despre semnatura pe DC

despre semnatura pe DC | Autor: Gabbriela

Link direct la acest mesaj

intrebare:
se poate modifica ceva la setari la forum ca atunci cand iti schimbi semnatura sa se schimbe automat in toate posturile tale?

Stiu ca anumite versiuni de forumuri au aceasta varianta.


Sanatate si numai bine


Nicole mami lui www.babiesonline.com/babies/j/julianleonardo/" target="_blank">Julian
www.dotphoto.com/go.asp?l=gabbriela&p=gabbriela" target="_blank">1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
www.freewebs.com/gabbriela_nicole/" target="_blank">
scaune de masina pt copii

Never discourage anyone...who continually makes progress, no matter how slow. - Plato

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lia spune:

ce sa se schimbe?semnatura?sau..?
daca despre schimbarea semnaturii vorbesti,la profil personal schimbi semnatura,salvezi semnatura noua si automat va aparea la toate posturile..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabbriela spune:

da stiu asta.
Dar eu zic altfel... ai semnatura xxx si o salvezi si postezi pe DC... sute de mesaje.
Iti vine pitici si vrei sa pui yyy semnatura... te duci si o schimbi... dar daca mergi in urma la mesajele scrise semnatura e tot xxx ... va aparea yyy doar de la mesajele noi ce le vei scrie.

Eu ma gandeam ca ar fi mai util in momentul in care ai salvat la profil personal semnatura noua sa apara in toate posturile tale semnatura noua sa nu mai fie nimic din cea veche in nici un post de al tau de pe DC


Sanatate si numai bine


Nicole mami lui www.babiesonline.com/babies/j/julianleonardo/" target="_blank">Julian
www.dotphoto.com/go.asp?l=gabbriela&p=gabbriela" target="_blank">1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
www.freewebs.com/gabbriela_nicole/" target="_blank">
scaune de masina pt copii

Never discourage anyone...who continually makes progress, no matter how slow. - Plato

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joxy spune:

NU cred sa se poata. Semnatura nu este un "camp" separat, face parte dupa ce ai apasat "trimite un raspuns" din textul mesajului postat de tine.
Nu se poate face decat "at-labam".

Cu respect,
G.

www.siteaudit.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabbriela spune:

se poate - stiu ca se poate - testat si experimentat .
nu stiu insa daca depinde de versiunea si modelul de soft ce se foloseste pt forum.. sau ma rog... voi stiti mai bine.
Dar de putut se poate


Sanatate si numai bine


Nicole mami lui www.babiesonline.com/babies/j/julianleonardo/" target="_blank">Julian
www.dotphoto.com/go.asp?l=gabbriela&p=gabbriela" target="_blank">1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
www.freewebs.com/gabbriela_nicole/" target="_blank">
scaune de masina pt copii

Never discourage anyone...who continually makes progress, no matter how slow. - Plato

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

In mod sigur nu se poate. Asa cum spunea si Jox' (Hello man!!) semnatura este o informatie ce tine de acelasi camp si se inregistreaza in acelasi tabel la aceeasi locatie ca si mesajele in sine. Singurul avantaj este ca apare automat la sfarsitul mesajului indiferent de dimensiunea acestuia pentru a elimina efortul de a scrie la sfarsit "eu sunt X". Atat.

Marius Pernes
www.marius.rdsor.ro
Decembrie 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabbriela spune:

incearca soft pedia forum


quote:
Originally posted by marius

In mod sigur nu se poate. Asa cum spunea si Jox' (Hello man!!) semnatura este o informatie ce tine de acelasi camp si se inregistreaza in acelasi tabel la aceeasi locatie ca si mesajele in sine. Singurul avantaj este ca apare automat la sfarsitul mesajului indiferent de dimensiunea acestuia pentru a elimina efortul de a scrie la sfarsit "eu sunt X". Atat.

Marius Pernes
www.marius.rdsor.ro
Decembrie 2006



Sanatate si numai bine

Nicole mami lui www.babiesonline.com/babies/j/julianleonardo/" target="_blank">Julian
www.dotphoto.com/go.asp?l=gabbriela&p=gabbriela" target="_blank">1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
www.freewebs.com/gabbriela_nicole/" target="_blank">
scaune de masina pt copii

Never discourage anyone...who continually makes progress, no matter how slow. - Plato

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns light spune:

Eu am vazut pe alte forumuri ca se poate, dar nu fac nominalizari ca sa nu zica cineva ca e reclama.Chiar de curand mi-am schimbat ceva la semnatura de pe un forum si ma asteptam ca postarile vechi sa ramana nemodificate insa au fost si ele modificate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Karina spune:

Nicole, se poate pe alte forumuri probabil fiindca e un cimp separat, nu face parte integranta din mesajul pe care-l trimiti.
E f. complicat sa schimbi un anumit text in cadrul unui cimp. Altfel ii dai o inclocuire peste tot cu noua semnatura... Dar ca in cazul DC-ului, e f. complicat, kiar imposibil, ca facind o inlocuire automata, s-ar putea sa modifici chiar si mesajul.
Daca observi, nr. de puncte, titulatura, nr. de mesaje, atc. se schimba automat, tocmai fiindca sint cimpuri separate. Dar la semnatura e altceva. Cind ii dai "trimite" automat semnatura ta se adauga la textul scris si se face un singur cimp ce contine mesaj+semnatura.


Asta e parerea mea, dar tu faci cum crezi ca e mai bine

ajutor ptr alexandru
Ajutor pentru Alexandru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabbriela spune:

am inteles asta ... dar nu se poate schimba si la DC acele lucrusoare?

Sanatate si numai bine


Nicole mami lui www.babiesonline.com/babies/j/julianleonardo/" target="_blank">Julian
www.dotphoto.com/go.asp?l=gabbriela&p=gabbriela" target="_blank">1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
www.freewebs.com/gabbriela_nicole/" target="_blank">
scaune de masina pt copii

Never discourage anyone...who continually makes progress, no matter how slow. - Plato

Mergi la inceput