Clipe din trairile sufletelor noastre...(17)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Gabi,nu am numai 15,dar daca as da 15 parca as fi un pic mai linistita.

Deocamdata am inceput cura cu Elixir din fructe de soc,care cicva ajuta la constipatie.Ca am senzatia ca degeaba merg eu la sala daca nu rezolv constipatia.

Marce......dupa 3 saptamini ce vrei,mitzi? Ai rabdarica,sa vezi ca vor fi amintire kilogramele alea.....

Yasmine....tot nu m-ai lamurit,mamica....

BRENDA

Un fulg pentru seara de Craciun

COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns R_MARCE spune:

Ameera, tu si Sara tot timpul sinteti la plimbare! Ia zii dom'le, pe unde umblati? K poate venim si noi.

In alta ordine de idei... Azi am avut "permisie". Cel putin, asa m-am simtit. Dupa ce am stat treze pina la 3 noaptea, pe urma a adormit bustean pina la 7. Am dormit si eu ...si ce bine a fooost! Intre 7 si 8 a papat si ...incredibil! Iar la nani! Eu m-am trezit pe la 9 si am apucat kiar sa ma si depilez cu ceara prin parti mai ...delicate. Cu ocazia asta am obs k imi supureaza un punct al operatiei...hmmmmmm... Miine ma duc la dr, sa vdm ce mai zice.
Dupa papa de la ora 13 am iesit afara ...ne-am plimbat pina pe la 15, am venit acasa si ....iar nani la greu (ea, k eu...)iar eu am avut timp sa imi fac si manechiura. Mooooaaamaaaa... ce de kestii am facut! Kiar k am simtit k am "vacantza".
Acum iar face nani... Ma intreb oare, ce ma asteapta la noapte? O fi "linistea dinaintea furtunii?"
Yasmine, si te nvidiez pt vacantza frumoasa cu zapada si ski. Mi-ar fi placut si mie. Astept iarna viitoare sa ma dau cu snowboard-ul. Pina atunci, am inainte un intreg sezon de moto.
Vad k intr-adevar, e cam liniste pe aici...

PS: am niste arsuri ...de parca ar mai fi unul mic inauntru. Poate e de la ciorba de perisoare pe care am mincat-o in 2 minute, stind in picioare (kiar nu glumesc!), inainte sa iesim afara.

Hai pup pe toata lumea... o seara frumoasa,

Marce

www.dropshots.com/year.php?userid=216010&cdate=20051229&cimg=0" target="_blank">Poooozeeee 2005-2006


www.dropshots.com/R_MARCE" target="_blank">Poze cu buburuza mea, LARA IOANA


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yagmur spune:

Helloooooooo!!!!
Mi-e tare dor de voi. Sint franta, dar botezul a iesit chiar super fain. Maine sper sa apuc sa pun poze pe link.
Fug la somnic... si va pupicesc pe totiYagmur - mami de Luca (19 decembrie 2006)

www.geocities.com/mami_nov_dec_06/" target="_blank">fulgi de nea
www.dropshots.com/Yagmur" target="_blank"> poze Luca
slide Luca
varsta Luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ameera spune:

Yagmur, felicitari pentru botez, ma bucur ca a fost asa frumos. Asteptam pozele!

Marce, noi de obicei iesim in Herastrau... deci cam departe de tine. Voi pe unde va plimbati?

Fug si eu la nani, noapte buna!

Ameera si Sara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alma spune:

Buna dimineata!
Eu m-am dat la fund ca m-a suparat o prapadita de masea pe care am scos-o miercuri si inca ma doare osul madibular, gatul, urechea. Am inteles ca e una din complicatii, se numeste alveolita si dureaza 10-14 zile . Am avut o stare de nervi weekendul asta...

Marce, imi pare rau ca gaza mica nu te lasa sa dormi. Dar va trece si perioada asta, vezi ca Manu nu mai are probleme cu Luca, a scapat.

