Mamici de martie-aprilie 2007 (21)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Wow.. Hai Monica!
Inca un pic si te intalnesti cu pinguinii (daca nu s-a intamplat deja)!

Katink cum afli ceva dai raportu... suntem cu ochii pe forum... o sa tocesc refresul


Eliana & (33 sapt.) si Elena (23 octombrie 2004)www.desprecopii.com/info.asp?id=767" target="_blank">
S-a mai nascut o stea


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Buna fetelor!
Va lasa omu' o zi si voi gata ati luat in serios startul.
Monica sa dea Dumnezeu sa fie totul bine .Asteptam vesti.
Am vorbit cu Ana si ea se simte bine insa Alexandru sta inca la oxigen ptr ca se pare ca a suferit putin din cauza ca ramasese foarte putin lichid.Totul va fi bine pana la urma ,deocamdata nu-l alapteaza ca sa nu-l oboseasca,cu toate ca laptele i-a venit.
Noi am tinut-o tot intr-o petrecere deh daca ieri a fost si ziua Mariei,acum sunt obosita insa imi revin eu.Am inceput sa caut restaurant ptr botez si se pare ca e o misiune aproape imposibila.
Am fost ieri si la nasi si ne-am dat seama ca oricat de restrans am vrea sa facem botezul in casa oricum nu am fi avut loc.Familie mare ,mon cher .
la burtici.

Andra ,mamica lui Robert , a Mariei si 34+ album no1 album no2 albumul no3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LuizaS spune:

Doamne ajuta sa fie bine Monica!!! cu tine si suntem alaturi de tine

refacere usoara

si pentru Vani si celelalte fete care sunt foarte aproape si asteapta dintr-un moment in altul marele eveniment

Gabyd imi pare rau ca trebuie sa suporti mizeria din maternitatea aia .E oribil ce ai povestit aici....
Gore78 e normal cu zugravitul pe toate ne apuca in perioada asta....si noi vom zugravi saptamana asta camera unde va sta bebe...numai sa fii atenta la efort

Noi suntem bine ...sambata am fost la cumparaturi pentru bebe si bagaj spital....si ce sa va spun fetelor am primit niste suturi in ficat cand si nu mai gaseam loc de parcare.....ma trecusera transpiratiile nu alta.Am cumparat halat, camasute de noapte, prosoape si alte maruntisuri.

aaaa sa va spun ceva frumos ....in plopul din fata balconului isi fac cuib doi gugustiuci si vin si se odihnesc pe balcon cu paiele in cioc si apoi se duc si il construiesc....i-am urmarit ....sunt asa de dragastosi....am facut si poze ...poate pun in album ...

Despre nastere si eu zic ca voi naste natural...nu exclud posibilitatea epiduralei desi nu prea sunt de acord cu ea...am citi ce ne-a povestit Tzuna de la curs si vorba ei poate fiind la prima nastere habar n-am la ce ma inham dar nu imi surade ideea forcepsului.

Fetelor aveti grija de voi si bebei va pe toate sa avem parte de nasteri usoare bebei sanatosi si refaceri rapide

32+6
maine facem 33 fix

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ddana spune:

Monica, tinem pumnii sa fie totul bine pentru toti trei!
Ana, felicitari pentru Eduard! Sa va dea Dumnezeu sanatate!

Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RaisaFudulu spune:

KMI vezi ca ti-am trimis PM

Diana 31+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LuizaS spune:

Am urmarit si eu documentarul de la NG cu sarcina multipla si tot timpul m-am gandit la cele doua mamici din nostru care au imi pare rau ca n-am rezistat pana la sfarsit ca am adormit.....dar stiu ca cei de la NG reiau de mai multe ori documentarele....stiti cumva cand va mai fi in reluare...mi-e asa de ciuda ca nu am vazut finalul !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RaisaFudulu spune:

--------------------------------------------------------------------
Mesajul tau KMI de la sfarsitul capitolului 20

MONICA ; BAFTA MULTA!!! probabil deja pinguinii tai sunt afara din burtica, SANATATE MULTA VA DORESC LA TOTI TREI!!!

interesant documentarul de aseara dar desteptii sau gandit sa dea ceva asemanator tot despre nasteri, in acelasi timp pe discovery, ati vazut???

oare si-a vazut puiutii MONICA???37+

Uite ti l-am mutat eu aici sper sa nu te superi

Diana 31+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

quote:
Originally posted by LuizaS

Am urmarit si eu documentarul de la NG cu sarcina multipla si tot timpul m-am gandit la cele doua mamici din nostru care au imi pare rau ca n-am rezistat pana la sfarsit ca am adormit.....dar stiu ca cei de la NG reiau de mai multe ori documentarele....stiti cumva cand va mai fi in reluare...mi-e asa de ciuda ca nu am vazut finalul !



Reluari:
23 Februarie, la 22.00
24 Februarie, la 1.00 dimineata
24 Februarie, la 7.00
2 Martie, la 10.00
2 Martie, la 15.00
11 Martie, la 17.00
17 Martie, la 21.00
18 Martie, la 7.00


Eliana & (33 sapt.) si Elena (23 octombrie 2004)www.desprecopii.com/info.asp?id=767" target="_blank">
S-a mai nascut o stea


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanici spune:

Aiia, tot la mesaje private, mergi la iconita pe care scrie "Options" si bifeaza "activeaza mesaje private", apoi click pe "trimite modificarile" si gata, ar tb sa primesti mesaje.

Oricum iti scrisesem aceleasi lucruri ca si Cria, despre clinica particulara

roxana 34+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanici spune:

quote:
Originally posted by kmi78

DIANA cum ai mutat mesajul in cap asta ? vreau si eu



Kmi, pur si simplu il mai scrii odata aici, cu copy/paste sau compui iar

roxana 34+

Mergi la inceput