Pitici de Ploiesti 2

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ardeleanu spune:

GELIZA ,sanatate multa si putere.putere,putere.este greu,este groaznic,dar,cu speranta in dumnezeu vom reusi!sunt sigura de asta.ALEXUTZA,multumesc pt gandurile bune.sa dea DD multa sanatate tuturor si sa auzim numai de bine.va pup dulcik

http://good-times.webshots.com/album/556797738mcJoLA http://www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1ebd177f9d364356611936&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=email

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clyo spune:

moamaaaaa Eliza nu-mi vine a crede
Doamne, prin ce pot trece niste oameni din cauza unor dr iresponsabili!!!!!!!!!!!

ne poti spune cu cine ai nascut?

daca-mi dai voie, ti-as sugera sa mergi la ambii dr endocrinologi, costul unei consultatii la dr Constantinescu ar trebui sa fie cam 300.000 (nu am mai fost demult )

asa puteti avea o imagine mai buna asupra situatiei (parerea mea).

daca mai vrei detalii despre Constantinescu, spune-mi.

Ardeleanu, uite si de la mine


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irinusha spune:

Geliza, o de la mine!
Multa sanatate Marei si Ilincutei! Ma bucur ca-i pitica mai bine acum!

Ardeleanu, si pentru tine o ... si salutari ptr. pitic, asa ca intre Cristian-i! :)

Se pare ca-i perioada bolilor, Cris are varicela ... e un bubos cu masca de clown (de la crema ptr. bubite). De ieri face si febra usoara, ne tratam cu antitermice si multa rabdare ... si cu toate ca stau cu ochii pe el sa nu se scarpine, tot are o ditamai gaura la baza nasului. Na, o sa fie un baiat cuminte cu fata de bataus ;)
Va pup, mai ales banditii! Un week-end fain!

Irinusha cu Cris ( 3 Mai 04 ) & "Omul de zapada" ( DPN: 2 Iulie 07 )


www.cristian.in-guide.de" target="_blank">albumul lui Crisulica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns geliza spune:

multumesc fetelor pentru gandurile bune....clyo (nicoleta), crezi ca mai are importanta acum cu cine am nascut? e totusi o dr bunicica (si incepe cu F)...eu vreau sa cred ca asa a vrut DD sa ne incerce si asta e....la momentul acelam-am invinovatit doar pe mine ca n-am facut cezariana din prima sau ca n-am asteptat declansarea naturala a nasterii....aia e....
da, cred ca asa am sa fac...o sa merg la ambele endocrinoloage....astept data de 19 feb cand m-am programat si cu Mara la dr Adam sa vad ce zice si ea...

Irinusha, si la noi in oras circula varicela...va doresc insanatosire si fara scarpinat....am vazut baietelul unor prieteni care a avut varicela in dec si si-a rupt absolut toate cojitele pe care le-a vazut...era ca un pistruiat din cap pana-n picioare...siraman asa mici adancituri nu numai pete albe( ca copilul era si bronzat de asta vara)

Eliza cu Ilinca (7 aug 2006) si Mara (24 ian 2002)fete cucuiete

"Tot ceea ce se petrece are un anumit sens"(Gabriel Garcia Marquez)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clyo spune:

Eliza, daca e vorba de F..u , ma abtin, ca am auzit lucruri groaznice despre ea...

o punem de o intalnire???

weekend placut si ne auzim luni (zilele astea iau pauza de calculator)

clyo (dana)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns geliza spune:

clyo (dana) scuze te-am botezat...si da, despre ea e vorba....
we placut si tie si tuturor

Eliza cu Ilinca (7 aug 2006) si Mara (24 ian 2002)fete cucuiete

"Tot ceea ce se petrece are un anumit sens"(Gabriel Garcia Marquez)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bolgiumiki spune:

Eliza sanatate multa puiutului! Bafta si celorlalte mamici.
Maine daca e vreme frumoasa luam strengarelul si dam o fuga la munte sa ia o gura de aer curat.Week end placut la toata lumea.

Miki si Luca-Andrei(4 mai 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ardeleanu spune:

IRINUSHA,multumesc mult.multa sanatate va doresc.CLYO,multumesc si tei pt gandurile bune.va multumesc pt sustinere si va doresc tuturor sanatate maxima.cat despre doctori...ce sa mai vorbim?mie de ce nu mi s-a spus ce teste trebuia sa imi fac in timpul sarcinii,pt evitarea anomaliilor genetice????.probabil pt ca aveam o varsta frageda si nu aveam risc de anomalii genetice?oare?toata lumea a zis ca mie nu ar fi trebuit sa mi se intample una ca asta,si ca mamele de peste 30 de ani sunt predispuse la asa ceva,eu avand 21 cand am nascut,nu s-a gandit nimeni ca nenorocita intamplare va face ca eu sa am un copil cu down.acum...asta este!m-am obisnuit cu ideea,desi la inceput a fost groaznic.dureros.am avut clipe in care imi spuneam ca nu vreau sa mai traiesc,clipe in care efectiv nu ma controlam,credeam ca inebunesc,spunandu-mi mereu:"de ce mie?"dar acum am inteles ca acest sufletel are nevoie de mine,si ca eu nu pot respira fara el.un mare sprijin am avut tot pe net,tot pe DC,la parinti de copii cu SD,care sunt in aceeasi situatie ca si mine.acolo ii am pe ei,ei pe mine si ne ajutam reciproc,acum va am pe voi!si tare bine imi e cand stiu ca cineva ma sprijina si imi da incredere in mine.va sarut cu drag pe toate

http://good-times.webshots.com/album/556797738mcJoLA http://www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1ebd177f9d364356611936&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=email

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns geliza spune:

ardeleanu, inteleg f bine ce e/ a fost in sufletul tau...asa ma intrebam si eu...eu imi faceam mustrari de constiinta ca din cauza mea, ca am vrut eu sa nasc natural, ca am vrut eu sa mi s eprovoace...etc....regretele nu-si au rostul...Dumnezeu ne da putere sa trecem peste toate si sa mergem mai departe....multa sanatate va dorim si multa putere

Eliza cu Ilinca (7 aug 2006) si Mara (24 ian 2002)fete cucuiete

"Tot ceea ce se petrece are un anumit sens"(Gabriel Garcia Marquez)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutza_26 spune:

Va pup fetelor....

Ardeleanu - ai mare dreptate in privinta doctorilor...trebuiau sa iti dea sa faci toate testele, de ce sa le faca numai viitoarele mamice d e peste 30 d e ani...oricum acum nu mai conteaza, ce conteaza e sa iti dea Dzeu putere si sanatate sa treci peste si sa il faci pe bebe mare....

Geliza - si mie mi s-a indus nasterea..dar dr meu putin cam trasnit nu mi-a zis nimic de nici un risc la care s-ar supune copilul sau eu ca mama. Tot ce ne-a zis a fost ca daca sarcina a ajuns la 40de sapt nu mai este nici un risc pt fat...dar din cate am vazut la tine..mi-am dat seama ca de fapt am avut noroc...sper sa fie asa si de acum incolo si sa nu ma confrunt cu cine stie ce ca sincer ma duc si in strang de gat...asta numai pt cat ne-am chinuit sa avem copilul asta!!!Ilincuta ce face? E mai bine?

Va pup si multa sanatate voua si copiilor!!!Poate reusim sa ne vedem totusi intr-o zi,nu????

Mamica fericita de GABRIEL (30.09.2006)
PRINTZUL

Pupici si bebici sanatosi si mancaciosi!!!

Mergi la inceput