Clipe din trairile sufletelor noastre...(17)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Am vorbit si eu cu Yana,emotii mari si asteptare lunga.
Dar maine dimineata aflam ce si cum,daca o mai avea putere.

Succes Yana!
Tinem pumnii!

Haide,Yana! Haide,Yana!

BRENDA

Un fulg pentru seara de Craciun

COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

Marce, eu n-am sterilizat. Am bagat vreo 2-3 minute la microunde si pompa, si bibe, si gata. Oricum nici sanul nu-mi era sterilizat ci doar spalat cu apa
Brenda, vad ca totul e in regula cu catelul, dragul de el:) Ai cumva Motorola V360? Ca si iooooo..:))))
Alma, azi iepuroiul mi-a promis ca-mi da bani... mai vedem...

Gabi(ex- gabibarta)+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yagmur spune:

Yana... uite galeria.. (si nu merg emonicoanele))))!!! cap in perete... -asta a mers
Marce, biberoanele si suzetele le pun la sterilizat.. dar suzi le spal si cu apa, plus ca si biberonul il folosesc de vreo 2 ori si apoi pus la sterilizat.. in rest, daca pica suzi pe jos, o clatesc si iarasi o pun in guritza.... dar vorba ta, parca se "spala" mai bine la sterilizat..te-am sunat si eu astazi, dar nu am nimerit momentul propice.. pupici... dulci, dulci, dulci
fug la somnic..Yagmur - mami de Luca (19 decembrie 2006)

www.geocities.com/mami_nov_dec_06/" target="_blank">fulgi de nea
www.dropshots.com/Yagmur" target="_blank"> poze Luca
slide Luca
varsta Luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alessia105 spune:

Dako ...sa iti traiasca pamatufi ..sa fie sanatosi si voiosi ..sa aiba parte de tot bine din lume si sa te bucure cu implinirile,realizarile dar si cu nazbatiile lor ..La multi ani Darian Gabriel si Rares Mihai !!! si tu sa fi sanatoasa si voiasa

----------------------------------------------------
Alessia,Dezbracatu'(02.03.05) si Spiderman (16.01.98)

Si ei au dreptul la viata...semneaza si tu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ameera spune:

Neatza! Stiti ceva de Yana? Cred ca e deja cu bebe...

Dako, vad ca e si ziua baietilor tai, La multi ani!

Brenda, e asa de dragut catelusul! M-am topit cand l-am vazut...

Apropo de ce zicea si Alex cu birocratia, mi-am facut si eu o multime de nervi ieri, am fost sa-mi depun dosarul pt stimulent la primarie. Printre acte era si adeverinta eliberata de angajator in care se preciza asa: "La data x a depus cererea pentru intrare in CIC incepand de la data y", iar mai jos: "de la dat z si-a reluat activitatea". Ei, astia de la primarie au zis ca de aici nu rezulta clar ca eu intre data y si z am fost in CIC, ca doar se deduce asta... si sa ma intorc la angajator, sa adauge pe adeverinta explicit ca intre datele cutare am fost in CIC. Din pacate, se pare ca toate institutiile astea functioneaza dupa o logica a lor proprie, care pe mine ma depaseste. Si uite asa m-am ales cu inca 2 drumuri de facut.

Yagmur, o sa-ti fie mai usor cu Luca atunci cand va capata mai multa "autonomie" si va putea sa se mai joace si singur. Pe de alta parte, tot atunci incep si sa faca mai multe prostii si trebuie supravegheati f atent... ceea ce e iarasi destul de solicitant.

Eu am sterilizat in virtutea inertiei pana avea Sara vreo 6 luni :)) Dar si acum fierb toate tetinele, biberoanele si linguritele inainte de a le folosi pentru prima data.



Ameera si Sara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Yana a nascut aseara.
Baietelul nostru are 51 de cm si 3.850 Kg si e sanatos tun!

Yana,sa-ti traiasca si sa fiti fericiti amandoi! Si sa aiba bebe mult,mult noroc!

Inca nu l-a vazut pe bebe,pina la aceasta ora,cind Yana se pregatea sa doarma,desi are dureri de burta.

Ii tinem pumnii sa fie ok!
Revin cu vesti cind o sa mai am!

BRENDA


Sa avem grija de viitorul copiilor nostri

COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alex2 spune:

Yanasucces si nastere usoara!

Marce, eu si acum mai sterilizez biberoanele ocazional. Doctorii spun ca pana al 10-12 luni e obligatoriu, ptr ca laptele stricat poduce dereglari la stomacelul bebelusului. (daca nu e bine spalat bibele sau ramane vreo bacterie pe acolo)

Dako, la multi ani copilasilor, sa creasca mari sanatosi, sa fie cuminti si destepti! Nu ai mai dat nici un semn pe aici.

Ptr toate doamnele!

Alexandru

Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine?Daca am ochii deschisi de ce pasesc in intuneric?M-am contopit cu el si m-am pierdut in abisul gandurilor infinite.Stiu ca nu stiu nimic si nici macar asta nu stiu.Cand voi inceta sa exist am o armata de ingeri in suflet si una de demoni in sange.Si totusi,sunt doar o fiinta asteptand...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alex2 spune:

quote:
Originally posted by brendamitran

[purple]Yana a nascut aseara.
Baietelul nostru are 51 de cm si 3.850 Kg si e sanatos tun!


FELICITARI!!!

Alexandru

Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine?Daca am ochii deschisi de ce pasesc in intuneric?M-am contopit cu el si m-am pierdut in abisul gandurilor infinite.Stiu ca nu stiu nimic si nici macar asta nu stiu.Cand voi inceta sa exist am o armata de ingeri in suflet si una de demoni in sange.Si totusi,sunt doar o fiinta asteptand...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ameera spune:

Felicitari, Yana si bun-venit bebe! Cum il cheama?

Ameera si Sara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

Yana, sa-ti traiasca baietelul!!!
Dako, La multi ani bebeilor tai!

Gabi(ex- gabibarta)+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)

Mergi la inceput