Clipe din trairile sufletelor noastre...(17)

Raspunsuri - Pagina 22

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

Ameera, ai fetita mare si frumusica foc!!!!!

Gabi(ex- gabibarta)+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ameera spune:

Multumesc, Gabi. Da, s-a facut mare, ma uitam zilele trecute prin pozele ei, la cele de cand era nou-nascut... nu-mi vine sa cred cat era de mititica, si cat de mult s-a schimbat... cum trece timpul asta! De aceea ma si bucur acum ca nu mi-am luat un alt serviciu, e asa de frumoasa perioada asta de bebe , vreau sa ma bucur de fiecare moment, pentru ca trece atat de repede...

Ameera si Sara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dako spune:

ameera... ehehe..frumusica foc, sara. cand ii fac cunostinta cu pustanii mei?!..:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yagmur spune:

Ce frumoasa e Sara si ce mare este!!!
Ai dreptate, Ameera... e perioada cea mai frumoasa... din pacate, oare cat o sa ma bucur de ea? In curand, voi pleca la 6 dimineatza si o sa ajung acasa la 17.30.......
Dar stiu ca fac asta pentru el.... sper sa nu ma uite...
Pupici trupei

Yagmur - mami de Luca (19 decembrie 2006)

www.geocities.com/mami_nov_dec_06/" target="_blank">fulgi de nea
www.dropshots.com/Yagmur" target="_blank"> poze Luca
slide Luca
varsta Luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ameera spune:

Yagmur, ziceai de carucior. Uite, noi o sa plecam pe 30 sau 31, si ne intoarcem pe 16, deci in perioada in care esti tu in Bucuresti, noi n-o sa fim. Pot sa-ti las caruciorul Sarei, daca vrei - e un carucior f bun, Neonato, are si landou, si scaunel de masina care se poate atasa la carucior, si e si sport (nu stiu Luca in ce etapa a ajuns). Doar ca ar trebui sa vina cineva sa-l ia.
In alta ordine de idei, nu-ti face probleme, ca nu te uita Luca asa usor :) Ai dreptate, oricum pentru el o faci, eu am posibilitatea sa lucrez suplimentar acasa, ca daca nu as fi avut varianta asta, nu stateam pe ganduri si imi luam alt serviciu.

Dako, Sara abia asteapta sa cunoasca alti copii, e topita dupa ei :).

Ameera si Sara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alex2 spune:

Ce mai faceti?
Clau spune o multime de cuvinte:
-Cum te cheama? "Clau Tan"
-Cati ani ai? "Doi doi"
-Esti frumos? "Mos" Cuminte? "Cu-minte"
-Numara pana la 5, sau alternativ, eu spun 1, el 2, eu 3, el 4 si tot asa.
-Stie cum fac toate animalele, le cunoaste in carticica; spune "nina"=masina, "papun"=sampon, "papu"=papuci, oooo si ar mai fi dar nu-mi vin acuma. Si nu mai sunt "Ale", uraaa, sunt "tati-tati-tati".

Alexandru

Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine?Daca am ochii deschisi de ce pasesc in intuneric?M-am contopit cu el si m-am pierdut in abisul gandurilor infinite.Stiu ca nu stiu nimic si nici macar asta nu stiu.Cand voi inceta sa exist am o armata de ingeri in suflet si una de demoni in sange.Si totusi,sunt doar o fiinta asteptand...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ameera spune:

Ce dragut! Ai baiat mare, Alex, sa-ti traiasca!

Abia astept si eu s-o aud pe Sara vorbind. Acum repeta dupa mine toate cuvintele bisilabice pe care le poate pronunta, dar habar n-are ce zice. Oricum, daca o intreb :"faci nani?", imediat spune "na-ne", daca ii spun "hai la papa" repeta hotarat "pa-pa" etc. Iar daca ii cer sa spuna ceva prea complicat, se uita razand la mine si raspunde invariabil clar si raspicat "ma-ma" :). Asta pt ca probabil ca atata am stresat-o sa spuna mama, incat acum a devenit cuvant bun la toate.

E cam pustiu pe aici, unde a disparut toata lumea?
De Marce si Yana mai stiti ceva?

Pupici, sa aveti o saptamana reusita!

Ameera si Sara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dako spune:

salve si o saptamana frumoasa....

hihi..ameera si alex - sunt deliciosi cand incep sa cuvanteze...:) si ai mei pustani rostesc, dar doar substantive. verbul se cam lasa asteptat...:) dar, ce ma amuza cel mai mult e limbajul cu care comunica unul cu celalalt. mi'ar trebui un translator..iar ei se amuza copios cand ma vad ca nu pricep nika...deja au invatat arta 'dusului cu preshuletzu'...:)

ameera...ok. atunci sa le facem cunostinta..intr'un wk...:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

off, cand soacrele se apuca de petzit
Dako, lasa ca pe la doi ani inca nu-i cazul de verbe:) Cat despre limba, e firesc, au si ai mei un limbaj de-al lor, si tare bine se inteleg:) (mai ales cand nu se bat)

Gabi(ex- gabibarta)+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns R_MARCE spune:

