cum salvez relatia?

cum salvez relatia? | Autor: sweet__angel

Link direct la acest mesaj

se intampla sa iti dai seama cat tii la cineva tocmai atunci cand il pierzi sau esti pe punctul de a-l pierde...
eu sunt cu prietenul meu de aproape 3 ani de cand eram amandoi in liceu . Pentru ca stam in orase diferite ne vedem in vacante mai mult , dar vorbim in fiecare zi la telefon sau pe internet...
ne hotarasem sa ne casatorim cand terminam facultatea adica peste 2 ani.. nu mai e asa mult d asteptat.. daca am rezistat 3 , mai putem 2.. asa zic eu..
cred ca nu mi-am dat seama cat de mult il iubesc pana cand el m-a inselat cu o alta.. dar cu toate astea nu mi-a zis d frica sa nu ma piarda ,, am aflat insa singura..acum s-a despartit d aia.
problema mea este k nu stiu ce sa fac..:(( el zice ca ma iubeste prea mult si desi plange ,vrea totusi sa ne despartim si , in acelasi timp ,sa vorbim in fiecare zi pt ca nu poate sa nu vorbeasca cu mine.. si toate astea pt ca ii e frica sa nu ma faca sa sufar mai mult...
am hotarat sa ne mai dam totusi o sansa, insa nu stiu cum sa fac sa ma iubeasca ca inainte sau poate mai mult ? si sa reziste relatia si in timpul scolii cand nu ne vedem asa des?
Are rost sa mai lupt pentru noi?

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns violeta69 spune:

angel...depinde de om!
depinde de felul lui de-a fi....
insa din experienta iti spun ca un om care a inselat odata va face acelasi lucru si a doua oara!si e mai rau cand apare un copil....
se poate sa nu,dar....
eu una nu mai cred....

Tot ce se intampla,se intampla intotdeauna cu un motiv!


*GRUPUL FETELOR FANTASTICE*
---------------------------------------------------
Vio,mamica de viitor "avionar"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sweet__angel spune:

intr-un fel e vina mea pt ca s-a ajuns aici... l-am neglijat in ultimile luni si nu stiam ce vreau... dar acum mi-am dat seama ca-l iubesc..

si totusi ,, e prima oara cand m-a inselat.. in 3 ani...

ii mai am si pe parintii lui de partea mea... intr-un fel si ei au ajutat k noi sa ne mai dam o sansa...
poate merge,,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ele spune:

De ce trebuie sa speriem lumea cu raspunsuri de genul:un om care a inselat odata va face acelasi lucru si a doua oara!
Nu zic ca nu e asa sau ca asa este dar din punctul meu de vedere zic ca-i bagam pe toti cei care inseala in aceeasi oala. Si barbatii (ca la ei facem referire mai mult pe aici) nu sunt tot oameni, nu sunt ca noi?? Daca voi ati gresi odata ar fi obligatoriu sa o si repetati ca asta e regula??
Deci eu nu zic decat sa-ti asculti inima...ca oricum ratiunea nu prea functioneaza in cazuri din astea. Suntem oameni si avem si sentimente.Poate o sa te frigi din nou sau poate nu, dar macar tu esti cu constiinta curata ca ai mai dat o sansa relatiei.
pupici.

Elena si bb Denisa (26 oct 2004)
Deny..si altii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns misulescum spune:


Nu vreau sa te supar,dar nu inteleg,cum adica :"vrea totusi sa ne despartim"?
Te iubeste,sau nu?
In locul tau as zice
Esti tanara,prea tanara,nu-ti incepe viata cu o minciuna,daca te iubea cum zice el ,nu te-ar fi inselat.E prima oara in 3ani ,dar ce va urma in urmatorii 6,12,18.....?
Ai toata viata inainte ocupa-te de scoala ,de examene,de ce nu incerci sa iei o pauza in relatia asta ,sa te linistesti sa nu te mai gandesti la el macar o perioada.Dragostea o sa fie la fel de puternica?

Daca e sa fie al tau atunci asa va fi.

