BABY DRINK

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nusicasiely spune:

baby drink,e recomandat ,dar e dulce.d-ra mea m-a sfatuit sa ii dau ceai de musetel si tei,facut mai diluat decat la adulti si sa ii dau dupa masa la vreo 30 de minute si nu mai tarziu de cu o ora inainte sa manance ca sa nu ii strice pofta de mancare.poti sa ii dai debridat de care ii mai dau eu ca a mea se constipa mereu si mai are si dureri de burtica,dar trebuie sa iti spuna doctorul cat,ca e in functie de numarul de kilograme.

nusica,mama lui ely

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Eu faceam un pliculet la 100ml apa ca sa iasa mai diluat, apoi am renuntat la el ptr ca ne rupea de bani. Am ales varianta ceaiului granulat de la Hipp (children Tea) care are aceeasi combinatie, numai ca e ditai borcanul si costa 180.000 lei.

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
poze pana la 1 an, de la 1 la 2 ani
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">povestea nasterii Mirunei
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b04435806e76a5905bfb2&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet aniversar
filmuletze poznase www.dropshots.com/madau" target="_blank">1 si www.dropshots.com/Miruna" target="_blank">2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela0521 spune:

cat am alaptat (cam 1 luna de zile) am baut ceai de anason si chimion care ajuta si la colici si stimula si lactatia. si eu i-am dat ceai baby drink si apoi baby calm indulcit pt ca nu il accepta altfel, iar de ceva timp am renuntat la ceai de tot(de cand nu i l-am mai indulcit) si bem suc de mandarina/portocala diluat cu apa. dar noi avem 5 luni jumate acum.

Mergi la inceput