Yasmine, ma bucur ca v-ati relaxat si ca ati avut zapada, noi n-am vazut-o anul asta decat in poze .

Voiam sa incep si eu o dezintoxicare, oare Denoxinal o fi bun? Vad ca ii fac reclama pe la TV.

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=2006%20in%20imagini&page=10" target="_blank">Daca va place, votati "dimineata"!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yagmur spune:

My name is Luca si vreau sa va multumesc pentru ca ati fost alaturi de mine la marele moment al crestinarii.
Am cateva poze pe care vreau sa vi le trimit.
Pupici dulci de bebelus trupei :)

www.dropshots.com/day.php?userid=227858&cdate=20070311" target="_blank"> botezul meu

Yagmur - mami de Luca (19 decembrie 2006)

www.geocities.com/mami_nov_dec_06/" target="_blank">fulgi de nea
www.dropshots.com/Yagmur" target="_blank"> poze Luca
slide Luca
varsta Luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

Yagmur, sa-ti traiasca micutul, mii de pupici, Luca!!!

Gabi(ex- gabibarta)+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alex2 spune:

Felicitari cu ocazia botezului
Copilul meu,
Tu esti un diamant asa de pretios,
O piatra de safir
primita-n dar de la Isus Hristos...
Si El mi-a zis sa te pazesc,
sa te iubesc,
si pentru-o vreme sa tin locul Lui:
in intuneric eu sa-ti fiu lumina,
cand bate vantul sa te tin de mana,
cand cerul e-nnorat sa-ti povestesc de soare
si de iubirea Lui mantuitoare.
Ma straduiesc sa-I implinesc vointa,
ai daca suntem azi, aici,
nu mi-e zadarnica umblarea si credinta!...
Am sa te-nvat sa-L vezi
in flori, in stele si izvoare,
dar si-n furtuni si-n val de mare...
Sa intelegi ce-nseamna ca sa crezi
ca El e Creatorul, Mantuitorul
si cel mai bun Prieten.
De astazi te incredintez
in bratu-I de Parinte:
tu esti copilul Lui cum sunt si eu...
Prin ochii tai, de azi, priveste inainte
si prinde mana Lui de Dumnezeu!

****************
click1***click2***click3***click4




Alexandru

Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine?Daca am ochii deschisi de ce pasesc in intuneric?M-am contopit cu el si m-am pierdut in abisul gandurilor infinite.Stiu ca nu stiu nimic si nici macar asta nu stiu.Cand voi inceta sa exist am o armata de ingeri in suflet si una de demoni in sange.Si totusi,sunt doar o fiinta asteptand...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Seara buna!

Marce,chiar ai fost o duamna astazi,mey.....Sa dea Domnul sa ai numai zile din astea de acum incolo.....dar si nopti la fel.
Vezi cu operatia,ca maica-mii i-a iesit un fir pe afara dupa 4 ani de la operatie.Supura si ea nu stia ce are(dupa 4 ani),cind colo era un fir pe care-l respingea organismul(fir care nu se topise).....

Yagmur......ti-am zis io si in salonas......vreau o smotoceala lui mister Luca.....e frumos de nu se poa',mey.......Sa-ti traiasca si sa fie sanatos!

Alma,stai cuminte cu ce vezi la reclame,mergi pe chestii cit mai naturale,ia de vezi tinctura asta pe care o folosesc eu acum.
Citeste atenta prospectul......

Seara buna si pup!

BRENDA

Un fulg pentru seara de Craciun

COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ameera spune:

Salutare!

Yagmur, e adorabil Luca! Si ce mare s-a facut! Transmite-i multi pupici de la noi .

Alma, multa sanatate, sper sa te simti mai bine cat de repede.

De povestit nu prea am ce... toate-s bune si frumoase, dar nu ne laudam cu nimic deosebit. Asa ca v-am lasat, mai ales ca am ceva de lucru si ar trebui sa profit cat e cuminte copilu'. Pup pe toata lumea.

Ameera si Sara

Mergi la inceput