Copilul meu, grav bolnav

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns newbaby spune:

Revin cu un nou mesaj. MI-am adus aminte de o doamna din Brasov care face analize cu nu stiu ce aparat si care da tratamente naturiste specific pentru tipul de problema al fiecaruia. O prietena de a mea s-a vindecat de un inceput de cancer cervicl in cateva luni, urmand tratamentul ei. Ce mi-a inspirat incredere cand am auzit de ea, a fost faptul ca nu recomanda produse de marca, scumpe, pe care sa le vanda, eventual, chiar ea, ci unele pe care le poti achizitiona din farmacie sau, in fine din surse pe care le gaseste pacientul.

Ganduri bune!

quote:
Initial creeata de ingres

Buna seara, am un baiat, impineste in mai 16 ani.De doi ani ne confruntam cu o boala crunta. A fost diagnostica cu neuroblastom,PNET. L-am operat de doua ori pe creier, dar fara rezultat. tumora a recidivat si a treia oara. Am facut initial raze, apoi luna de luna citostatice. De doua luni de zile, starea lui s-a agravat teribil. Aproape ca nu-l mai recunosti, a slabit teribil, vomita, nu mai mananca, iar medicii considera ca boala se infiltreaza.
Va rog, cei care ati auzit de ceva, de cineva, care m-ar putea ajuta, sunt dispusa sa incerc orice. Daca cunoasteti cazuri care s-au rezolvat in strainatate, cu orice sfat mi-ati putea fi de folos, va rog, nu ezitati.
Va scrie, o mama sfisiata de durere. Il iubesc enorm, e tot ce am mai sfant pe acest Pamant.
Va rog, ajutati-ma!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcrmiki spune:

Ingres, cum mai sunteti? Cum se simte Mihai?


Un cuvant plin de iubire pretuieste atat de mult si totusi el costa atat de putin." N. Iorga
http://community.webshots.com/user/mcrmiki
Miha&Sorin&Bogdan(24.12.2000)&Vlad(17.11.2003)&Alexandru(29.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingres spune:

Va multumesc tuturor.
Am fost la el sambata si duminica, abia am asteptat sa-l vad.
Nu se simte bine, nu se mai poate nici macar ridica sau intoarce in pat. Abia articuleaza cuvintele, atat de mult se straduia sa zambeasca, cu toate ca sufera enorm pentru ca e constient de tot.
A inceput totusi sa manance un pic mai bine, de maine vor incepe o noua serie de iradieri pentru ca are metastaza in apropierea bulbului rahidian.
Suntem distrusi. Eu plang intruna. Mi-a zis: mami, sa nu ma lasi sa mor, eu sunt singura fiinta de pe Pamantul acesta care te iubeste cu adevarat...te rog, mami...
Va rog sa va rugati toate in continuare pentru Mihai, poate totusi...
va multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_alinus spune:

Ingres de cand ti-am citit postarea nu mai am liniste, ma tot gandesc in ce situatie disperata pot fi unii parinti si copii bolnavi asa ca voi! Urmaresc mereu sa vad cine ce iti mai zice, ce sfaturi ti se dau, si astept si sa vad ce ne mai zici tu, cum se simte Mihai.
Ma rog sa iesiti cu bine din acest impas!Fii luptatoare mami pt puiul tau!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Antoanela23 spune:

Ingres, multa sanatate lui Mihai.
Nu-ti pot raspunde la intrebari, dar sper din tot sufletul ca se va face bine.
La capitolul de Ajutor Umanitar, la subiectul de mai jos, sunt cateva link-uri catre spitale pt copii pe ambele pagini:

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=94688&whichpage=1

Inca o data, multa sanatate lui Mihai si multa putere si tarie pentru voi,


Anto 19 siVictor (8 octombrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariel_7000 spune:

ingres, incearca sa ajungi cumva (stiu ca se poate numai cu recomandare) la dr. Bujor Laurentiu, de la Spitalul Fundeni,din Bucuresti. dansul face interventii si pe creier cu un aparat de ultima generatie, care se numeste LINAC. este o interventie pe baza de raze gamma. fratele meu a facut o astfel de interventie la el, acum 2 ani. a ajuns la acest medic pe baza recomandarii doctorului Vadim de la Spitalul de Urgenta Floreasca. multa sanatate! Dumnezeu sa-l ajute!

alina si alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns goldi spune:

Ingres, multa sanatate puiului tau.
Dumnezeu sa va aiba in paza!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Iti doresc multa putere si multa sanatate puiului tau.
Nicoleta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns didadi spune:

Ingeras,Dzeu sa fie alaturi de tine si de baiatul tau.M_a impresionat tare mult povestea ta.Imi pare foarte rau.Nu pot sa te ajut decat sa ma rog la Dzeu alaturi de tine,sa-l tina in viata
Hai sa ne rugam mai multi pt ca cu siguranta Dzeu o sa ne auda.O facem pt un suflet tanar si nevinovat cu care viata e prea dura.
Sunt alaturi de tine Ingeras
Vreau vesti!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingres spune:

Va multumesc din inima pentru toate rugaciunile dvs.si pentru toate cuvintele de suflet.
Deocamdata Mihai este in aceeasi stare, dar a inceput sa manance un pic mai bine. Abia luni vor incepe iradierea. Vineri noaptea plec la el si va voi tine la curent.
Va rog, rugati-va toate pentru Mihai!
Va multumesc din inima!

Mergi la inceput