Nu-i face concesii , de ce sa treci tu cu vederea acest lucru de neingaduit intr-o dragoste.Tu crezi ca el te-ar ierta daca ar fi aflat ca-l inseli?
Eu zic ca ar fi regretabil sa-ti incepi casnicia alaturi de cineva care nu ti-a fost fidel si nu ti-a spus de teama sa nu te piarda.Ce logica ar avea acest lucru?
Iti doresc sa iei decizia potrivita pt.tine nu pt.el.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vandal spune:

quote:
Originally posted by sweetangel

intr-un fel e vina mea pt ca s-a ajuns aici... l-am neglijat in ultimile luni si nu stiam ce vreau... dar acum mi-am dat seama ca-l iubesc..

si totusi ,, e prima oara cand m-a inselat.. in 3 ani...

ii mai am si pe parintii lui de partea mea... intr-un fel si ei au ajutat k noi sa ne mai dam o sansa...
poate merge,,



1. In primul rind scoate-ti din cap ca e vina ta. I-ai pus pistolul la timpla si l-ai fortat sa te insele? Ai luat tu decizia pt el?

2. E ca si cum ai spune: Mda....e prima oara ca ma bate in 3 ani...

3. O sa traiesti cu parintii lui? Sau cu el?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elise spune:

1 - te-a inselat
2 - n-a avut bunul simtz sa iti spuna el asta.
3 - oricum vrea sa va despartiti.

Si tu te rogi de el sa mai dati o sansa relatziei?!

Dupa parerea ma, n-ar merita sa faci nici daca ati avea 20 de ani impreuna, cu bune, cu rele, si 7 copii.

iar kestia cu "...o sa te faca sa suferi" probabil e reala.
Probabil chiar o sa te faca.
Dar nu pentru ca ar discerne vreo entitate misterioasa in locul lui, ci pentru ca ATIT II PASA. Nimeni nu te inseala si te umileste si isi bate joc de tine desi nu vrea.

Elise & BBLisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sweet__angel spune:

dar cum poti sa renunti la cineva cu care ai stat atata timp .. care stie totul despre tine? el e prima persoana pe care o sun cand am nevoie de cineva.. si la fel face si el..

cert e ca indiferent c mai faceam si eu tot la el ajungeam
si pana acum e singurul care mi-a aratat ca ma iubeste cu adevarat prin tot ce a facut pt mine ... si a investit mult mai mult in relatia asta decat mine..

poate dupa ce-mi mai revin o sa-mi dau seama ca aveti dreptate si nu mai merita ... dar ma cunosc si stiu ca pot sa treaca si ani ca sa nu ma mai intereseze..

si poate acum daca o sa stam doar noi doi singuri doua saptamani o sa revina totul la normal,,, el isi doreste foarte mult sa fie cu mine.. dar eu nu mai aveam chef de el d ceva timp.. si acum mi-am dat seama k as face orice sa nu-l pierd

exact c ziceam .. nu stii sa pretuiesti ce ai ,, pana nu exista riscul sa pierzi tot..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta69 spune:

Ele uite ca asa gandesc eu...
ai ceva impotriva?!
mi-am spus parerea....daca nu esti de acord e OK....



Tot ce se intampla,se intampla intotdeauna cu un motiv!


*GRUPUL FETELOR FANTASTICE*
---------------------------------------------------
Vio,mamica de viitor "avionar"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns misulescum spune:

ma iubeste cu adevarat prin tot ce a facut pt.mine

Si cand te-a inselat ,ce a facut pt.tine?

Daca veti sta 2 sapt.singuri ,tu vei uita ca a fost cu alta?

Daca va veti intalni intamplator toti 3 ,tu te vei face ca ploua?

Esti f.f.f.f.f sigura ca vor trece ani ca sa-l poti uita?

Te rog sa -ti raspunzi la intreb.

Crezi ca vei ramine singura?

Iti doresc sa fii de o persoana care sa nu-ti insele sentimentele



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bee spune:

"Dar cum poti sa renunti la cineva cu care ai stat atata timp .. care stie totul despre tine? el e prima persoana pe care o sun cand am nevoie de cineva.. si la fel face si el.. "
Te rog frumos sa nu te superi pe mine pentru ce am sa-ti spun. Daca acum gandesti asa cum ai scris mai sus( si am citat eu), tot la renuntare vei ajunge, dar din pacate dupa ani si ani de suferinta si deceptii. Si eu m-am amagit singura 7 ani. De la 18, pana la 25 de ani. Si ce folos? DA a stiut totul despre mine, il sunam cand aveam nevoie de el, era totul pentru mine. Si ce? L-am iubit, m-a iubit si totusi ne-am despartit, pentru ca m-a facut sa sufar (nu e vorba la mine de inselat).
Tare mi-ash dori sa ma insel si sa puteti fi fericiti, sa aud de o poveste inceputa in adolescenta si sfarsita cu bine.


Bee
si Ana Teodora (22.12.2005)
http://www.dropshots.com/dochia

Mergi la inceput