Bucurii de sept-oct 2006 (42)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns flavia ramona spune:

Sephora, noi aveo in dotare o gusa , deci suntem ok .

de Bogdan cel nazdravan (05.09.2006)
poze

www.totsites.com/tot/bogdan_ioan" target="_blank">Gâza noastrã micã

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sympa spune:

Sephora...tu ai o scuza ca alaptezi...Eu????Nu mai alaptez si ma chinui de vreo luna sa ajung sa-mi fac abonament la sala...dar n-am mai ajuns.Acum dau vina pe iarna asta, ca s-a racit rau de tot pe-aici si mi-ajunge plimbarea care o fac dimineata sa o duc pe Andrea la gradinita si dupa-amiaza sa o aduc acasa.Pai dupa cu zice doctorita ta al meu inseamna ca e gras.Are 2 stratulete la gat...nu stiu, eu nu-l vad gras.Asa a fost de cand l-am nascut.E indesat e adevarat si nici slab nu ar avea cu cine semana...dar parca nu-mi vine sa zic ca-i gras.Sa vedem dupa ce zic si celelalte fete....daca se potriveste...

Album1Album2Album3Album4
Florida2004-2005
poze noi
Teo

Mariana (Andrea 25.10.2003 si Teodor 1.09.2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaGoji spune:

Sephora si noi avem o gusa, deci e ok. 25 de gradde mi se pare cam rece, dar poate ca stiu ei mai bine. La bazinul la care merg eu sa inot apa are 28 de grade si e ok, dar mai este alt bazin unde apa are 25 si mi-i prea rece, dar cred ca mult depinde si ce temperatura e in incapere, adica sa fie tot de 25 de grade sau chiar putin mai mult.
Ro-Ana - eu ii dau ceai de fenicul cu chimion de la Humana.

Mami de Vlad (17.10.2006)
Poze
www.totsites.com/tot/vladic" target="_blank">Paginuta mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sympa spune:

Ro-Ana.....eu inca nu i-am dat deloc ceai lui bebe..Pe-aici nu se obisnuieste.Imi amintesc ca dupa ce-am nascut-o pe Andrea m-am dus la farmacie sa-i cumpar ceai si am intrebat-o pe farmacista unde e ceaiul pentru bebei si s-a uitat la mine de parca as fi intrebat-o de alcool.Mi-a zic ca nu exista ceai pentru bebei pentru ca ceaiul indiferent de care ar fi este excitant si sa-i dau apa.

Album1Album2Album3Album4
Florida2004-2005
poze noi
Teo

Mariana (Andrea 25.10.2003 si Teodor 1.09.2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RO ANA spune:

Inca una si ma duc(intrebare):cum faceti branzica, ca am vazut diverse metode: cu calciu, cu iaurt sau lamaie.

Mamica de bebe Andrei (16.08.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DiaB spune:

quote:
Originally posted by RO ANA

Intrebare intrebatoare: voi ce fel de ceai dati la bebei?

Mamica de bebe Andrei (16.08.2006)



Eu ii dau Baby Drink care ii place taare mult. De fapt ii mai da mama cand ramane cu Maia, ca eu nu-i dau altceva in afara de san.


Diana, mami de Maia
Poze Maia
Ce fetita mare are mami...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danidani74 spune:

Ro Ana eu nu-i dau nici un fel de ceai, doar apa plata fiarta si racita. Cam 50-60ml/zi, uneori mai multa daca e cald tare in casa. De fapt, cand mi se pare mie ca e constipata ii dau f. putin ceai de mushetel.
Adriana, in ceea ce priveste bioenergia...eu n-am prea mare incredere. Sa-ti spun de ce: cand aveam vreo 19 ani am mers la o bioterapeuta vreo luna. La inceput m-am simtit ok(adica nimic deosebit), dar dupa un timp a inceput sa imi fie rau, adica fara putere,imi era tot timpul somn.O data am si lesinat in timpul unei sedinte.Explicatia? Cica ea era incepatoare si in loc sa-mi dea energie, ea de fapt imi lua. Asa ca...am renuntat. Poate tipa de care vb. tu nu e incepatoare.E bine totushi sa fii precauta.

Emma
Dana mamica fericita de Emma 5-11-2006
Poze noi

Poze calde

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danidani74 spune:

Am uitat:raportam una gusita(se vede f. bine in poze)

Emma
Dana mamica fericita de Emma 5-11-2006
Poze noi

Poze calde

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RO ANA spune:

Aaaaaa si eu am uitat: tot o gusita.

Mamica de bebe Andrei (16.08.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DiaB spune:

Ha ha, Maia are doar o gusita. Sephora, m-ai pus pe jar si am inceput sa ma uit pe cele mai recente poze ale Maiei (ca ea doarme deja) si n-are 2, ca de asta imi era frica .

Diana, mami de Maia
Poze Maia
Ce fetita mare are mami...

Mergi la inceput