Par crescut sub piele!

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns greierash78 spune:

In mom asta am shi eu aceeashi problema.......ma chinui sa scot un fir de par, dar a ieshit sange!
Am sa urmez sfaturile vostre!

ppv shi Sara Ioana(7 octombrie 2004)
pozele noastre:http://photos.yahoo.com/greierash78

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlinaCan spune:

Da,unele ritualuri suna f frumos, bai calde n-spe minute, frecari, gomaje etc, dar cand ai bebe si familie, si te bucuri sa iei un dus de 5 mins.... nu prea merge.Plus pe mine numai gandul la ritualuri asa lungi parca ma dezamorseaza de orice dispo sa incep lucrul cu epilatul.
Plus ca aici am observat cateva veri la rand femeiele fara pic de par pe ele si m=am tot intrebat cand si cum se epileaza ele si le iese si asa bine? Si am aflat iute raspunsul ca pe continentul asta se merge f mult pe ras simplu cu lama, si se fol. tot felul de creme de ras pe picioare si ce mai e, etc si vad ca functioneaza f bine. Io pana acu n-am vazut urma de par pe picior/mana, subrat de femeie aici, dar in Ro cu tot epilatul de acolo stiu ca orbeam de cel putin cateva ori vara de ceea ce vedeam.
Asa ca dupa ce am nascut si din motive de timp putin si de comoditate am ales si eu varianta rasului cu lama si pot spune ca ma simt mult mai bine de ceea ce vad si mi se intampla. NU pot spune ca mi-a crescut mai mult par sau e mai tare. Doar pe maini pana la cot aplic folie cu ceara, in rest TRAIASCA LAMA. :)

A, si ca tot asta e subiectul, nu mai fac fire sub piele ca inainte cand foloseam aparatul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amyana spune:

Am auzit odata la tv ca apar fire in piele cand pielea nu este suficient hidratata dar si cand sunt dezechilibre hormonale. Mai precis de la lipsa de activitate sexuala. Acum adevarul nu stiu care este. Am avut si eu asa ceva si am scapat greu si din experienta mea tind sa cred ca era o dereglare hormonala ceva.

mami &Andrei



"Esti absolut in sigurantza cand nu te afli nicaieri..."

Mergi la inceput