:

Ingres, stiu ca durerea ta este sfasietoare si nu pot decat sa-mi iunchipui prin ce treci. Ma rog la Dumnezeu pentru sufletul puiului tau, Mihaita si ma rog si pentru linistea ta.

Ingres, iti suntem alaturi si te rugam din suflet vorbeste cu noi, da-ne sa-ti purtam si noi o mica parte din durere. Trebuie sa traiesti! Din cate am inteles mai ai un copilas. Si ea are nevoie de tine.

Ma poti contacta pe PM pentru orice ajutor. Nu sunteti singuri!

Alina 8+ si Luca nazdravanul (14 Feb 2003)

poze Luca nazdravan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Criss75 spune:

Draga Ingres, suntem alaturi de tine .
Nici nu stiu ce cuvinte de consolare as putea sa-ti scriu, sunt sigura ca durerea ta e atat de mare incat nimic din ce am spune sau am scrie noi nu o poate alina.
Suntem cu sufletul langa tine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hcclara spune:

Draga Ingres, de vineri de cand am aflat, parca mi s-a rupt sufletul, stiu ce simti pentru ca si eu sunt mama si te inteleg perfect.
Gandeste-te ca Mihaita e bine acolo sus, e fericit si odata o sa va intalniti si o sa fiti iar impreuna, iar atunci nu vor mai exista nici lacrimi, nici dureri...
Ai grija de tine, de fetita si sotul tau, iar pe Mihai nu-l vom uita niciodata...plang alaturi de voi si sper ca d-zeu sa va intareasca si sa va dea putere.
te imbratisez cu drag, claudia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingres spune:

http://community.webshots.com/user/ingres10
am creat aici un mic album, daca functioneaza, voi mai pune fotogafii.
multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariana75 spune:

Of, draga Ingres.... sunt fara cuvinte :(
Aveti grija de voi, ce pot sa spun mai mult... nu-mi gasesc cuvintele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina023 spune:

Draga Ingres, albumul functioneaza.



Alina 8+ si Luca nazdravanul (14 Feb 2003)

poze Luca nazdravan

Mergi la inceput