Mea culpa (?)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Kitty spune:

Au mintit. Nu e suficient pentru a fi atentionate?


Kitty

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianaintruder spune:

ce garantzie ai ca nu mint majoritatea membrilor? Ele doar au fost desconspirate.

diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flaviutza spune:

Apropo fetele ce criticati atitudinea moderatorilor. si mie, la inceputuri mi-au inchis subiecte, mai de curand mi-au mutat un subiect si, la inceput nu am inteles tocmai ideea si stilul. apoi mi-ami dat seama ca, avand in grija un numar atat de mare de identitati virtuale, cea mai buna cale e sa taie raul de la radacina. AU AVUT PROBLEME IN TRECUT ,si, ca omul sufla si-n iaurt.

daca s-ar apuca sa foreze fiecare identitate /subiect ce ridica semne seriose de intrebare ar lua-o razna forumul.

ALEXIA,2 ANI ,7 LUNI
http://s127.photobucket.com/albums/p127/alexis1980_photo/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alina spune:

quote:
Originally posted by joxy

..si acum sunt impreuna cele 2 persoane ? sa-si faca o poza amandoua facandu-ne cu mana.. si o sa le credem.

http://www.utdallas.edu/~hxn019200/Internet%20Chat.jpg


Cu respect,
G.

www.siteaudit.ro


Si precis cele doua persoane is gemene monoviteline .

Alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flaviutza spune:

quote:
Originally posted by dianaintruder

Flaviutza, spune-mi si mie o chestie, ca pe mine nu ma-ai lamurit pana acum, daca vrea sa vada reactzii cu privire la diferite probleme care e problema... nu-ti place subiectul, nu participi.

Si cine impune limitele celor postate pe DC? Daca vreau, si ash vrea sa cred asta, pot sa deschid un subiect si despre parul din nas, e problema mea ce verau sa obtzin cu el, daca itzi place participi , daca nu nu, care e faza? Atata timp cat Mp si Luna au fost acceptate ca membri ai forumului si li s-au aprobat subiectele si postarile, care e problema, fiecare e liber sa scrie ce vrea, cu ce detalii vrea, atat timp cat nu jigneshte sau nu face afirmatzii care sa deranjeze persoana cuiva.

diana



Diana am mentionat ca e parerea mea. daca tie ti se pare corect sa iei apararea unor asemenea postari, ok, nu trebuie sa te justifici. cum nu trebuie sa o fac nici eu.
O sa ma apuc si eu sa detaliez ce vad la noapte dupa 12 (la tv) aici,la probleme psihologice,sau,de ce nu, sa imi exersez talentul in a detalia o faza cu sex cu minori, poate potolesc cuiva setea de lectura.

ALEXIA,2 ANI ,7 LUNI
http://s127.photobucket.com/albums/p127/alexis1980_photo/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Witchie spune:

Am urmarit postarile lui Miss Parker pe mai multe subiecte. Am si felicitat-o la unul dintre ele pentru elocinta si pentru felul ireprosabil in care isi gandeste si argumenteaza fiecare raspuns. Desigur, nu intotdeauna parerile ei mi s-au parut justificate sau corecte sau in concordanta cu propriile mele pareri. Nu este deci vorba despre nici un fel de conflict intre mine si Miss Parker, de altfel nu stiu daca exista vreun caz de conflict cu mine personal in aceasta comunitate.

Ceea ce mi se pare ciudat acum sunt urmatoarele detalii:
Miss Parker este membru din decembrie 2006, Luna este membru din ianuarie 2007. Miss Parker a invitat-o pe Luna pe forum, foarte frumos din partea ei, si eu am recomandat aceasta comunitate prietenelor mele. Cu toate astea, Luna posteaza cu precadere la subiectele la care si Miss Parker posteaza, are cam acelasi stil de argumentare, cu citate exacte si in plus face referire la subiecte din 2005. Acuma, ori cele doua persoane sunt una si aceeasi si asta contravine regulamentului, pentru ca inseamna ca avem printre noi un www.cafeneaua.com/node/view/456" target="_blank"> troll , ori sunt intr-adevar doua femei fiecare cu istoria ei, libere amandoua sa isi spuna parerile. Cata vreme nu a fost banat nici unul din cele doua nickuri, ele pot deschide cate subiecte vor. Am vrut insa sa aflam cu cine avem de a face.

Cat despre miau-miau, mie personal ceea ce a spus ea mi se pare mai putin jignitor decat faptul ca doua persoane (presupunand ca sunt doua) mint o comunitate intreaga cu nonsalanta. Ca moderator am dreptul la o opinie, nu sunt un software care aplica reguli in functie de triggere. Daca nu mai e nimic de lamurit la acest subiect, va invit cu toata politetea de care sunt in stare sa deschideti ce subiect doriti. Intrucat subiectul pe care l-am inchis a deviat de la tema initiala, atat Miss Parker cat si Luna pot deschide capitolul 2 in care sa precizeze clar ce doresc sa discute: e bine sa avem un copil? sau e cazul sa imi urasc parintii? Daca doreste sa discute despre statutul de aspiranta, o invit pe Miss Parker la sectiunea dedicata aspirantelor. Daca doreste sa discute despre terapii si traume, Cabinetul Psi e locul potrivit.
Daca doriti sa continuati discutiile despre abuzul comis de moderatorul Witchie va invit la sectiunea de Anunturi tehnice, probleme si sugestii. O rog pe Luna sa imi spuna daca am permisiunea ei de a inchide acest subiect, ca sa evitam alte plangeri de abuz.
Va doresc duminica placuta.

