Clipe din trairile sufletelor noastre...(17)

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

Marce, sa-ti traiasca frumusetea de bomboana! Stiu ce inseamna bucuria cand fac kk, Lili facea odata la 5-6 zile, dar atunci facea ca pentru 5 zile:) si ajungea peste tot pana-n gat, si pe spate, si pe burta, pe masa, pe covor, preferam s-o spal la chiuveta ca nu ne ajungea o cutie de servetele:))))))
Yagmur, multa sanatate!!! Sper ca esti mai bine!

Gabi(ex- gabibarta)+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Mah.....io cind spun ca Lara seamana cu Marce,nu spun prostii.......Marce,e copie la indigo,zau.
Si e frumoasa rau.Mai ales cu "zulufii" aia ridicati in sus......

Pe Yana am sunat-o eu dimineata pe la 9,sperind ca nu doarme,dar uite ca dormea,asa ca promit sa nu mai sun pina nu dati voi semne de viata,ca de cind cu bebeii astia,ma simt aiurea sa va tot sun si sa dau peste voi exact cind dormiti sau cind aveti treaba.
Si stiu cit de naspa e cind te deranjeaza cineva.


Cit despre regim,io nu vreau Marce,regim cu dulciuri,chiar ma pot lipsi de ele foarte bine,insa nu vreau regim care sa ma infometeze,mai ales ca eu am probleme si cu stomacul.
Pina in momentul de fata cel mai bun a fost cel hipocaloric si sala.
Si sint taaaare multumita ca nu mai am pofta de mincare,binecuvintata fie tinctura asta de soc.
daca mai rezolv si cu constipatia,atunci pot spune ca sint o fericita.

La plimbare viu,doar am zis,mai ales ca stiu ca voi iesiti in fiecare zi,ne auzim la telefon si sigur vin,mai ales ca Diana vrea s-o vada pe Lara,de cind ma baraie la cap.....

Mey.....cu banii nu stiu ce s-a inteles,io nu vreau s atrag pe nimeni de mineca,nici la raspundere,doar intreb in fiecare luna daca a trimis toata lumea banii.
Daca deranjeaza,nu mai intreb,dar chiar nu era cu rea intentie.Uite,eu luna trecuta era sa uit de joc cind mi-am impartit banii pe cheltuieli,asa ca.........

Gabi,bine ca a ajuns pachetul,ca deja ma pregateam sa ma duc cu o sesizare la diriginta postei.Data viitoare sigur ma duc la un curierat rapid.....

Yagmur,de unde ti se trage cu problemele? Ca nu inteleg.

BRENDA


Sa avem grija de viitorul copiilor nostri

COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ameera spune:

Iar intru pe fuga, am avut iar o zi plina, si cursuri, si drumuri de facut, si un copil cam agitat, cred ca-i mai iese un dintisor, plus ca de vreo 2 zile am intarcat-o si e cam suparata pe chestia asta.

Brenda, eu doar mi-am cerut scuze pt intarziere, chiar nu cred ca ai deranjat pe nimeni si eu zic ca e f bine ca ne amintesti, putina organizare nu strica... atata doar ca m-am simtit obligata sa explic situatia, sper ca nu s-a inteles gresit.

Yagmur, multa sanatate!

Lara e o dulce, Marce, si seamana in continuare f bine cu tine!

Pupici, fug ca ma cheama sefa. Pa!

Ameera si Sara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana Sora spune:

Neata.
Apropo de regim cu dulciuri... I-am taiat dulciurile lui Cata. I-am arata poze cu copii obezi si i-am spus ca asa va ajunge, daca mai manaca dulciuri. Se pare ca a avut efect. Acum spune singura: dulciurile nu fac bine la burtica. Si intr-o zi i-am dat dulciuri si banane. Singura a ales bananele si m-a intrebat de ce i-am dat si dulciuri, ca nu fac bine la burtica. Acum sa vedem cat o tine.:)))
Saptamana asta nu merge la gradinita, are iar o bronsita astmatiforma... Asa ca ne luptam cu crizele de tuse.
Sa aveti o zi buna.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Iaca venii si io de la sala.Unde instructorul a remarcat ca-mi scazu burtoiul ala de 8 luni,ceea ce e mare lucru.Io ce sa mai zic? Ca ma simt mult mai bine?
Acestea fiind rezolvate,mi-e mult mai usor sa muncesc acolo si cred ca vor incepe si rezultatele sa apara.

In drum spre casa m-a prins o ploaieeeee......nenicule,torentiala,ca atunci cind eram copii.
Imi daduse instructorul un sac de plastic sa-l pun pe cap,dar asa imi venea sa merg prin ploaie si sa simt senzatia aia pe care o simteam vara cind eram copii si ploua si ne plimbam prin ploaie....Doamne,unde-s zilele alea?
Tot murata am ajuns acasa,doar ca cu parul uscat......

Si crez ca ma duc sa vaz un film pe care ma chinui sa=-l vaz demult: "Memento".Am auzit ca-i fain.....

Marce,cind ne vedem sa-ti aduc si Lost-ul,murim de ciuda ca n-avem seria a 3-a.....

Hai,v-am pupizat,o zi vesela sa aveti!

BRENDA


Sa avem grija de viitorul copiilor nostri

COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dako spune:

yana...sa fii sanatoasa si puternica. sa'ti cresti frumos pushtanul!!!!

lara, lara...frumuseteo!

va salut si pe voi, mamelor...!!!

brenda..hm. ma poti ajuta cu o dieta pt. ingrasat? ..:) caci, as avea nevoie de vreo 10 kile...:)) poa' dac faceam tripleti ramaneam si io cu vreun kil, dar asa..nika-nika!

o seara buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

Dako, incearca sa mergi la sala daca ai timp. Poate pui ceva carnita pe tine. Slaba cu grasime ai arata cam nasol. Si bucura-te ca esti slaba.

Gabi(ex- gabibarta)+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alex2 spune:

Fetelor, daca-mi permiteti, eu va recomand sa faceti TAE BO.

Alexandru

Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine?Daca am ochii deschisi de ce pasesc in intuneric?M-am contopit cu el si m-am pierdut in abisul gandurilor infinite.Stiu ca nu stiu nimic si nici macar asta nu stiu.Cand voi inceta sa exist am o armata de ingeri in suflet si una de demoni in sange.Si totusi,sunt doar o fiinta asteptand...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dako spune:

gabi, alex..perfecta dreptate. dar, in procent de 99% ziua de job mi'o termin pe la orele 20...hm. poate noaptea...:))

si cafea pentru toata lumea..sau un ceai verde!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ameera spune:

Neatza!

Scrisesem un mesaj si mi-a inchis copilu' fereastra inainte sa trimit... Nu stiu cum o sa ne descurcam azi, fara plimbare, poate se opreste totusi ploaia macar putin.

Pun si eu ceva poze cu Sara, sa vedeti cat a crescut :).

Va las, incerc sa lucrez putin acum, cat e cuminte. Pupici!

Ameera si Sara

Mergi la inceput