Copilul meu, grav bolnav

Copilul meu, grav bolnav | Autor: ingres

Link direct la acest mesaj

Buna seara, am un baiat, impineste in mai 16 ani.De doi ani ne confruntam cu o boala crunta. A fost diagnostica cu neuroblastom,PNET. L-am operat de doua ori pe creier, dar fara rezultat. tumora a recidivat si a treia oara. Am facut initial raze, apoi luna de luna citostatice. De doua luni de zile, starea lui s-a agravat teribil. Aproape ca nu-l mai recunosti, a slabit teribil, vomita, nu mai mananca, iar medicii considera ca boala se infiltreaza.
Va rog, cei care ati auzit de ceva, de cineva, care m-ar putea ajuta, sunt dispusa sa incerc orice. Daca cunoasteti cazuri care s-au rezolvat in strainatate, cu orice sfat mi-ati putea fi de folos, va rog, nu ezitati.
Va scrie, o mama sfisiata de durere. Il iubesc enorm, e tot ce am mai sfant pe acest Pamant.
Va rog, ajutati-ma!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Qamar spune:

quote:
Initial creeata de ingres

Buna seara, am un baiat, impineste in mai 16 ani.De doi ani ne confruntam cu o boala crunta. A fost diagnostica cu neuroblastom,PNET. L-am operat de doua ori pe creier, dar fara rezultat. tumora a recidivat si a treia oara. Am facut initial raze, apoi luna de luna citostatice. De doua luni de zile, starea lui s-a agravat teribil. Aproape ca nu-l mai recunosti, a slabit teribil, vomita, nu mai mananca, iar medicii considera ca boala se infiltreaza.
Va rog, cei care ati auzit de ceva, de cineva, care m-ar putea ajuta, sunt dispusa sa incerc orice. Daca cunoasteti cazuri care s-au rezolvat in strainatate, cu orice sfat mi-ati putea fi de folos, va rog, nu ezitati.
Va scrie, o mama sfisiata de durere. Il iubesc enorm, e tot ce am mai sfant pe acest Pamant.
Va rog, ajutati-ma!





ingres, din pacate nu cunosc nimic legat de boala fiului tau insa ii doresc multa sanatate si ma rog sa se faca bine si tu sa il vezi sanatos, asa cum trebuie sa fie

Noe si Anne-Bianca (14.03.2006)


Ce mai citim noi
Pe unde ne mai plimbam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingres spune:

Multumesc frumos, conteaza foarte mult daca te rogi pentru baiatul meu, il cheama Mihai si a fost un elev minunat, iubit de toata lumea.
In noaptea asta plec la el, e in Bucuresti cu sotul meu in spital.
Iti multumesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramona J spune:

Din pacate nu am nici eu informatii despre aceasta boala. Ma rog pentru voi, multa sanatate.

The best thing you can do for your children is to love your wife.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilianasoare spune:

Ingres, mi se rupe sufletul sa aud asa ceva. Ma rog si eu pt. Mihai. Din pacate, nici eu nu am auzit despre boala asta. Ai cautat pe Internet?

Cei care au modele de urmat in familie sunt cei mai bogati mostenitori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingres spune:

Va multumesc tuturor celor care mi-ati raspuns, acum m-am intors de la spital, Mihai se simte foarte rau, abia mai articuleaza cate un cuvant, dar e constient de tot ce se intampla. Nu stiu cum sa il ajut, nu-mi pot imagina viata fara acest copil,asa slabit cum e, se straduia sa-mi zambeasca...
Eu nu pot decat sa sper ca poate totusi, cumva...nu stiu cum, acest copil va fi salvat...
Va multumesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danelutza spune:

... nu pot decit sa ma rog pentru baiatul tau, iar sper ca Dumnezeu sa va asculte rugaciunile si sa se vindece.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aaalex spune:

