Copilul meu, grav bolnav

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Tzuni spune:

Ingres draga , traditia romaneasca spune ca acum de Paste si in toata Saptamana Luminata se deschid portile Cerului si Dumnezeu ne implineste dorintele daca ne rugam. O sa ma rog si eu pt Mihai al tau! Ai vazut ca te aude? Dragul de el.... Sa-i vorbesti mereu!

Ai grija si de tine, ingres! Sa mananci, sa prinzi puteri!


_
Tzuni mic si drag si scump si grasunel si... pisicos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marcellinna spune:

Ingres, am sa ma rog si eu pt baiatul tau.Sunt alaturi de tine.


Am sa culeg si eu informatii ce poate te vor ajuta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tzuni spune:

Ingres, ce vesti mai ai? Cum se simte Mihai?

_
Tzuni mic si drag si scump si grasunel si... pisicos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

Ingres- sper ca se va intampla o minune cu Mihai, dc nu cumva Sarbatorile Pacale au facut deja asta si mai sper ca va exista vreun tratament curand. Cum se mai simte dupa transfuzie, tu cum esti?
Multa sanatate si ne rugam sa fie bine!

Denisa
Denisa 26+ w si'de Emma Andreea (17 Ian.2006)

Emma Andreea
Zambeste, si maine e o zi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingres spune:

Hristos a inviat!
Nu am mai scris pentru ca am fost destul de speriata cu starea lui Mihai, a avut cateva zile mai proaste, a fost agitat, ne-am temut ca va face convulsii, dar am descoperit c-a inceput sa faca escare. Imi trebuie urgent o saltea antiescara.
Am gasit aceste informatii pe un site:
- saltea antiescara de prevenire si tratament a escarelor pana la grad III
- sistem de circulatie a aerului avand un sistem de presiune variabila cu camere de aer din poliuretan de calitate - statice in zona capului previne/trateaza escara prin echilibrarea presiunii aerului pe zone de escara
- noua celule suplimentare perforate cu laser realizeaza un climat de mediu pentru piele
- functie de crestere a circulatiei tegumentare
- folosind o saltea antiescara, presiunea asupra pielii scade de la 32 mmHg (moment in care capilarele sunt strivite si apare escara) la pana la 17 mmHg ( in functie de tipul saltelei ) ,fapt care permite sangelui sa circule mai bine si nu mai apar necroze.
- husa antialergica Soft-Care-TexTM : impermeabila, lasa pielea sa respire ; dotata cu fermoar care previne alunecarea sau sifonarea
- sistem silentios si economicos al unitatii de control al aerului ; acesta este dotat cu manere pentru a putea fi fixat de orice tip de margine de pat
- siguranta in conexiunea la priza
- suporta pana la 195 kg in functie de tipul saltelei si se ajusteaza automat in functie de miscarile corpului
- semnalizator luminos pentru starea de fapt a saltelei, alerta luminoasa la scaderea presiunii , dar nu am avut cum sa ii contactez fiind zilele de sarbatoare.
Daca cumva printre dvs sunt persoane care m-ar putea sfatui in privinta acestei saltele, daca este intradevar ceea ce imi trebuie sau exista si mai specializate?
As vrea sa cumpar cea mai buna saltea.
Azi Mihai a fost mai comunicativ, i-am spus ca de obicei ca-l iubesc enorm, a ridicat din sprancene a mirare, l-am intrebat daca si el ma mai iubeste(pentru ca nu exista telefon pe care Mihai mi-l dadea atunci cand nu eram impreuna, ca el sa nu imi spuna:" mami, te iubesc", si-a inchis din ochisori in semn de DA.
Am fost foarte fericita, pentru ca de cateva zile Mihai nu mai comunica si doar plangea...
Ii curgeau lacrimile din ochisori si eu nu stiam nici macar daca il doare ceva...
Va multumesc tuturor, va doresc tot ce este mai bun, si va rog, nu-l uitati pe Mihai din rugaciunile dvs.
Va multumesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maru spune:

Draga Ingres,
Am vazut ca nimeni nu a raspuns, asa ca am hotarat sa iti scriu eu, doar sa te incurajez....
Nu stiu nimic despre saltele, imi pare rau...
Pupici tie si lui Mihai, ne rugam pentru el, in fiecare seara la culcare!

Doamne'ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tzuni spune:

Ingres, la un subiect despre escare aici, pe DC, fetele recomandau salteaua asta:

http://www.ortopedica.ro/magazin/produs.php?pk_produs=124

Sanatate lui Mihai!

_
Tzuni mic si drag si scump si grasunel si... pisicos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingres spune:

multumesc Tzuni, am intrat pe site-ul recomandat de tine, cred ca imi trebuie ceva mai performant,Mihai e foarte slab, si nu il pot tine deloc pe spate si suntem oblibati sa-l tinem doar pe partile laterale. Cu tot efortul depus,il intoarcem din 20 in 20 min, nu putem evita comprimarea tesutului, ii este afectata si circulatia periferica, a inceput sa faca edeme la maini, medicul de familie nu se baga, "pentru ca il depaseste", oncologul a plecat in concediu si nu e de gasit, imi vine sa innebunesc, am mai vorbit si la 2 firme de saltele din Bucuresti, preturile sunt enorme pentru cele foarte bune (intre 1000-2000euro), voi incerca sa inchiriez o saltea, este 2200Ron/luna, dar imi cer totusi domiciliul in Bucuresti.
Voi vedea, oricum, maine voi lua sigur o decizie.
In rest...noi speram continuu, va rog, nu-l uitati pe Mihai din rugaciunile dvs, eu sunt sigura ca-si va reveni, pentru mine conteaza fiecare secunda din viata lui.
Va multumim din inima!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Criss75 spune:

Ingres, eu cred ca nimeni de pe forum nu ramane indiferent la suferinta voastra si nu va uita.
Toti ne rugam pentru voi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tzuni spune:

Ingres, ia vezi tu aici:

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=72470&SearchTerms=saltea,escare

poate gasesti sfaturi care sa te ajute. Stiu ca pt circulatia periferica, ca sa nu i se umfle mainile si picioarele, trebuie facut masaj.

_
Tzuni mic si drag si scump si grasunel si... pisicos

Mergi la inceput