Anda, mama Irinei
domnisoara Irina
Partir...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iarina spune:

Eu ma abtin de ieri sa scriu la subiect, n-am foarte mult timp la dispozitie; o sa fiu scurta si sper eu concisa...deci, desi voiam sa ma abtin, acu' nu mai pot. Mie toata povestea asta mi se pare ciudata...bucati interminabile de mail-uri inserate de Miss Parker (banuiesc ca fara a cere permisiunea celor care le-au scris), o poveste tragica, parca prea tragica ca sa fie totalmente adevarata...relatia mai mult decat bizara cu verisorulprecum si vara aparuta din senin si nementionata pana acum printre persoanele pe care le simtea apropiate. A precizat la topicul cu "verisorul" ca el era singurul de care se simtea apropiata. Pe mine m-au socat discutiile interminabile cu varul pe teme mai mult decat intime (am si io un verisor cu care am copilarit, am facut o multime de nazdravanii, dar niciodata nu i-am luat la puricat viata sexuala si cel mai important nu l-am intrebat niciodata daca ma iubeste). Daca chiar muream de curiozitate sa aflu ce simte pt. mine, banuiesc ca intrebarea ar fi fost: Tii la mine? Oricum nici asta nu l-as fi intrebat pt.ca stiu ca tine la mine, suntem rude de sange si ne stim de o viata. Si nu mi-ar fi trebuit nici o declaratie din partea lui, puteam foarte bine sa-mi traiesc viata si fara sa aflu io precis daca ma iubeste sau nu. Mie povestea asta mi s-a parut incredibila.
Am citit si eu topicu' respectiv....sa ne lamurim: treaba cu am intrat sa-mi ajut prietena la nevoie nu tine. Luna a intrat de pe la pagina 3 si a inceput s-o complimenteze pe Miss Parker cu mult inainte ca aceasta a fie "atacata" de fete. Ba ii mai punea si intrebari si o ruga sa-i raspunda. Ciudata treaba. Io cred ca sunt una si aceeasi persoana. Inchiderea subiectului a fost o idee foate buna, in conditiile in care cele doua incepusera sa se complimenteze si apoi sa se sustina reciproc contra celorlalti membri. Basca ca probabil ar fi degenerat si ar fi ajuns oricum la ZZ.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna_2007 spune:

De pe 1 februarie voi locui (mai intai 2 luni) la Darmstat cu acea familie unde m-a "plasat" Feli, am sa incerc sa intru pe internet de la ei ca sa puteti identifica si un alt numar de IP.

Witchie, sunt perfect de acord sa inchizi acest subiect. Dealtfel, eu rugasem de la prima postare sa se inchida subiectul imediat, dovada ca nu am intentionat vreun scandal pe forum. De asemenea, simt nevoia sa precizez din nou ca nici eu si nici Feli nu am mintit cu nonsalanta, pt. ca nu am sustinut niciodata ca nu ne-am cunoaste, ci doar, cum mai spunea cineva pe forum, nu am precizat explicit ca suntem rude; mea culpa, eu am vrut s-o pot sustine mai bine pe Feli si m-am gandit ca astfel nu ni se va reprosa "pai ii tine partea din cauza ca e verisoara-sa" (ca si cum daca suntem rude nu gandim fiecare cu creierul ei); unii participanti la acest forum obisnuiesc sa atace persoanele si nu sa combata ideile, de aceea poate ca ceilalti ne vor ierta dorinta de a evita atacurile la persoana. Am constatat ca a iesit exact pe dos si ne-am invatat lectia.

Adaug ca nu am ranit si nu am atacat pe nimeni, nu am jignit pe nimeni, ne-am cerut scuze daca cineva s-a simtit agresat de postarile noastre, ne asumam toata raspunderea si ca atare si eu si Feli propunem cate un avertisment pt. fiecare din noi, ca sa statuam un exemplu clar.

Cu respect, Magda (Luna_2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

am sa-mi spun si eu pararea, cu riscul de a deveni f nepopulara.
Forumul asta e muuult prea permisiv.
Decizia moderatorului a fost una extrem de blanda(inchiderea topicului).
In cazuri din astea nu se mai sta atat la discutii, deja povestea asta a afectat comunitatea mai mult decat era cazul.La ce bun?
Miss Parker a decis ca trebuie sa faca un copil, tot ce a urmat dupa aceea au fost, tehnic vorbind, numai si numai divagatii.Ca sa folosesc eufemisme.

Hai sa judecam un pic mai detasat si sa nu ne punem orgoliile la inaintare.





Sabina si www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia


Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flaviutza spune:

Sabina, cred ca ai dreptate. si mie mi se pare forumul foarte permisiv. inclusiv cu mine.

ALEXIA,2 ANI ,7 LUNI
http://s127.photobucket.com/albums/p127/alexis1980_photo/

Mergi la inceput