Draga mamica,trebuie sa fii tare.Si daca nu poti,totusi incearca!Am sa ma rog si eu pentru baiatul tau.Incearca sa te mai uiti pe net la diagnosticul clar pe care il are.Incearca si la domnul FULGA care se zice ca a facut bine mai multi oameni.Eu am vazut pe net si la televizor.Dar ce sa zic,ca eu as incerca orice.Baietelul tau ce mai face?Sa ne tii la curent sa vedem si noi daca te ajuta rugile noastre.Mult noroc si sanatate!!!!!!!

ghita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcrmiki spune:

Dar ce spun medicii? Ei nu au mai intalnit astfel de cazuri?
Ma voi ruga pentru Mihai, iar voi trebuie sa aveti credinta si sa fiti optimisti; nici nu vreau sa ma gandesc ce este in sufletul vostru. Asteptam vesti bune!

Un cuvant plin de iubire pretuieste atat de mult si totusi el costa atat de putin." N. Iorga
http://community.webshots.com/user/mcrmiki
Miha&Sorin&Bogdan(24.12.2000)&Vlad(17.11.2003)&Alexandru(29.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crinutz spune:

Ingres, in primul rand sanatate multa lui Mihai, putere sa treceti peste toate si Dzeu sa asculte toate rugaciunile.

Tratamente revolutionare, naturiste sunt f multe. Nu am inteles daca aceasta boala e cancer sau ce e ? Ai sa gasesti f multe tratamente la subiectul deschis de mine (e pe la pag 2 la clinica virtuala), Remedii pentru metastaze. Acolo au intrat f multe persoane care au cazuri de cancer in familie(nu neaparat metastaze) si care au postat tot felul de trataemnte incercate pe propria piele sau nu.

Noi ii dam mamei nicolit, isorel si niste medicamente de la Dr Ciuhrii (nu stiu daca are produse si pt alte boli decat cele ale ficatului).
Ar mai fi tratamentul farmacistului Istrate - Celulact H care zice ca are rezultate f bune. Pe asta nu l-am incercat.

In rest cred ca ar trebui sa ii dati forta si putere dandu-i produse care inlocuiesc f biune mancarea. In spital probabil ca e mai greu. Noi folosim produse de la Forever acum : gel de aloe vera si alte produse care contin vitamine si tot ce ii trebuie organismului in aceasta situatie.

daca imi mai amintesc un alt tratament iti spun.
Dzeu sa fie cu voi!

"Ceea ce suntem este darul lui Dumnezeu pentru noi, ceea ce devenim este darul nostru pentru Dumnezeu"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns newbaby spune:

Draga Ingres,

Imi pare rau sa aud de situatia lui Mihai...Rugaciunile mele sunt alaturi de voi!

Am citit intr-unul dintre mesajele anterioare ca cineva te-a sfatuit sa mergi la Stelian Fulga.Sunt sigura ca a facut-o cu cele mai bune intentii. Insa, rugamintea mea este sa te feresti de el cat poti. Iti spun din mai multe surse foarte sigure ca este un excroc, fara calificari medicale (decat poate niste diplome cumparate in ultimii ani). L-as numi chiar un criminal, pentru ca, acum cativa ani, in Piatra Neamt si nu numai au murit oameni din cauza lui. Fara nici o argumentare stiintifica,a scos oameni de pe medicatii pentru a lua licorile lui miraculoase (pe atunci nu avea hapuri si prafulete ci doar niste licori galbene, ciudat si scarboase pe care le tinea in sticlute din plastic in balcon). O cunostinta de-a mea a fost incurajata, ca parte a tratamentului, dupa ce ia "licoarea magica"sa faca sex de 3 ori pe zi, cu mentiunea ca, daca sotul nu face fata, poate veni si el in ajutor).In Neamt si cred ca si in Bacau, daca nu ma insel, i s-a intocmit dosar penal. Cazul s-a musamalizat in zona pentru ca printre "pacienti" se regaseau nume oarecum sonore in mediul politic moldovean. Nu mai intru in detalii,le pot da cui este interesat, insa, te rog, nu apela la serviciile lui, oricate persoane te-ar sfatui sa o faci si oricat de binevoitor, serios si competent s-ar da in tampeniile alea de reclame TV!!!

Numai sanatate si putere intregii voastre familii!!

Mergi la inceput