Clipe din trairile sufletelor noastre...(17)

Raspunsuri - Pagina 23

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns R_MARCE spune:

Alex, felicitari pt Clau, pt vocabular! Super treaba! Ai baiat mare, ce mai... Hai, cu el la petzit... o dau pe fii'mea...cel putin pe perioada colicilor.
Yagmurica, pupam si te asteptam la Bucuresti!

De Yana, mai stiu eu una alta. Si ea cam are de tras. I s-a infectat un pic cezariana si supureaza...nu se stie de la ce. O reactie a organismului ei la fire sau... "profesionalismul" din Caritas...cine stie. De aia inca o mai doare burta si nu prea il manevreaza pe Cosmin. Are noroc cu mama ei k o ajuta si inca sta cu ea. Lapticul e ok si bebe mincacios. Ma mai duc pe la ea in vizita in we asta.(k Lara si cu mine sintem k tiganii cu cortu') Sper sa ii fie mai bine pina simbata si sa iesim la plimbarica si cu bebe Cosmin. In rest, vad k nici ea nu mai e pe net. ehhhh...e perioada grea, dom'le, ce mai...

Va pup mult si ne mai auzim curind..cind imi mai "rup din suflet" citeva minute din somnul meu de 3 ore, k sa postez aici. (k uneori mai citesc dar nu am puterea sa si postez, de obo..)

Gata...ma duc la ...numai cind ma gindesc la patutz si spate relaxat si sint...



Marce

www.dropshots.com/year.php?userid=216010&cdate=20051229&cimg=0" target="_blank">Poooozeeee 2005-2006


www.dropshots.com/R_MARCE" target="_blank">Poze cu buburuza mea, LARA IOANA (19.02.2007)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ameera spune:

Marce, vad ca te exploateaza serios Lara, nu se incurca... Cat despre durerile de spate, stai sa vezi cand face 7-8-9 kile ce distractie... Iar cu kilele tale in plus mai ai putintica rabdare, ca nici n-aveau cum sa se topeasca intr-o luna, ce credeai?

Ameera si Sara
"Only when the last tree has died and the last river been poisoned and the last fish been caught will we realise we cannot eat money." (Cree Indian Proverb)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

Marce, ca sa-ti fac viata mai simpla: de ce nu faci baitza in baie? Mi se pare mai usor sa duci doua scaune de bucatarie in baie si sa pui vanita peste ele, sa nu mai cari galetile de apa+ulterior vana plina.
Cat despre colici, repet ca un pickup stricat: dormitul pe burta are efect miraculos! (ma refer la Lara)
Foarte bine faci ca esti mai tot timpul pe drumuri, macar nu te plictisesti.


Gabi(ex- gabibarta)+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yagmur spune:

Salutare,
Se aplica zicala am 3 luni si sint turbat; nu stiu ce a avut Luca zilele astea.. cred ca simte ca plec in curand la job, dar tare marait a fost.. l-am tinut in bratze pana m-au lasat salele...
In alta ordine, am inceput sa am insomnii... cred ca ma tot gandesc la drumul pana la Bucuresti; nu stiu daca sa iau scoica sau nu, macar am facut rost de carutz.... in fine, cred ca sint un pic stresata....
Marce, o sa treaca si colicii.... rabdare trebuie.. daca reusesti sa o pui pe burtica ar fi super.. Luca nici acuma nu sta pe burta....
Brenda, cand vii de la munte ne vedem.... imi gasesc eu timp sa va vad... as vrea sa ma vad cu toate fetele si baieti (rectific baiatu' - Gil). Sper sa reusesc...
Maraieeeeeeeeee
Va pupicesc
Yagmur - mami de Luca (19 decembrie 2006)

www.geocities.com/mami_nov_dec_06/" target="_blank">fulgi de nea
www.dropshots.com/Yagmur" target="_blank"> poze Luca
slide Luca
varsta Luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

Manu, eu zic ca n-are rost sa duci scoica cu tine, ajunge marsupiul.

Gabi(ex- gabibarta)+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alex2 spune:

quote:
Originally posted by R_MARCE

De Marce, nici eu personal nu mai stiu mare lucru


Off sunt convins ca nici in gand nu gandeai ca va fi "chiar asa". Insa cat de curand vor fi doar niste amintiri si amandoua veti intra intr-o noua etapa, si tot asa, iar fiecare etapa are partea ei buna (si mai putin buna, bineinteles), dar de acum ai un sufletel al tau care te iubeste cu toata inimioara ei, si are nevoie de tine, iar ptr asta ce nu ai face?
La petit venim, dar daca Bubu acum incepe sa vorbeasca si reuseste sa-i ceara mana, ce ne facem cu raspunsul Larei?

Yana, refacere rapida si sa scapi de problemele post operatorii. Cosmin e o minune de copil, de fapt prima data cand am vazut fotografiile cu el m-a socat putin asemanarea cu Bubu meu cum mi-l amintesc din primele zile. Deja incep sa ma tem ptr concurenta serioasa la Lara.

Ptr toate doamnele.

Alexandru, tati de copil perfect

Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine?Daca am ochii deschisi de ce pasesc in intuneric?M-am contopit cu el si m-am pierdut in abisul gandurilor infinite.Stiu ca nu stiu nimic si nici macar asta nu stiu.Cand voi inceta sa exist am o armata de ingeri in suflet si una de demoni in sange.Si totusi,sunt doar o fiinta asteptand...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yagmur spune:

E clar... trebuie sa ma grabesc sa ajung la Bucuresti ca este mare pe Lara..... macar sa fim prezenti si noi...
Au venit dadacele... revin mai tarziu
Anyway, va pup pe totiYagmur - mami de Luca (19 decembrie 2006)

www.geocities.com/mami_nov_dec_06/" target="_blank">fulgi de nea
www.dropshots.com/Yagmur" target="_blank"> poze Luca
slide Luca
varsta Luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

Pupici la petitori si la fel si Larei!!!

Gabi(ex- gabibarta)+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alma spune:

La multi ani, Brenda! Sa ai parte de multe realizari de acum incolo, de liniste sufleteasca, de bucurii alaturi de Diana si de tot ce-ti mai doresti tu!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alex2 spune:

La multi ani, Brenda, sa ai o viata fericita, sa-ti dea Dumnezeu sanatate, fericire si iubire, alaturi de cei dragi. Un gand bun si un sincer la multi ani! click

Alexandru, tati de copil perfect

Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine?Daca am ochii deschisi de ce pasesc in intuneric?M-am contopit cu el si m-am pierdut in abisul gandurilor infinite.Stiu ca nu stiu nimic si nici macar asta nu stiu.Cand voi inceta sa exist am o armata de ingeri in suflet si una de demoni in sange.Si totusi,sunt doar o fiinta asteptand...

Mergi la inceput