De Marce, nici eu personal nu mai stiu mare lucru, k sint nauca de cap. Sincer, imi vine sa fug in lume. Colicile astea "m-au facut".
Ce sa va zic...? Cum arata o zi din viata noastra...
PE la 6-7 dim se trezeste, incepe frichineala...Ma scol si eu, evident, ii fac bibe, ii dau sa pape, dupa care pina pe la 9-10 sta treaza si mai plinge...mai face pauza... In jur de 10 adoarme si atunci dak nu am nimic de facut, ma mai bag si eu la nani un pic, dak am treaba, las somnul si ma apuc de facut curat, spalat rufe, intins etc. Pe la 12 se trezeste iar...ne apucam de toaleta, spalat, schimbat...iar papica. In jur de ora 13 dupa papa, incepe agitatia si plinsul. De abia o pacalesc sa stea vreo 5-10 min singura, sa pot sa ma spal pe dinti si pe fatza, sa ma imbrac si sa pregatesc in viteza gentutza pt parc cu bibe & shit. O imbrac si pe ea, ea fiind deja in urlete..o insfac si iesim val virtej din casa. Dupa ce iesim pe usa se potoleste. Luam masina si plecam la plimbare, de obicei in Cismigiu unde ne intilnim cu inca o mamica si fetitza ei, de-o seama cu a mea. Acolo, sport la greu...intii scoate carutzul, monteaza-l... pe urma, plimbat la greu de la 13.30 la 16.30 sau kiar mai tirziu. In tot intervalul asta, trebuie sa fiu in miscare, k dak simte "bestia" k s-a oprit carutzul, incepe show-ul de ma stie tot parcul!
In jur de ora 16, papa iar, depinde unde sintem, dak sintem in parc atunci "luam masa in oras". Dupa parc, trec pe la ai mei, dak am zi de mers la salonul cosmetic (m-am apucat de impachetari si de electrostimulare), las "bestia" la ai mei pt 'fo 2 ore si fug. Imi fac programul (de la 18 la 20), ma intorc...iau "terorista" si fugim acasa, k se face ora de baitza si de papa...iar.
Pun de baitza... adik adu caditza, adu galeti cu apa, spala copilu', schimba-l, da-i sa manince...pe urma dak am noroc si atipeste 5 min, fug sa string caditza si apa si rufele murdare etc. Ma intorc la ea, care intre timp se trezeste simtindu-se abandonata si copilu' strazii si se pune pe plins. Mai atipeste vreo 30 min, o pun pe pat...dar nu ma bucur mult de timpul in care poate in sfirsit apuc sa maninc ceva sau sa beau...k incepe SHOW-ul cel mare. De la ora 21.30 la 2 noaptea (kiar ora 3 uneori) avem program de colici si de "urlat k din gura de sarpe". In intervalul asta, dansez cu ea in brate, ii cint...ii dau diverse pt colici (degeaba!) si ma plimb prin casa.
La capitolul nervi stau bine...ce ma supara rau e durerea de spate cumplita, de la stam in picioare toata ziua, carat/ridicat carutz, plimbat la greu in parc, plus dans cu ea in bratze... Si mai nou, vad k ma mai incearca pe la ore din astea tirzii, si o durere de burta in partea de jos...sper sa nu fie operatia, desi nu e exclus, de la oboseala.
Sper din tot sufletul sa treaca dreaq' odata perioada asta de colici, k tare se mai chinuie ea si pe mine, deasemenea.
Cam asta e programul nostru zilnic, cam monoton si nu prea placut, in anumite aspecte. Ea ar fi cumintica si ne-am intelege intr-un final, numai k noptile astea nebune ne dau peste cap. Astept si traiesc cu speranta k o sa treaca! si rasare si soarele pe strada noastra.
Asa k, de asta nu mai apuc sa postez sau sa va vb pe mess...si mi-e dor de voi, toate/toti.
Lapticul s-a dus, am ramas pe formula de vineri incepind. La cei 20 ml ai mei... nu m-am mai chinuit. Asta e...nu-i de mirare k nu a fost sa fie, dak de mincat nu maninc k nu apuc, de baut la fel, iar de dormit...cind prind momentul si atunci cel mult pt 3 ore (parfum!).
Hai k m-am plins destul. Doar v-am facut o schitza a modului cum ne "distram" noi doua. Nu sint in depresie ..culmea! Sint doar obo la sfirsitul zilei si ce e cel mai rau, ma omoara durerea de spate! As da un regat pt un masaj! M-as putea duce tot acolo la salon, dar din pacate, nu imi mai ramine timp si pt asta...k sint cu timpul la limita. Ramine pt viitor...
Si ale naibii kile...cu tot nedormitul, nemincatul si kilometrii intregi de mers pe jos in parc in fiecare zi, tot nu vor sa se topeasca. Asta asa...k fapt divers.
Noroc k mi-am reluat vechile(si proastele) obiceiuri, sa beau cafea si cola light la greu. Astea ma tin in viatza...deocamdata. Aaaaaa...si pufuletii si biscuitii din parc! Viata e frumoasa!



Marce

www.dropshots.com/year.php?userid=216010&cdate=20051229&cimg=0" target="_blank">Poooozeeee 2005-2006


www.dropshots.com/R_MARCE" target="_blank">Poze cu buburuza mea, LARA IOANA (19.02.2007)


Mergi la inceput